Skocz do zawartości
nowoa

mam problem z kontrolką abs i brak błędów

Rekomendowane odpowiedzi

tylko, że u mnie kontrolki zapalaja sie przez jakąs sekunde gdy odpalam silnik silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazje podmiany samego sterownika ABS do jego sprawdzenia, czy bawic sie w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gasna te kontrolki zaraz po uruchomieniu silnika, jesli tak to masz slaby akku.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest słaby AKU, to przy rozruchu (w pasku przed liftem) zapala sie jedynie ABS. Niedawno sprawdzałem :D Tak wiec to nie AKU - ale na próbę można jakis wsadzic i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, u mnie powodem był przetarty przewód abs, sprawdz czy któryś nie ma zwarcia itp.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulator faktycznie mialem słaby u mi padł, ale po wymianie na inny, nie nowy, ale pali dobrze (stał trzy miesiace na dworze, włożyłem go do paska i zagadał od dotkniecia), kontrolki nie przestały wariować.

 

U mnie zaraz po zapaleniu silnika mignie (!), później mignie ABS i znowu mignie (!).

Trudno zdemontować i zamontować sterownik ABS?

 

Jutro sie z tym pobawie i zobacze czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po 20 minutach jazdy i ponownym odpaleniu kontrolki przestały migać. Zobaczymy czy znowu zaczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam identyczny problem w moim pasku, panowie napiszcie co było przyczyna mrugania kontrolki abs podczas rozruchu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam identyczny problem w moim pasku, panowie napiszcie co było przyczyna mrugania kontrolki abs podczas rozruchu auta.
a błędy są jakieś, kontrolka tylko podczas rozruchu miga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędów na VAGu nie ma a kontrolki i sygnał dzwiękowy jest tylko przy rozruchu auta

Edytowane przez timi_99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błędów na VAGu nie ma a kontrolki i sygnał dzwiękowy jest tylko przy rozruchu auta
sprawdź klocki i stan i jakość płynu hamulcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem te same objawy i jeszcze na komputerze wyskakiwal mi napis STOP a czasami ale zadko nie zapalala sie zadna kontrolka po przekreceniu kluczyka.U mnie okazala sie zepsuta kostka stacyjki.koszt ok 40zl a wymienisz sam z opisem ktory jest na forum.Przyczyn moze byc wiele,u mnie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błędów na VAGu nie ma a kontrolki i sygnał dzwiękowy jest tylko przy rozruchu auta

A w jakim stanie jest akumulator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naładuje akumulator, jak nie pomoże to wtedy będę dalej szukal przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naładuje akumulator, jak nie pomoże to wtedy będę dalej szukal przyczyny

 

Aku trzeba by sprawdzić odpowiednim przyrządem, jak się zachowuje pod obciążeniem. Ale samo doładowanie tez może rozwiązać problem (jeśli to aku oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem nowy akumulator i problem znikł, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączę się pod temat, chociaż u mnie problem wygląda troszeczkę inaczej. Mianowicie wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka ABS, układu hamulcowego (!) i ASR, pojawił się sygnał dźwiękowy i kontrolki zgasły. Również wczoraj wydarzyła się podobna sprawa, z tym że już nie zapaliła się kontrolka ASR. Miało to miejsce na nierównościach, więc myślałem, że to któryś czujnik ABS, ale dzisiaj na równym parkingu pod supermarketem sytuacja się powtórzyła. Wykluczam aku, bo chociaż jest stary, to jednak dzieje się to nie podczas odpalania auta, a podczas jazdy. Fakt zapalania się kontrolki podczas jazdy również po równym terenie poddaje w wątpliwość czujnik, tym bardziej, że nie było nic grzebane w jego okolicach, ale to się okaże jak jutro znajdę jakiś warsztat z kompem. Przy okazji, może ktoś zna jakiś warsztat gdzie podłącze autko pod kompa w Garwolinie lub okolicach? Ktoś tu napisał w odniesieniu do tematu, że to mogą być klocki. Nie zdziwiłbym się, gdyby u mnie klocki były na wykończeniu, ale przecież od klocków jest chyba oddzielna kontrolka, czyż nie? W instrukcji przeczytałem, że jeżeli świeci się (!), to problem nie dotyczy ABS, tylko układu hamulcowego... wierzyć instrukcji? Kiedyś już mi się te kontrolki zapalały i pozostawały na stałe, ale wtedy pękł mi przewód hamulcowy i pedał swobodnie szedł w podłogę, a teraz tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy mam taki problem:ABS zaczął swirować przy prędkości ok 20km/h ,kontrolka się nie włącza ,posiadam vag 4,9 ,błędów nie wyrzuca,mam pytanie czy na 4,9 można przeprowadzić kontrolę odczytu predkości poszczególnych czujników,na moje którys czujnik po prosty źle odczytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja jezeli abs i asr sie zapala to moze byc temu winna rowniez tasma esp pod kierą ale wtedy teoretycznie wywala na vagu blad czujnika skretu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Podłączę się pod temat, chociaż u mnie problem wygląda troszeczkę inaczej. Mianowicie wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka ABS, układu hamulcowego (!) i ASR, pojawił się sygnał dźwiękowy i kontrolki zgasły. Również wczoraj wydarzyła się podobna sprawa, z tym że już nie zapaliła się kontrolka ASR. Miało to miejsce na nierównościach, więc myślałem, że to któryś czujnik ABS, ale dzisiaj na równym parkingu pod supermarketem sytuacja się powtórzyła. Wykluczam aku, bo chociaż jest stary, to jednak dzieje się to nie podczas odpalania auta, a podczas jazdy. Fakt zapalania się kontrolki podczas jazdy również po równym terenie poddaje w wątpliwość czujnik, tym bardziej, że nie było nic grzebane w jego okolicach, ale to się okaże jak jutro znajdę jakiś warsztat z kompem. Przy okazji, może ktoś zna jakiś warsztat gdzie podłącze autko pod kompa w Garwolinie lub okolicach? Ktoś tu napisał w odniesieniu do tematu, że to mogą być klocki. Nie zdziwiłbym się, gdyby u mnie klocki były na wykończeniu, ale przecież od klocków jest chyba oddzielna kontrolka, czyż nie? W instrukcji przeczytałem, że jeżeli świeci się (!), to problem nie dotyczy ABS, tylko układu hamulcowego... wierzyć instrukcji? Kiedyś już mi się te kontrolki zapalały i pozostawały na stałe, ale wtedy pękł mi przewód hamulcowy i pedał swobodnie szedł w podłogę, a teraz tak nie jest.

Podłącze się i ja pod temat nie będę się rozpisywał bo ma dokładnie ten sam problem co kreska , mi sporadycznie wywalało ABS aż w końcu świeci już na stałe , nie wiem jak kolega ale mnie nie wpuszcza żaden komp. w ABS .

1) Czy może być to wina sterownika ? w/g mnie 90% że to sterownik, ale chce jeszcze wykluczyć parę spraw zanim oddam do naprawy

2)Czy może być to wina czujników ? gdzie one dokładnie siedzą to wyjmę i przeczyszczę?

3) czy może być to wina anty-napadu ? U kolegi w Audi właśnie to było przyczyną zapalania się tych kontrolek

4) czy czujnik pod pedałem stopu też może być przyczyną ?

Co mogę jeszcze sprawdzić ?

Aku raczej wykluczam ale ewentualnie też to sprawdzę w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności