Skocz do zawartości
kosta

Problem ze spryskiwaczami reflektorow ;//

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Spryskiwacze działały normalnie i nie dawno przestały.Wymieniłem pompke spryskiwaczy sprawdziłem bezpieczniki i dalej nic.Ktos ma moze jakis pomysł.Z gory dzieki za info !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam :)

Spryskiwacze działały normalnie i nie dawno przestały.Wymieniłem pompke spryskiwaczy sprawdziłem bezpieczniki i dalej nic.Ktos ma moze jakis pomysł.Z gory dzieki za info !

Może przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mam pojęcia będę musiał sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swiatla wlaczyles? moze to glupie pytanie ale jednak bardzo wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne napisałem wyzej ze działały wczesniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poprostu czy dochodzi zasilanie do kostki przy pompce,przynajmniej będziesz wiedział w którą stronę iść,ale obstawiam przekaźnik.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze to dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak przekaznik :) Dzięki i Pozdrawiam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to możesz znowu cieszyć się sprawnymi spryskami(mam nadzieję :D) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis mam taki problem ze jeden z spryskiwaczy nie chce mi sie do konca schowwac. Wchodzi do pewnego momentu - tej prowadnicy - a pozniej ta grubsza część nie chce sie nawet dac wcisnąć. Czyzby do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis mam taki problem ze jeden z spryskiwaczy nie chce mi sie do konca schowwac. Wchodzi do pewnego momentu - tej prowadnicy - a pozniej ta grubsza część nie chce sie nawet dac wcisnąć. Czyzby do wymiany?

Wyciągnij sprysk,rozmontuj to się dowiesz.Zaślepka łatwo schodzi,później do niego się dostaniesz.Wężyk do sprysku jest zamontowany specjalną końcówką z zabezpieczeniem wysuwanym,nie urwij tego ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bez sciagania zderzaka dam rade??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bez sciagania zderzaka dam rade??:)

musisz zdjąć zderzak,aby odkręcić spryskiwacz,jeśli chciałbyś wyjąć dyszę to da się bez zdejmowania zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszly mrozy, pojechalem do francji, bylo przez tydzien -25 i przestaly dzialac spryskiwacze na reflektorach.... pogoda nieciekawa i czesto trzeba przecierac na stacjach. Trzmalem auto w garazu ale nic nie pomoglo. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies sugestie?
Rozumiem, że bezpieczniki już sprawdziłeś :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 25A w skrzynce ,na lewym boku konsoli głównej ( musisz otworzyć lewe drzwi , na boku konsoli jest klapka ,którą musisz zdjąć).

Miałem to w tym roku już dwa razy.Tylko wymiana bezpiecznika na nowy nic nie da , jeżeli jest zamarznięty płyn w przewodach.Przy pierwszej próbie umycia kloszy ,bezpiecznik i tak wywali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega ma racje teżtak mam. Wymienię bezpiecznik dopiero jak się zrobi cieplej bo inaczej bym nie nadążył z bezpiecznikami.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamontować w końcu spryskiwacze do reflektorów.

Czekałem aż mi kolega załatwi oryginalne ale ich cena jest identyczna jak tych na allegro nowych nie oryginalnych.

Dziś żucił mi się w oczy taki zestaw http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?item=884865656&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Moje pytanie dotyczy tego czy te mocowania będą pasować czy trzeba się nagimnastykować aby je spasować? No i drugie pytanie to czy to prawda że na każdym zderzaku są zaznaczone miejsca na wycięcie otworów pod spryskiwacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę zamontować w końcu spryskiwacze do reflektorów.

Czekałem aż mi kolega załatwi oryginalne ale ich cena jest identyczna jak tych na allegro nowych nie oryginalnych.

Dziś żucił mi się w oczy taki zestaw http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?item=884865656&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Moje pytanie dotyczy tego czy te mocowania będą pasować czy trzeba się nagimnastykować aby je spasować? No i drugie pytanie to czy to prawda że na każdym zderzaku są zaznaczone miejsca na wycięcie otworów pod spryskiwacze?

Oczywiście możesz kupić ten zestaw i rzeźbic (mocowanie jest inne u Ciebie - bo na jedą śrubę a w przytoczonym zestawie na dwie - więc jak pisałem rzeźba). Ja proponowałbym zakupić oryginały (czy też zamienniki). Ja tak robiłem (wprawdzie ja mam 3BG) ale podejście do tematu zupełnie takie same. W 3BG widać miejsce od wewnątrz zderzaka, nie wiem jak to jest w 3B (ja wymieniałem zderzak, wiadomo z jakich względów). Ale po zamontowaniu spryskiwaczy wystarczy posmarować je np duża ilością smaru, uruchomić i odbiję się smar na zderzaku. Wtedy sprawa już jasna gdzie robić otwory. Klapki spryskiwaczy leżą na zderzaku i są dość duże więc jak zrobisz delikatnie większe otwory to nie będzie ich i tak widać.

Konkluzja: ja polecam oryginał, nie rzeźbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś żucił mi się w oczy taki zestaw http://www.moto.allegro.pl/show_item...2+wys%C5%82any.

Moje pytanie dotyczy tego czy te mocowania będą pasować czy trzeba się nagimnastykować aby je spasować?

będzie trochę gimnastyki

No i drugie pytanie to czy to prawda że na każdym zderzaku są zaznaczone miejsca na wycięcie otworów pod spryskiwacze?

no właśnie jedni gadają że jest zaznaczone drudzy że nie , ja nie dawno ( lato ) zrobiłem dokładkę sprysków i po zdjęciu zderzaka nic tam nie znalazłem :605: . Ale za to sposób na rozwiązanie tego problemu jest prosty :), musisz tylko odkręcić ślizgi zderzaka ( element plastikowy znajdujący się pod lampą ) , a następnie przystawiasz do zdjętego zderzaka i zaznaczasz miejsce gdzie powinien być otwór na wysuwającą się dyszę spryskiwacza :) .

pozdraVWiam

p.s. parę fotek znajdziesz w moim podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności