Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeczytałem chyba wszystko ale odp nie znalazłem mój problem wygląda tak z dnia nadzień zgasło oświetlenie środka wyjmuje kluczyk nic sie nie pali otwieram drzwi obojętnie jakie nic się nie pali do tej pory prosta diagnoza a teraz włączam lampki ręcznie wszystkie się palą otwieram klapę bagażnika lampka w bagażniku się pali otwieram drzwi podświetlenie drzwi te od dołu pali się we wszystkich drzwiach nie mam pojęcia o co chodzi bezpieczniki wszystkie sprawne zimny lut od kompa ok byłe lekka woda obok konfortu ale wszystko w środku suche .wszystko posuszyłem ale nie wiem co mam jeszcze zrobić pomóżcie koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przeczytałem chyba wszystko ale odp nie znalazłem mój problem wygląda tak z dnia nadzień zgasło oświetlenie środka wyjmuje kluczyk nic sie nie pali otwieram drzwi obojętnie jakie nic się nie pali do tej pory prosta diagnoza a teraz włączam lampki ręcznie wszystkie się palą otwieram klapę bagażnika lampka w bagażniku się pali otwieram drzwi podświetlenie drzwi te od dołu pali się we wszystkich drzwiach nie mam pojęcia o co chodzi bezpieczniki wszystkie sprawne zimny lut od kompa ok byłe lekka woda obok konfortu ale wszystko w środku suche .wszystko posuszyłem ale nie wiem co mam jeszcze zrobić pomóżcie koledzy
a podświetlenie panelu kierowcy i deski działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plwkwcnsk w lampce tej od progu jest dioda szeregowo włączona w obwód z żarówką. Ona mogła ulec uszkodzeniu. Sprawdź diodę miernikiem, a jeśli nie masz to podmień całą lampkę z innych drzwi. Jeśli ta inna świeci w tych drzwiach, to dioda do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podświetlenie kierownicy lampki w drzwiach o dołu działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no odpowiedzi full no ok wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no odpowiedzi full
Nie masz zasilania na kablu idącym z modułu momfortu do górnych lampek. Gdy palisz je ręcznie są zasilane z innego kabla, gdy mają się same zapalać po otwarciu drzwi z innego. I właśnie ten przewód pewnie nie łączy gdzieś w okolicach modułu komfortu. Jak bedę miał schematy to podam ci kolory przewodów... Możesz też sam sprawdzić jakie idą do górnej lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przeczytałem chyba wszystko ale odp nie znalazłem mój problem wygląda tak z dnia nadzień zgasło oświetlenie środka wyjmuje kluczyk nic sie nie pali otwieram drzwi obojętnie jakie nic się nie pali do tej pory prosta diagnoza a teraz włączam lampki ręcznie wszystkie się palą otwieram klapę bagażnika lampka w bagażniku się pali otwieram drzwi podświetlenie drzwi te od dołu pali się we wszystkich drzwiach nie mam pojęcia o co chodzi bezpieczniki wszystkie sprawne zimny lut od kompa ok byłe lekka woda obok konfortu ale wszystko w środku suche .wszystko posuszyłem ale nie wiem co mam jeszcze zrobić pomóżcie koledzy

Z modulu komfortu wychodzi w wiazce kabelek i laczy sie w izolacji z kilkoma innymi (w tym miejscu jest zaizolowany tasma)rozpruj ta izolacje i przelutuj-powinno pomoc.jak nie wiesz gdzie jest to laczenie to szukaj na progu (lewym)pod plastykiem

Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszukam a jaki kolor tego kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i klapa wysiadł centralny nie mogę otworzyć wlewu paliwa hmm dziwne działa tylko zamek w klapie bagażnika czy to może być ten kabelek co pisaliście wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna sytuacje tylko troche wiekszy cyrk otwierajac drzwi kierowcy zamek nie dziala ale za to otwiera sie bagaznik central nie dziala na karzdych drzwiach lampki w środku rzadne nie pala sie lusterka nie reaguja dodam ze zamykajac drzwi kierowcy zamek zaskakuje ale reszta drzwi nie zamyka tylko od kierowcy domykanie szyb dziala moze ktos mi na to cos doradzi z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobna sytuacje tylko troche wiekszy cyrk otwierajac drzwi kierowcy zamek nie dziala ale za to otwiera sie bagaznik central nie dziala na karzdych drzwiach lampki w środku rzadne nie pala sie lusterka nie reaguja dodam ze zamykajac drzwi kierowcy zamek zaskakuje ale reszta drzwi nie zamyka tylko od kierowcy domykanie szyb dziala moze ktos mi na to cos doradzi z gory dziekuje
zalany moduł komfortu lub uwalona krańcówka drzwi kierowcy lub kable w słupku do tych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalany moduł komfortu lub uwalona krańcówka drzwi kierowcy lub kable w słupku do tych drzwi

Fakt jest lekko zawilgotniony ale tylko z zewnatrz w srodku jest sucho co jeszcze zauwazylem styki w srodku sa lekko zasniedziale czy w tym momencie jest szansa na uratowanie go przez przemycie tych stykow spirytusem albo jekims perfum a i jeszcze jedno jeden z kabelkow jest urwany (brazowo-czarny) od czego on jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt jest lekko zawilgotniony ale tylko z zewnatrz w srodku jest sucho co jeszcze zauwazylem styki w srodku sa lekko zasniedziale czy w tym momencie jest szansa na uratowanie go przez przemycie tych stykow spirytusem albo jekims perfum a i jeszcze jedno jeden z kabelkow jest urwany (brazowo-czarny) od czego on jest
no to znalazłeś problem teraz wystosuj PW do kolegi Patryk_ o pytanie do czego ten kabelek lub popatrz gdzie jest końcówka bez kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to znalazłeś problem teraz wystosuj PW do kolegi Patryk_ o pytanie do czego ten kabelek lub popatrz gdzie jest końcówka bez kabla

Ok dzieki bardzo a powiedz mi czy tak jak napisalem z tymi stykami to pomoze to cos jak je porzeczyszcze czy lepiej nie ruszac Sorki ale jestem zielony z elektryki i nie chce uszkodzic plytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzieki bardzo a powiedz mi czy tak jak napisalem z tymi stykami to pomoze to cos jak je porzeczyszcze czy lepiej nie ruszac Sorki ale jestem zielony z elektryki i nie chce uszkodzic plytki
musisz wyczyścić bo inaczej nie będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki juz lece go wyciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt jest lekko zawilgotniony ale tylko z zewnatrz w srodku jest sucho co jeszcze zauwazylem styki w srodku sa lekko zasniedziale czy w tym momencie jest szansa na uratowanie go przez przemycie tych stykow spirytusem albo jekims perfum a i jeszcze jedno jeden z kabelkow jest urwany (brazowo-czarny) od czego on jest

 

Nie mycie a konkretne czyszczenie-tak żeby ten syf z tego zszedł.Możesz później posmarować te styki nieco wazeliną techniczną żeby znowu nie zaśniedziały.Moduł dokładnie osusz i sprawdź jeszcze instalację pod izolacją.

 

 

 

Ok dzieki bardzo a powiedz mi czy tak jak napisalem z tymi stykami to pomoze to cos jak je porzeczyszcze czy lepiej nie ruszac Sorki ale jestem zielony z elektryki i nie chce uszkodzic plytki

 

Wszystko będzie :ok tylko uważaj podczas demontażu.

 

 

 

no to znalazłeś problem teraz wystosuj PW do kolegi Patryk_ o pytanie do czego ten kabelek lub popatrz gdzie jest końcówka bez kabla

 

Dobrze że jestem akurat na forum bo na odpowiedź na PW mógłby długo czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki wyczyszczone kabelek wlutowany nadal nie ma efektu central nie dziala swiatlo w srodku tez w samym module w trakcie zamykania drzwi slychac jak jakis stycznik zaskakuje i to wszystko a drzewi sie nadal nie otwieraja i nie zamykaja z cenralnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Styki wyczyszczone kabelek wlutowany nadal nie ma efektu central nie dziala swiatlo w srodku tez w samym module w trakcie zamykania drzwi slychac jak jakis stycznik zaskakuje i to wszystko a drzewi sie nadal nie otwieraja i nie zamykaja z cenralnego

 

Zrób test VAG'iem i zobaczymy czy w ogóle komunikuje się z modułem-później będziemy dalej kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no ale to juz nie dzisiaj i raczej z tym bede musial do warsztatu podjechac bo sam nie zrobie tego narazie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności