Skocz do zawartości
lolo.lolo

Pedał wpadł-hamulców brak !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do tej pory było wszystko ok (autko posiadam od dwóch lat)

dzisiaj wyjeżdżałem z parkingu naciskam na hamulec i usłyszałem taki dziwny cichy dźwięk i pedał hamulca wpadł do końca i mam całkowity brak hamulców. Płyn wyciekł mi (ciekło gdzieś na środku auta pod silnikiem) całkowicie, wyświetla na kompie błąd i miga kontrolka ręcznego.

Co mogło pęknąć czy się urwać czy odmówić posłuszeństwa ???

 

P.S.

dobrze że to stało się na parkingu, a nie w trasie przy dużej prędkości z rodzinką na pokładzie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z pedałem sprzęgła przedtem nic się nie działo? O ile masz manual oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, z pedałem sprzęgła było ok- ciężko chodzi od zakupu , ale przez te 2 lata nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hamulcami nie ma żartów, trzeba sprawdzić wszystko, ale tak nagle to mógł sie tez wysprzęglik rozsypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie powinno być ubytków płynu hamulcowego przy awarii wysprzęglika"

 

.... tak wyczytałem gdzieś na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz olać i nie sprawdzać. Ja słyszałem o awariach wysprzęglików gdzie płyn zalewał tarcze sprzęgła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawiozę auto do mechanika powiem żeby sprawdził :-)

jaki mniej więcej jest koszt z wymiana jest tego wysprzęglika ???

 

... a tak na marginesie to jaki płyn najlepiej wlać i ile go wchodzi ???

... trzeba odpowietrzać hamulce czy jakoś same się odpowietrzają ???

... czy trzeba jechać na kompa usunąć błąd czy można smigać ???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn DOT4 pojemność 1.15l. Odpowietrzenie wymagane nic tam się samo nie zrobi niestety. Po odpowietrzeni powinno być wszytko ok nie trzeba nic kasować.

Poz

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a podpowiedzcie mi jeszcze proszę co mogło pęknąć czy się popsuć że tak nagle całkowity brak hamulców we wszystkich czterech kołach (płyn wyciekł z przodu auta na środku).

Jak jest zbudowany układ hamulcowy w paskach?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja miałem gorszą sytuację

mianowicie jadąc lokalną droga w mieście widząc hamujący przede mna pojazd

chciałem zahamować ....i tutaj psikus..

pedał hamulca wpada do podłogi i lecimy na dzwon.

Niestety skończyło się na stłuczce, wgniecione zderzaki , grill, obtarcia

jestem ciekawy co jest przyczyną, podejrzewam uszkodzony przewód hamulcowy ale zobaczymy po wizycie u mechanika.

Nawiasem mówiąc miałem wiele szcześcia zważywszy że wcześniej jechałem dość szybko trasą no i nie chcę nawet myśleć co by było gdyby na przejście dla pieszych ktoś nagle wtargnął .... niestety to tylko jest maszyna. Aż boję się pomyśleć o drobnej awarii w samolocie. Pozdrawiam Fara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a podpowiedzcie mi jeszcze proszę co mogło pęknąć czy się popsuć że tak nagle całkowity brak hamulców we wszystkich czterech kołach (płyn wyciekł z przodu auta na środku).

Jak jest zbudowany układ hamulcowy w paskach?

pozdro

 

Jeśli hamulców nie ma w ogóle nawet przy pompowaniu pedałem, to na pewno nie żaden z przewodów, zacisków itp, bo przecież są dwa obwody i ten drugi by jako tako działał. Musiała paść pompa, lub coś w jej okolicy moim zdaniem.

Przerażające to jest szczerze mówiąc...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam

ja miałem gorszą sytuację

mianowicie jadąc lokalną droga w mieście widząc hamujący przede mna pojazd

chciałem zahamować ....i tutaj psikus..

pedał hamulca wpada do podłogi i lecimy na dzwon.

Niestety skończyło się na stłuczce, wgniecione zderzaki , grill, obtarcia

jestem ciekawy co jest przyczyną, podejrzewam uszkodzony przewód hamulcowy ale zobaczymy po wizycie u mechanika.

Nawiasem mówiąc miałem wiele szcześcia zważywszy że wcześniej jechałem dość szybko trasą no i nie chcę nawet myśleć co by było gdyby na przejście dla pieszych ktoś nagle wtargnął .... niestety to tylko jest maszyna. Aż boję się pomyśleć o drobnej awarii w samolocie. Pozdrawiam Fara

 

jechałeś wcześniej szybko trasą? a może któryż z zacisków trzymał, rozgrzał się, a w płynie za dużo wody i temp. wrzenia przekroczyło. kiedyś tak miałem w Ibizie, po długiej trasie prawie całkiem straciłem heble, ale zapompowanie coś tam pomagało, a jak ostygło, to było w miarę ok i udało się dojechać do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli hamulców nie ma w ogóle nawet przy pompowaniu pedałem, to na pewno nie żaden z przewodów, zacisków itp, bo przecież są dwa obwody i ten drugi by jako tako działał.

Ciekawa teoria.W moim passacie kiedyś jak młodemu pękł przedni przewód,wyciekł płyn to oprócz ręcznego nie było nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 podobnie,kiedyś posypał mi się zacisk tył,płyn spierniczył i 0 hamulca. Mało tego,rozsypała się pompka sprzęgła i również prawie że wyleciał płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa teoria.W moim passacie kiedyś jak młodemu pękł przedni przewód,wyciekł płyn to oprócz ręcznego nie było nic.

 

Owszem, to tylko teoria, ale tak powinno być, bo każdy układ jest dwuobwodowy. Chociaż fakt, wciskając pedał podczas odpowietrzania, wpada on do końca, ale sądzę, że zapompowanie by pomogło, choć mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem, to tylko teoria, ale tak powinno być, bo każdy układ jest dwuobwodowy. Chociaż fakt, wciskając pedał podczas odpowietrzania, wpada on do końca, ale sądzę, że zapompowanie by pomogło, choć mogę się mylić

 

Przy pękniętym przewodzie drugi obwód działa zazwyczaj tylko ok. 5%, przed samą podłogą... Dziwne ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności