Skocz do zawartości
Józef

boczne tylne drzwi-nie mogę otworzyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie śmiejcie się z laika lecz mam problem.Kilka dni temu kupiłem passata w którym nie mogłem otworzyć jednych tylnych bocznych drzwi.Otwarcie było możliwe tylko od wewnątrz.Coś mnie podkusiło i przesunąłem zabezpieczenie przed otwarciem od wewnątrz.I jak dureń zamknąłem drzwi.Teraz nie mogę ich otworzyć tak z wewnątrz jak i z zewnątrz.Centralny zamek działa prawidłowo pozostałe drzwi również.Jak mogę otworzyć owe drzwi.Dziękuję za podpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ja tez mialem ten problem i bez lamania klamki sie obylo. Wyciagnolem siedzenia i rozebralem plastiki i uszczelke dzrzwi i nie pamietam dobrze ale chba cienkim srubokretem przestawilem ten rygiel i sie udalo. Wiec kombinuj powinno sie udac mi sie udalo. . Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

Było już kiedyś o tym...

 

np. TUTAJ post#8

 

wszystko opisane przez kolegę Miłosza

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak strasznie ogólnikowo piszę, ale jest patent żeby odblokować ten języczek wkładając coś (chyba elastycznego?) w szczelinę drzwi. Niestety nie pamiętam kto o tym pisał, i nie pamiętam czym dokładnie to robił :o ale pamiętam, że się da. Pokombinuj na tych które masz otwarte.

 

Edit: Znalazłem - post #8 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7573&highlight=zablokowane+drzwi

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.Spróbuję otworzyć drzwi wg.Waszych porad.O wynikach owych prób poinformuję.

Jak to w używanych samochodach. Wyjdzie w nim jeszcze trochę mniejszych i większych usterek.Passacik kupiony został z myślą o wspólnych z żoną wypadach wędkarskich.Służąca nam do tej pory faworitka(pieszczotliwie nazywana sexią)zaczęła korodować.Chociaż nigdy nas nie zawiodła.Mam nadzieję że skorzystam jeszcze niejednokrotnie z Waszych porad.W zamian służę poradami na temat naprawy sprzętu AGD(pralki,lodówki itp)Pozdrawiam Józef

-------------------------------------------

-------------------------------------------

I po bólu-drzwi otwarte przy pomocy paska plastiku.Teraz czas na naprawę zamka aby można było otwierać drzwi również od zewnątrz.Trochę się tego obawiam lecz ...dlaczego nie spróbować.Dzięki-przepraszam za powielenie tematu.Pozdrawiam wszystkich.Józef

Edytowane przez Józef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez miałem taki problem i na drzwiach przy zamku jest taka mała śrubka (jak sie zamknie drzwi i otwiera to ona się przesuwa do góry) trzeba ją odkrecić podciągnąć troszkę do góry i z powrotem przykręcić... i powiny sie otwierać normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z otwarciem drzwi - aż klamkę prawie wyrwałem. Z zewnątrz nie dało się otworzyc od wewnątrz tak. Jak mój przedmówca lukas906 znalazłem problem w śrubie mocującą klamkę - była luźna i klamka latała co nie pozwalało na odgięcie blaszki przez mechanizm. Jeśli macie luźne klamki radzę sprawdzic i dokręcic śrube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już otwarte, ale u ojca popsuła się klamka zewn. tylnych drzwi w czasie kiedy "włączona" była blokada na dzieci. Wtedy bardzo przydatna jest lekko wygięta miękka blaszka od grzbietu kalendarza ściennego. Można wtedy wyłączyć blokadę bez uszkodzenia tapicerki czy uszczelki.

Co do samej klamki, to wyjmij ją i obejrzyj okolice plastikowego elementu, bo prawdopodobnie tam Ci się wysunął taki mały sworzeń i wygina się element, który powinien powodować otwarcie drzwi. W każdym razie jak już ją wyjmiej to na pewno zauważysz co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja mam taki problem ze niemoge za pierwszym razem otworzyc drzwi tylnich lewych ale po kilku delikatnych pociagnieciach klamki dzrzwi sie otwieraja bez problemu problem nastepny pojawia sie jak zamkne z centralnego samochód to drzwi tylne sie wogóle nie zamką choc rygiel idzie w dół i drzwi nadal można otworzyc bez problemu może mi ktos podpowie jak wyjąć klamke i to naprawić lub cos i nnego mądrego? bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zamkne z centralnego samochód to drzwi tylne sie wogóle nie zamką choc rygiel idzie w dół i drzwi nadal można otworzyc bez problemu

a jak zamkniesz ręcznie to też można otworzyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamke wyjmiesz jak odkrecisz srube ktora jest nad zamkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem ta srubke i niemoge wyjac klamki bo sie boje ze cos złamie a jak zamkne recznie to też można otworzyć i niewiem jak do tego podejsć:( jakies sugestie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkrecilem ta srubke i niemoge wyjac klamki bo sie boje ze cos złamie

przesuń teraz klamkę do przodu i wyjmij. jakby nie chciała wychodzić to delikatnie manewruj na boki.

niemoge za pierwszym razem otworzyc drzwi tylnich lewych ale po kilku delikatnych pociagnieciach klamki dzrzwi sie otwieraja bez problemu

jak już wyjmiesz tą klamkę to będzie tam taki jakby bolec i na nim nakręcona taka jakby malutka nakrętka plastikowa koloru białego. Odkręć ją tak by nie spadła, w ten sposób wydłużasz ten bolec i regulujesz nacisk.

nastepny pojawia sie jak zamkne z centralnego samochód to drzwi tylne sie wogóle nie zamką choc rygiel idzie w dół i drzwi nadal można otworzyc bez problemu

sprawdź połączenie cięgna z zamkiem.. kurde nie pamiętam już dokładnie jak to tam wygląda w tym zamku ale tam bym szukał przyczyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za porade wyjałem zamek i co sie okazało tam jest taka tulejka trzymająca ten element otwierający na którym jest ta biala nakretka i własnie przez ta tulejke która sie wysuneła mialem problem z zamkiem ale juz jest wszystko ok:) wielkie dzieki a przy okazji podpowiedz czy sa ty jakies watki dla ludzi tylko z okolic kalisza woj.wielkopolskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są ty jakieś wątki dla ludzi tylko z okolic kalisza woj.wielkopolskie?

jasne że tak... klik--->WIELKOPOLSKIE

Edytowane przez kobylak2206
ortografia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez było to samo i tez zrobiłem tym sposobem i pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie również kiedyś zatrzasnęły się drzwi i nie chciały się otworzyć ani od zew ani od wew. Oczywiście po przeglądnięciu forum i znalezieniu odpowiedzi zabrałem się za "otwieranie". Po godzinie katorgi odpuściłem sobie. Pewnego dnia otwierając drzwi usłyszałem trzaśnięcie w zamku i drzwi się odblokowały:)) Okazuje się ponadto, że nie był to problem z klamką, lecz z zamkiem w drzwiach, który wystarczy przeczyścić lub wymienić(nie są to duże pieniądze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei u mnie stało się coś z centralnym zamkiem w tylnych drzwiach. Rygielek w drzwiach caly czas stoi pomiedzy pozycjami 'zamknięty', a 'otwarty' przy otwieraniu samochodu rygielek tylko lekko podryguje, drzwi ciągle nie da się otworzyć, a ręcznie także nie da się wyciągnąć rygla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei u mnie stało się coś z centralnym zamkiem w tylnych drzwiach. Rygielek w drzwiach caly czas stoi pomiedzy pozycjami 'zamknięty', a 'otwarty' przy otwieraniu samochodu rygielek tylko lekko podryguje, drzwi ciągle nie da się otworzyć, a ręcznie także nie da się wyciągnąć rygla.

wina zamka w drzwiach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei u mnie stało się coś z centralnym zamkiem w tylnych drzwiach. Rygielek w drzwiach caly czas stoi pomiedzy pozycjami 'zamknięty', a 'otwarty' przy otwieraniu samochodu rygielek tylko lekko podryguje, drzwi ciągle nie da się otworzyć, a ręcznie także nie da się wyciągnąć rygla.

ja bym obstawiał że ten biały plastik na klamce w środku w drzwiach nie siedzi dobrze na tym języczku metalowym za pomocą którego się drzwi otwierają i blokuje ten drugi język co odpowiada za zamykanie drzwi proponuje ściągnąć "boczek" (ale nie ten wędzony tylko ten z drzwi) i zobaczyć czy siedzi wszystko na swoim miejscu i jak to ze sobą współpracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności