Skocz do zawartości
grzesiek452

Przekazniki swiatel passatb3??

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wstawiłem do Passata b3 żarówki H4 100w i słyszałem ze aby nic się nie spaliło to trzeba wymienić jakieś przekaźniki?? ale nie wiem jakie to maja być i gdzie one są?? a może ktoś zna lepsze rozwiazanie na polepszenie widoczności ??:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ogolnie nie polecam doswiadczen z zarowkami wiekszej mocy kiedys tez takie załozyłem i teraz nie miał bym swiateł ;)

 

oglnie zaczeło przepalać kostke za duze ciepło za duzy opór na przewodzie, klosz tez sie niszczy lepiej dać sanadardowe tylko markowe albo pokombinować z dodatkowym przewodem i przekaznikiem na satandardowej zarówce zobacz jest taki post przerobka swiateł passat b4 to powinno byc identyczne do b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno wstawiłem do Passata b3 żarówki H4 100w i słyszałem ze aby nic się nie spaliło to trzeba wymienić jakieś przekaźniki?? ale nie wiem jakie to maja być i gdzie one są??

Zarejestrowałeś się na forum w 2006 roku ????

To gdzie Ty byłeś, że wypisujesz takie herezje ?

Na ten temat to morze postów i wątków już tu popłynęło.

a może ktoś zna lepsze rozwiazanie na polepszenie widoczności ??

Skąd Ty zioło bierzesz ???

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a jak pisze fajnie nie pal tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi głownie o to na jakie trzeba wymienić te przekaźniki żeby wszystko działało dobrze, i gdzie one się znajdują??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co słyszałeś, to się nie wymienia przekaźników tylko przerabia instalację na taką, żeby prąd zasilający żarówki nie płynął przez włącznik świateł, tylko bezpośrednio ze źródła do reflektorów (przez przekaźniki i bezpieczniki). A włącznik świateł sterowałby tymi przekaźnikami. Wtedy się powinno polepszyć oświetlenie, bo są mniejsze straty. Zależy jakie masz teraz.

Wkładanie żarówek 100W to zły pomysł, jak koledzy wyżej piszą. Wtedy się wytwarza takie ciepło w reflektorze, że wypala odbłyśnik i instalację (bo prąd duży) i z czasem jeszcze bardziej pogarsza oświetlenie.

Poczytaj to i będziesz wiedział o co chodzi:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4294

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4729

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wypala i nic nie topi i ładnie świeci jeżdzę na takich żarówkach juz 3 lata tylko 4mm kable do nich idą bezpośrednio z aku przez przekaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności