Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

lewe wewnetrze tzn? pod drzwami czy to na gorze? jesli to na gorze to wystarczy powazyc z jednej strony srubokrecikiem( z drugiej jest wtyczka i kabel wiec nie da rady) i wyjdzie.u mnie trzeba powazyc z lewej strony.jesli myslisz o tej na srodku to trzeba zdjac przezroczysty plastik i tam gdzie jest srodkowa zarowka sa 2 wkrety na srubowkret krzyzakowy.mam nadzieje ze pomoglem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, problemów ciąg dalszy, switch w bagażniku naprawiłem. Wszystko było ok. Następnego dnia całe oświetlenie wnętrza padło... Tzn lampki z tyłu, środkowa oraz bagażnik. Niezależnie czy włączę ręcznie czy automatycznie oświetlenie się nie włącza. Wiązka w słupki jest ok, do modułu nie zaglądałem-podłoga jest sucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj miałem to samo ale właśnie w tej chwili się uporałem.

Zaczęło się właśnie od tego że gdy po naprawiałem wszystkie zamki wymieniłem wszystkie możliwe żarówki wewnątrz kabiny. I było pięknie przez tydzień potem wszystko jeblo. Co się okazało, tak myślę ze gdy wymieniłem te wszystkie żarówki to popłynęło większe napięcie przewodami i brakowało właśnie tygodnia by na mocno sfatygowanych łączonych przewodach zabrakło przejścia. Otóż w module komfortu było wszystko ok, tyko w wiązce wychodzącej z modułu jest mnóstwo sztukowanych (łączonych) przewodów gdy się przyjrzałem miały zielony nalot i mowie sobie tu cie mam gdy je wziąłem do reki rozsypała się większość z tych łączonych, poprawiłem ich przynajmniej z 10 i nagle zaczął działać centralny i pełne oświetlenie kabiny i bóg wie co jeszcze zaczęło działać.

Te od oświetlenia tak myślę są koloru czarno-czerwonego jeden wychodzi z modułu i jest łączony z sześcioma, u mnie właśnie one rozleciały się jako pierwsze.

Nie zapomnij odłączyć aku.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze jakas inna usterka ale nie moge jej wylapac o co chodzi a mianowicie jak otwieram z pilota i zamykam: cale oswietlenie w srodku sie zapala i jak wyciagam kluczyk ze stacyjki to tez sie wlaczaja ale jak otworze obojetnie ktore drzwi to sie nie zapalaja ani nie pokazuje otwarcia dzrzwi na wyswietlaczy,ani tez nie ma podswietlenia drzwi chodzi mi o te male swiatelka w drzwiach na dole.Jedynie swieci sie w bagazniku i jak go otworze to wyswietla otwarcie drzwi.Dodam ze w tym pudelku modulu komfortu bylo mokro ale chyba nie na tyle zeby go zalalo bo jak otworzylem , modul byl suchy.Ale i tak wszysto wysuszylem cala skrzynke owinalem reklamowka i przeczyscilem odplywy pod aku i po drugiej stronie zeby mi znowu podlogi nie zalewalo.Aha i brzeczek swiatel tez nie dziala o co tu chodzi ma ktos jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak brzeczka od swiatel i brak oswietlenia w drzwiach to problem z mikrostykami w zamku w drzwiach.czasem wystarczy przeciscic (jak w moim przypadku) a czasem wymienic mikrostyki.musisz rozebrac drzwi kierowcy,wyjac zamek i sprawdzic modul z mikrostykami.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten mikrostyk w drzwiach kierowcy jest odpowiedzialny za wszystkie drzwi?Nic nie kumam.Myslalem ze jak otwieram obojetnie ktore drzwi to sie powinno zapalic swiatelko w srodku,no bo nie chce mi sie wierzyc ze padly mikrostyki we wszystkich drzwiach naraz chyba ze ten mikrostyk jest tylko w drzwiach kierowcy?A tak poza nawiasem w anglikach bedzie w drzwiach kierowcy czy tak jak z modulem komfortu jest pod nogami pasazera bo niemcom sie nie chcialo go przeniesc po fotel kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie byl w drzwiach kierowcy.po wyczyszczeniu i osuszeniu brzeczek i oswietlenie zaczelo dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to znaczy ze jest tylko jeden?Jutro sie chyba za to wezme i zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam radę sprawdź wcześniej wiązkę pod nogami kierowcy, wychodząca od modułu komfortu. Ja też myślałem że mam mikro styki do wymiany , a okazało się że kable w wiązce były zaśniedziałe i łączenia się rozpadły, sprawdź każde łączenie :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o te kostki co wchodza do modulu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przed modułem komfortu jego wiązka jest zawinięta taką czarną taśmą parcianą. Jak ją odwiniesz to zobaczysz czerwono białe przewody. Znajdziesz na nich moment łączenia. Też jakby zawinięty czarną opaską parcianą czy czymś podobnym. Na tym łączeniu mogą być prześniedziałe przewody. Jeśli tak będzie, to wyjmij sobie bezpiecznik nr 14 (to jest od modułu komfortu) i wszystko na spokojnie wyczyść, polutuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Sprobuje tam zajrzec.Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić oświetlenie wnętrza... ? Może komuś się przyda...

 

1. Odsuwamy fotel kierowcy maksymalnie do tyłu.

2. Odkręcamy śrubę mocującą podstawkę pod nogę, tę przy sprzęgle... śruba znajduje się w górnej jej części.

3. Odkręcamy plastikową osłonę przy stópce. Znajduje się tam jedna śrubka pod zaślepką.

4. Zdejmujemy osłonę, a następnie stópkę.

5. Ukaże nam się zestaw kostek i kabli od oświetlenie, poduszek itp...

6. Zdejmujemy listwę progową, najlepiej jest ją wypiąć na całej długości, również z tyłu, ułatwi to nam lepsze manewrowanie nią...

7. Podważamy wykładzinę i widzimy grubą wiązkę, oraz czarną dużą skrzynkę.

8. Odłączamy klemę od akumulatora.

9. W skrzynce oczywiście jest moduł, otwieramy ją poprzez rozwarcie dwóch zaczepów.

10. Niedziałające podświetlenie to często wina zaśnieżałego połączenia między kabelkami (czerwonymi). Znajdziecie je w owiniętej sparciałą czarną taśmą wiązce. Prawdopodobnie wszystkie będą zielone.

11. Należy je przeczyścić/ zdjąć płaszcza kawałek i polutować na nowo. O ile się nie mylę będzie to 8 kabelków.

12. Po tej czynności, i po podłączeniu klemy od akku naszym oczom powinna ukazać się światłość ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tez mam zasniedziale kable i jest problem bo urwaly sie kable na lutach wszystkie te co lacza sie z modulem czyli np czerwono-niebieski z modulu wychodzi jeden a od strony skrzynki z bezpiecznikami wychodza 4 przewody i 4 od strony tylu jak mam to teraz polutowac zeby bylo dobrze. obojetnie ktory kabel z ktorym byle byl ten sam kolor ? 'o ten sam problem mam z reszta kabli co lacza sie z zaraz przy module. posypalo sie wszystko.

 

Mam zamiar kupic przewodow cietych na metry tego koloru i pociagnac od samej kostki do kostki tylko jak to polaczyc bo nie widzi mi sie jeden kabel od modulu z 8 przewodami razem polaczyc/ bardzo bym prosil nawet o foto jak to ktos ma podlaczone i info bo juz kompletnie nic mi w aucie nie dziala/ zamek/ oswietlenie/szyby sie przycinaja

Edytowane przez marcinmaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem problem z zamkami centralnymi w vagu wyskakiwalo ze silowniki zepsute pojechalem do elektryka , krzyczal 2 tysie za 4 silowniki ;p, wiec postanowilem sie sam za to zabarac ;p po scignieciu fotela i podniesieniu wykladziny zobaczylem wiazke kabli, kable czerwono czarne jesli dobrze pamietam byly tak zasniedziale ze jak je zlapalem to sie rozerwaly oczyscilem je polaczylem zaizolowalem i zamki dzialaja jak talala :], tylko mam jeszcze jeden problem, z modułu komfotu wychodzi jeden niebiesko bialy a z wiazki 3 tez niebiesko biale nie byly one polaczone i nie zaizolowane, i moje pytanie brzmi od czego one sa ?? prosze o pomoc, z gory dzieki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20120620076.jpg małe sprostowanie kabelki sa niebiesko szare, jak na zdj wyzej :] jezeli kto kolwiek by wiedzial od czego te kable bardzo prosze o odp :] pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy przeczytałem już chyba wszystko ale nie wiem co mam zrobić:

Nie działa :

Oświetlenie wnętrza,sterowanie szybami,sterowanie lusterkami, zaryglowana jest tylna klapa bagażnika nie mogę jej otworzyć kluczykiem ani z alarmu,brak podświetlenia progów .

Pierwsze co zrobiłem sprawdziłem bezpieczniki 14 i 38 a potem wszystko i było ok

następnie wiązki i moduł komfortu wiązki polutowałem a w module wymieniłem przekaźnik bo znalazłem taki wątek że często siadają i rozłożyłem ręce i nie wiem co dalej może być ?

Proszę was o pomoc mechanik zażądał 300 za diagnostykę a za naprawę nie wie ile bo nie wie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy przeczytałem już chyba wszystko ale nie wiem co mam zrobić:

Nie działa :

Oświetlenie wnętrza,sterowanie szybami,sterowanie lusterkami, zaryglowana jest tylna klapa bagażnika nie mogę jej otworzyć kluczykiem ani z alarmu,brak podświetlenia progów .

Pierwsze co zrobiłem sprawdziłem bezpieczniki 14 i 38 a potem wszystko i było ok

następnie wiązki i moduł komfortu wiązki polutowałem a w module wymieniłem przekaźnik bo znalazłem taki wątek że często siadają i rozłożyłem ręce i nie wiem co dalej może być ?

Proszę was o pomoc mechanik zażądał 300 za diagnostykę a za naprawę nie wie ile bo nie wie .

 

 

kolego popatrz na kable czy nie masz gdzies zasniedziałe ja tak mialem z oswietleniem tylnych drzwi i progow oraz zamkiem centralnym kable byly tak zasniedziale ze jak je zlapalem sie rozlecialy ;/;p, ale oczyscilem je poizolowalem i jest ok jeszcze tylko nie dziala mi gong swiatel oraz oswietlenie kolo lusterka, ale to juz problem silownika w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym proponował przeczytać wątek a nie powtarzać tych samych pytań poraz setny :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności