Skocz do zawartości
Paweł06

Malowanie listew bocznych i dołów zderzaków

Rekomendowane odpowiedzi

listwy w kolorze byly w b5 V6 tak jak napisal kolega Jaco, mialem przytarty bok i kupilem drzwi od 1.8, musialem pomalowac czarne listwy, lakier jest idealny... Moj ojciec ma audi i tam fabrycznie pomalowane są wszystkie elementy od listew bocznych ktore są malowane we wszystkich a6 i jakoś nie slyszalem zeby ktos nazekal ze ma poobcierany samochod, po elementy dokładek zderzaka progi i gumowe listwy u dolu drzwi. Samochódem jeździ już kilka lat i nie widze tam ŻADNYCH odprysków :/ No ale cóż... tak to jest jak ktoś nigdy nie miał do czynienia to najgłośniej krzyczy :-) to samo jest ze sławnymi silnikami 2.5TDI... NIGDYYYYY bym go nie zamienił na 1.9

 

Przykład pomalowanego a6 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10463796

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te listwy były malowane w 3b w 2.8 i 2.5tdi bez względu na wersje wyposażeniową i do 1.8 turbo na USA i że pisze ci Highline to i tak nikt nie będziesz miał bo to 1.9 w 3b była inna polityka chodziło o silniki a nie wersje jak w 3bg

to by wiele tłumaczyło ;)

 

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

 

Moj ojciec ma audi i tam fabrycznie pomalowane są wszystkie elementy (...) gumowe listwy u dolu drzwi

weź pod uwagę tylko, że w a6 listwy te są inaczej wykonane niż w passacie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten nie jest pomalowany tylko tak szly w serii (taka wersja).

Po drugie nie narzekasz na 2.5 TDI bo jeszcze Ci sie nie zepsul. Kto mial i wywalil na niego 5000pln pewnie bedzie mial inne zdanie niz Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że były wersje europejskie całe w kolorze :)

Jak kupowaliśmy auto, w salonie stała wersja pokazowa, która była właśnie w takiej wersji - miała listwy w kolor!

Co do szczegółów, to więcej nie wiem, w jakiej, za ile etc.

 

A co tego że są chropowate to prawda - nie da się tego od razu ładnie polakierować. Moje listwy były szlifowane przed tym zabiegiem i wszystko jest gładkie jak pupa niemowlęcia i nic się z tym nie dzieje :)

 

EDIT:

A żeby się ktoś w niepotrzebną polemikę nie wdawał, na dowód zdjęcia katalogu z polskiego salonu:

20091111042.th.jpg

I co, nie było? :D:D

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze ten nie jest pomalowany tylko tak szly w serii (taka wersja).

 

...

Nie rozumiem twojej wypowiedzi... nie byly malowane tylko co? zrobione są z lakieru? Są to zwykłe plastikowe/gumowe listwy pomalowane w fabryce. A to że była to dodatkowa opcja to wiem i dlatego to napisałem.

 

Po drugie nie narzekasz na 2.5 TDI bo jeszcze Ci sie nie zepsul. Kto mial i wywalil na niego 5000pln pewnie bedzie mial inne zdanie niz Ty

 

A co tam ma sie psuć co nie dotyczy 1.9? po 2001 silniki zostały udoskonalone wałki na rolkach itd. Ojciec jezdzi tym autem od hmm 4 lat? rocznie 30-40kkm i zupelnie nic sie tam nie dzieje w przeciwieństwie do sasiada który w swojej 1.9 zmieniał juz silnik... ponadto przeglądając forum widać głównie wątki o awariach 1.9 :cool:

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 2001 silniki zostały udoskonalone wałki na rolkach itd

jakos slabo udoskonalili.. bo i tak psuja sie nawet te po 2001 roku

pozatym ten silnik procz fajnego dzwieku nie zachwyca, ogolnie silnik przestarzały technologicznie co na potwierdzenie moze swiadczyc spalanie, do tego straszny muł w połaczeniu z automatem i quattro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje czy to jest temat o lakierowaniu listew? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b5.jpg

 

 

 

poza tym, przypomnialo mi się o naszym bardziej luksusowym bliźniaku, czy on przypadkiem nie ma takich listew u dolu drzwi jak my? :-) Czy ktoś słyszał żeby w superbie odpadał lakier z pastików??

 

skoda_superb.jpg

Skoda_Superb_2003_5.jpg

2006-Skoda-Superb-lg.jpg

 

jakos slabo udoskonalili.. bo i tak psuja sie nawet te po 2001 roku

pozatym ten silnik procz fajnego dzwieku nie zachwyca, ogolnie silnik przestarzały technologicznie co na potwierdzenie moze swiadczyc spalanie, do tego straszny muł w połaczeniu z automatem i quattro.

 

No nie wiem u mnie sie nic nie dzieje, a bardzo duzo jezdzi ten samochód. Dzwiek nie powala na kolana bo to jednak klekot... ale jak przesiadam sie z samochodu z takim motorem do 1.9 to czuje jak bym wsiadl do auta 2 klasy nizej... GŁOOOOOŚNO i w dodatku fatalnie pracuje, nie wiem czy to kwestia gorszego wygłuszenia? Przestarzały?! a 1.9 to faktycznie nowoczesna konstrukcja :D Spalanie świadczy jedynie o tym ze ma 6cylindrów naped na 4 kola i wygodny automacik, nie sądze jednak, że 10-12 w miescie i 6,5-7 w trasie to tak duzo?:cool: Może i muł :)ale 130km robi jak chce... aha jeszcze jedno istotnie 1.9 + quattro + tiptronic to prawdziwy szaaaatan

sorry ale porownywanie 1.9 i 2.5 jest dla mnie zupelnie bez sensu poza tym to nie miejsce na takie dyskusje :-) Pozdrawiam i bez urazy :)

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec dyskusji o silnikach w temacie o malowaniu, bo znow dostane ostrzezenie:D

pozatym nie zgadza sie z Toba co do listw rowniez, bo superb ma fabrycznie, a nie jak w passatach robia dokladane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze jak widac superb nie ma dolu zderzaka tyl czarnego i przedniego.... i nia ma fajnie polaczonych z tym dolem kratek... wiec to zupelnie co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto jest już w warsztacie w czwartek spodziewam sie odbioru zobaczymy jaki bedzie efekt... facet mówl ze w tym roku mój pasek jest już 5 jeżeli chodzi o ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze jesli elementy nie sa przystosowane do lakierowania to jest duze prawdopodobienstwo ze lakier bedzie sie luszczyl i odpadal. Pozatym tak jak Mapet napisal troche niebardao to pasuje. Zreszta kwestia gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to ze jesli elementy nie sa przystosowane do lakierowania to jest duze prawdopodobienstwo ze lakier bedzie sie luszczyl i odpadal.

 

z dokładek na drzwiach tak, ale jeśli chodzi o progi czy o listwy to nie ma najmniejszego problemu aby to przygotować, a dobrze przygotowane nie bedzie się łuszczyc czy odpadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w komisie i widziałem Skode Superb, wydawało mi sie że te listwy mogą podejść do Passata, co o tym myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwiowe owszem, ale zderzaków nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi chodziło o drzwiowe, Witek jesteś na 100 pewny ze podejdą wiem że tylnia listwa drzwiowa w Superbie jest zaokrąglona, ale z przerobieniem jej myślę nie będzie problemu, później tylko pomalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe byłoby z tymi listwami od superba, one nie mają takiej gumy jak na dole jak passat? Będą pasować?

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś mógł by szczegółowo opisać, jak przygotować i pomalować listwy boczne drzwi (B5FL) puki co mam czarne chciał bym je w kolor. Chrom na drzwiach mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz matowisz papierem ok 400

na to dajesz podklad do plastyku i na to podklad pod lakier

chyba ze masz jakies duze rysy w listwach to dajesz jeszcze szpachle natryskowa

kazda warstwe dalej matowisz

 

na podklad zmatowiony papierem 400 / 600 / 800 ew cos kolo 1000 jak sie chce dajesz baze i na to bezbarwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmujesz matowisz papierem ok 400

 

Tylko właśnie te listwy są troche chropowate, jakoś można temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności