Jump to content
magg23

Wyciek z pompy wtryskowej.

Recommended Posts

Witam.

Podepnę się do tematu.

Mój problem jest następujący. Mam wyciek paliwa spod pokrywy pompki. Wymieniłem uszczelkę na nową i nic to nie pomogło. Czy przyczyną może być np przytkany przewód powrotny, przez co w komorze pompki tworzy się wysokie ciśnienie i przebija paliwo przez oring? Czy spotkaliście się z takimi przypadkami?

Witam , dosyć niedawno zauważyłem plamy jakby Oleju , na kostce , ale po sprawdzeniu wszystkiego miski stanu oleju stwierdziłem że to nie może być to więc dziś przy wolnej chwili odkrecilem plastikowa pokrywę silnika I zajrzałem w okolice pompy I zauważyłem wyciek (poniżej zdj) z tych okolic sprawdziłem śruby podokrecalem je ponieważ był lekki luz lekko szły więc dokrexilem je ale I tak jeszcze lekko się tam poci ale jest lepiej niż wcześniej I moje pytanie brzmi czy sam dam radę wymienić tam uszczelkę wiem że Napewno jest w tym miejscu również trochę już wcześniej poszperalem czy lepiej zlecic to mechanikowi I nie ingerować w działanie pompy ? 

20191027_123507.jpg

Bardzo łatwo uszkodzić pompę, nie trafiając kulką palca nastawnika w otwór lub ustawiając dużą dawkę, silnik odpali i od razu koniec obrtów he. Więc nie takie hop siup, a majątku za to nie zapłacisz.

Edited by polonez15

55 minut temu, polonez15 napisał:

Bardzo łatwo uszkodzić pompę, nie trafiając kulką palca nastawnika w otwór lub ustawiając dużą dawkę, silnik odpali i od razu koniec obrtów he. Więc nie takie hop siup, a majątku za to nie zapłacisz.

Też właśnie o to mi chodzi uszczelka to groszowe sprawy dzięki