Skocz do zawartości
Paweł06

Malowanie listew bocznych i dołów zderzaków

Rekomendowane odpowiedzi

Według was te plastiki są ok i ładnie wyglądają nawet przy czarnym aucie

 

Jakbyś umył i przetarł czernidłem to by wyglądały ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem lakiernika co robił mi Golfa ile by wziął za pomalowanie listew bocznych i zderzakowych plus relingi w ładny srebrny, plus minus 300-400zł i zapytał czy bym nie chciał dolnych listew w kolor ale to by było w cenie :) czyli chyba nie źle co.

Ale z tego co słyszałem to poczne progi są zbyt miękkie i po lakierze widać fale więc nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż dziwnie tanio, on na pewno sobie zdaje sprawę że je trzeba na gładko zeszlifować?

Ja za coś takiego płaciłem kilkaset złotych więcej a relingów przecież nie malowałem.

I to była i tak niska cena w stosunku do innych, a trochę się naszukałem.

A co do malowania dołów - to one są "gumowane". Wszystko się da zrobić ale ja już na własne oczy widziałem kilka Passatów, które nie wytrzymały próby czasu po tym zabiegu i wyglądały paskudnie. Lakier był zawsze albo zmatowiały, kolor różnił się od reszty auta albo/i łuszczył.

Ale na ten temat może wypowie się ktoś kto ma to zrobione i jeździ z tym długo bo być może da się to solidnie zrobić.

Jedno wiem na pewno - za kwotę którą wymieniłeś jeśli nie jest to jakiś Twój dobry znajomy nie da się porządnie zrobić tylu rzeczy.

Także dobrze się najpierw rozeznaj :)

I pochwal wynikami!

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To aż dziwnie tanio, on na pewno sobie zdaje sprawę że je trzeba na gładko zeszlifować?

Ja za coś takiego płaciłem kilkaset złotych więcej a relingów przecież nie malowałem.

I to była i tak niska cena w stosunku do innych, a trochę się naszukałem.

A co do malowania dołów - to one są "gumowane". Wszystko się da zrobić ale ja już na własne oczy widziałem kilka Passatów, które nie wytrzymały próby czasu po tym zabiegu i wyglądały paskudnie. Lakier był zawsze albo zmatowiały, kolor różnił się od reszty auta albo/i łuszczył.

Ale na ten temat może wypowie się ktoś kto ma to zrobione i jeździ z tym długo bo być może da się to solidnie zrobić.

Jedno wiem na pewno - za kwotę którą wymieniłeś jeśli nie jest to jakiś Twój dobry znajomy nie da się porządnie zrobić tylu rzeczy.

Także dobrze się najpierw rozeznaj

I pochwal wynikami!

 

Tanio jest tylko dlatego że sporo u niego malowałem i jeszcze spawałem plastik, robił mi poprzednie autko MK3 i była igła po trzech latach nic nie wyszło, każdemu go polecałem i polecam, jest to mój dobry znajomy i tylko dlatego, normalnie cena kształtuje się w granicy 500zł >

A nad dołami się zastanawiam, bo wiem czym to śmierdzi i efekt może być niekoniecznie taki jak bym chciał, mimo to widziałem już u paru osób polakierowane doły i całkiem łądnie wygląda ale na żywo nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sie pochwalić jak to wyszło odrazu ale tematem nie było zainteresowania więc dałem sobie spokuj. A wiec samochód wizytę u lakiernika skończył 12 grudnia 2009 wiec jeżdżę juz prawie rok z pomalowanymi listwami i to co mówi MAPET to prawda trzeba bardzo uważać przy otwieraniu drzwi aby nie uszkodzić lakieru. Niestety mam już pare pęknięć na drzwiach od pasażera z przodu (niestety ludzi nie upilnujesz) ale ogóleni z efektu jestem zadowolony, i zrobił bym to jeszcze raz.

 

Jak go kupiłem to tak wyglądał jak na 1 zdj, a później właśnie poszły listwy chrom i malowanie dołów. Nie mam tylko efektu końcowego z wszystkimi listwami na foto.

P190909_16.210001.JPG

P231209_12.480001.JPG

P231209_12.480002.JPG

P231209_12.500001.JPG

P290110_16.280002.JPG

P290110_16.280003.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł06 wyszlo naprawde fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jest git :dobrze ja też tak zrobie i się pochwalę ;)

Ja zaczynam zabieg za kilka tygodni jak się ociepli na dobre, relingów jednak nie będę malował w kolor, będą chromowane :) a mimo świadomości tego że plastykowo-gumowe progi mogą długo nie posłużyć jako estetyczne to chyba też zaryzykuje, a to tylko dlatego że: po pierwsze mam zaufanie do mojego lakiernika bo nigdy nie spartolił roboty, i ma wiele pomysłów np. do lakieru dodaje coś co powoduje że lakier nie traci właściwości a jest bardziej plastyczy-alastyczy, a po drugie w MK3 miałem hokej w kolor i był niecałe 10cm nad glebą i nic się nie stało z nim, tylko trzeba baaaaardzo uważać, koledzy twierdzili że szybko go połamie a lakier zejdzie prędzej niż się spodziewam.... jeździłem 3 lata i nic :) jak dbasz tak masz ;) Jedyne co można zauważyć to wypiaskowane wewnętrzne ranty nadkoli i progu, przez jazdę były wypiaskowane, ale jest na to sposób wkleja się przeźroczystą folię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli chodzi o dolne listwy drzwi to da sie to zrobic bardzo prosto tylko wystarczy do bazy dodac elastyzera i do klaru tak samo( tylko trzeba pamietac ze nie dajemy podkladu pod baze ) (podklad do plastiku, baza+ elastyzer , bezbarwny + elastyzer)

daje słowo sam tak robilem rok temu i trzyma bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daje słowo sam tak robilem rok temu i trzyma bez zarzutu
daj jakieś foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to normalne ze dodajesz tego do lakieru ale i tak to nie pomoze jak przylozysz drzwiami o grude sniegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet nie masz racji:) Przed malowaniem trzeba zdzierac niestety te kropeczki na listwach i nie ma prawa odpasc ten passat jedzil cała zime i ani sladu odprysku. Jezeli dodasz elastyzer do lakieru to mozesz koszulke pomalowac i nie pęknie:)

Tutaj macie fotki malowalem kumplowi wszystkie listwy i lampy.

W przyszłym tygodniu biore sie za swojego paska.

pasek1.jpg

pasek2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega malowalem sporo rzeczy i wiem ze to na drziach na samym dole to jest guma i zaden plastyfikator jak to podegniesz nie pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na załączonym obrazku:) a malo tego za 2 tygodnie moj tez tu wskoczy:)

Doskonale wiem ze to jest guma bo to robilem:) Każdy dobry lakiernik podejmie sie malowania tej gumy bez zastanowienia i napewno to nie odejdzie:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja swoje ty swoje

 

wiem co moze odejsc a co nie ;) poza tym widzialem na zlotach auta z odpadajacym lakierem na tych listwach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomalował u siebie dokładki i te listwy :) Jest tak jak pisze MAPET widać wgłębienia. Moje już kiedyś były malowane ale na czarno i z tej gumy odłaził lakier. Teraz postanowiłem to odnowić i od razu na element gumowy dam grubą czarną folię

Fotki można zobaczyć u mnie w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może nie trafiłem w temat ale moje pytanie to takie czy tylna listwa na zderzak od Passata B5 FL pasuje do Passata B5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie chyba nie trafiles heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapet widzę, że uświadomiłeś mnie w moim nie trafieniu ale pilnie potrzebuje pomocy w moim pytaniu!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie miec ladnie nablyszczone czarne listwy plastik ogarnijcie cartec do plastiku, kupicie go w sklepie z kosmetykami albo gdzie sie zaopatruja myjnie, ew. sklep Karcher itp.

Do nakladanie kupuje sie taka mala gabke:), efekt jest dobry , zaden plak i inne badziewie nie daje rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności