Skocz do zawartości
Jaszczur

Jak długo jeździcie bezawaryjnie po czyszczeniu turbo??

Rekomendowane odpowiedzi

Do moderatorów od razu napisze że nie znalazłem takiego tematu jak w tytule o czyszczeniu turbo owszem ale nie tego jaki mnie interesuje.

Mianowicie koledzy chciałem zapytać szczególnie tych którzy czyścili turbo z powodu przeładowania itd jak długo użytkujecie auta po tym zabiegu ile przejechaliście km. Ja oddaje swoje turbo do czyszczenia za 2 tyg bo okazało się że to nie wina n75 a wcześniej wszystko na to wskazywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja póki co jakieś 2500 km, czyściłem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakich sytuacjach ci przeładowywało kolego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz półtora roku czyli jakies 20 tyś - regenerowałem w warszawce na ul. P. Skargi jestem zadowolony. Moja póściła olej i zapiekły sie standardowo kierowniczki (tryb aw.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś umie jeździć autem posiadającym turbo to kierowniczki nie zapieką się, turbina będzie latała aż do "naturalnej śmierci"

jak się nie umie, turbo do czyszczenia już po paru tysiącach km, jak w Octavi ASV u szwagra :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mi sie zapiekło po zimie, bo jak w takich warunkach, gdzie leży dużo śniegu mozna o nią zadbać by się nie zapiekły kierowniczki, ale po czyszczeniu jężdze od lutego jakieś 30tyś/km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo zima to chyba idealne warunki żeby sobie turbo przeczyścić i ręczny dotrzeć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w takich warunkach, gdzie leży dużo śniegu mozna o nią zadbać by się nie zapiekły kierowniczki

 

jak to jak? plac i ogien na 2 biegu smiganko bokami. inna sprawa, ze jak pierścień ma wżery, to i tak po jakimś czasie się zatrze, ale to wychodzi w trakcie czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem sam w zeszłym roku w marcu i już 50tys wybiło od czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czyściłem sam w zeszłym roku w marcu i już 50tys wybiło od czyszczenia

Kolega widzę że rekordzista jak na razie czekam na pobicie tego przebiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo wyczyszczone ścignałem go dziś 160km/h i ok wciska w fotel :-))) potestuje jeszcze i dam znać bo pogoda fatalna strach jeździć szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje założone po regeneracji od AWX jakieś 12 tys km do dziś i zaczyna sie wieszać :mad:. Auto raczej nie jest zamulane. O dziwo wpada mi w tryb jak płynnie i powoli dodaje gazu najczęściej jak jest lekko pod górkę. Jak dostanie buta to nigdy, ciągnie 4 bieg ponad 160 bez oporów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowałem sam i odpukać :zabawa: 10 tys. przejechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki wrzuciłem moje turbo przed czyszczeniem i po czyszczeniu. Fotki były robione telefonem ale coś tam widać.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

po czyszczeniu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie widok był identyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile kosztowało by takie czyszczenie takiego turba, sam - niewiem czemu ale bałbym się że coś bym schrzanił - 5,6 bieg to max 3200 obr/min max pręd. to 160/h. Jestem ze Śląska, czy znacie kogoś kto dobrze tym się zajmuje?. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyściłem 1.5 roku temu przejechałem 40 tyś. za czyszczenie w krakowie zapłaciłem 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 15 tyś. km jak narazie śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boo Panowie i Panie (kolejosc dowolna)

 

1,9 TDI to silnik ktory lubi jak sie go kreci do 4tys obr/min

durnowate mulenie 2...moze 3 tys obr/min ...boo silnik rzne !! KONCZY SIE WLASNIE ZAPIEKANIEM TURBINY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności