Skocz do zawartości
konrad

Silnik FSI a paliwo.

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze w 75% po autostradach i od ponad 2 lat na 95.Nic sie nie dzieje,spalanie satysfakcjonujace bo przy 130-140 kolo7.5 na sto i probowalem 2 lub 3 razy zalac 98 ale nie odczulem zbytnio roznicy wiec po co mam przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 130-140 kolo7.5
Niewiarygodne! Mój tyle pali przy 100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krakowskim targiem, mój tyle przy 110-120............ ale tylko wtedy jak żona prowadzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze tylko po Szwecji glownie po autostradach i na szwedzkim paliwie.Jak odwiedzam polske to niestety ten wynik jest nieosiagalny.Podobnie bylo z b5 ktora mialem.

Zapomnialem dodac ze na tempomacie bo z noga na gazie troszke wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum i po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi mam pytanko.Jestem świeżym nabywcą Passata B6 2.0 TFSI i nalałem po zakupie do samochodu pb 95 i zauważyłem że dziwnie stuka coś w silniku przypominając diesla czy to może być wina paliwa i czy jak zaleje pb-98 to powinno przestać stukać.Niestety nie zwróciłem uwagi na to przed tankowaniem i nie wiem czy tak klepał wcześniej.Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku leję 98, jak chcesz to możemy się zgadać w Gdańsku na porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lycha14 a nie masz oleju za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie olej jest ok sprawdzałem w pierwszej kolejności.Jeszcze dodam że jak jest zimny to jest cichy.

Edytowane przez Lycha14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek powiedziec - wtryskiwacze pracuja stosunkowo głosno.....najlepiej nagraj dwa filmy jeden na zimnym drugi na ciepłym i zapodaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zaleje pb-98 i zobaczę czy będzie jakaś różnica i dam znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego te nasz tfsi tak juz mają. z tego co wiem, to nie wszystkie, ale większosc z nich, szczegolnie z pierszych rocznikow po rozgrzaniu troche poklekuje. na zimno jest bardzo smoothhhhh, ale jak sie nagrzeje to zaczyna cykac. ja jezdze caly czas na 98 i niestety efekt ten jest stały. podobno idzie to naprawic wymieniając cos w silniku, ale po kilkudziesięciu tysiacach km temat powraca. a co do paliwa to proponuje lac 98 - prawdopodobnie i tak w polsce tyle oktanów nie ma, a skoro to producent zaleca to trudno - takie auta kupilismy.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do moich doświadczeń 95 i 98 to szczerze mówiąc rzadko kiedy widać różnicę, nasze stacje są jakie są... nieraz na 95 samochód jedzie lepiej niż na 98... miałem kiedyś staję (nowo otworzona) na której lałem paliwo i samochód świetnie chodził i na 95 i jeszcze lepiej na 98 i przy tym ceny mieli atrakcyjne. Po 2 miesiącach ceny poszły w górę, a jakość paliwa spadła - to nasza rzeczywistość...

 

opony - jeżdżę na 205/55/R16 - przez to, że są węższe to spalanie jest mniejsze, ta sama obserwacja jak przeszedłem na 205 w tdi. Komfort jazdy jest lepszy.

 

Ktoś poruszał kwestię licznika. Nie wiem co z tymi b6 jest, ale wszystkie pokazują wyższą prędkość, niż w rzeczywistości się jedzie średnio o około 3-6 km/h. Porównywałem z prędkością wyświetlaną w nawigacji, oraz jak jechałem ze znajomymi - jeden bmw drugi mercedesem - jak ustawili tempomaty na 140 to jechali równo (prędkość zgodna z pokazywaną w nawigacji), a ja musiałem ustawić chyba 143 albo 144 żeby nie odstawać (ta sama obserwacja w FSI i w TDI). Też tak macie?

 

co do wlepki na klapce paliwa to mam 98/małe 95. Ktoś tam miał somo 95 przy fsi - wydaje mi się nieprawdopodobne - moze klapka/albo naklejka nie od tego samochodu ;)

 

spalanie jak jadę ekonomicznie :D do 100 km/h to około 6,5 raz nawet zeszło do 6.1, ale niestety jakoś nie jestem w stanie tak jeździć, więc przy normalnej jeździe to średnio na trasie wychodzi 7,5 -8,0, a zdaża się też i 9-10 l :(

o mieście to już się nie wypowiadam... zależy jaki korek, ale napewno za duż pali :D

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego te nasz tfsi tak juz mają. z tego co wiem, to nie wszystkie, ale większosc z nich, szczegolnie z pierszych rocznikow po rozgrzaniu troche poklekuje. na zimno jest bardzo smoothhhhh, ale jak sie nagrzeje to zaczyna cykac.

 

Dokładnie. Też mnie to zaniepokoiło po zakupie, ale to normalka w tym silniku. :) Takie właśnie nieregularne cykanie (raz szybciej cyka, raz wolniej, raz w ogóle). No i tylko na rozgrzanym silniku.

A u mnie nie ma w sumie żadnej różnicy, czy jeżdżę na 95, czy na 98, czy też na jakimś Suprema/VPower itp. Pali podobnie, przyspiesza również i głośność (a raczej cichość) silnika ta sama. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi czyli wychodzi na to że ten typ tak ma,szkoda bo jakby nie cykał jak świerszcz było by dużo fajniej:D.A może wiecie co jest odpowiedzialne za to cykanie i czy da się to jakoś poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego nie doszedłem. :D Według mnie to praca wtryskiwaczy taka dość głośna jest, ale ręki sobie nie dam uciąć. U mnie od dwóch lat (tyle mam Passata) cały czas cyka tak samo i nic się nie pogarsza, więc na razie dałem sobie spokój. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie tą głośną pracę nagrać? U mnie nic nie słychać - albo tego nie zauważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się nagrać i wstawię jak mi się uda:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dosyć klekoczą te benzyniaki, no ale co zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial fsi 150 km i u niego była cisza.... a moze pochwalmy sie numerami silników i zobaczymy czy jest jakas zależność NUMER/KLEKOT ???

ja mam BWA - KLEKOT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie mój ale też BWA i pracuje identycznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności