Skocz do zawartości
zbyszek400

Wycieraczki przedniej szyby B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuję zwykłe "nonejmy" w zaprzyjaźnionym sklepie motoryzacyjnym za kilkanaście PLN. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wytrzymują mi na spokojnie kilka miesięcy. Ostatnie mają już rok i spełniają swoją rolę. Rachunek ekonomiczny jest banalnie prosty-jedna tzw. "firmówka" równa się co najmniej 10 tzw. "nonejmów". Ile wytrzyma jedna firmowa, a ile wytrzyma 10 wycieraczek n/n? Tą zasadę stosuję już od ładnych paru lat i od kilku aut wstecz.

Dodam, że nie jestem zatwardziałym zwolennikiem tzw. czystości gatunku i nawet radio mam niefabryczne, które też spełnia moje oczekiwania z tą różnicą, że mam kilka(naście) tysięcy w kieszeni.

A nawet parasol w drzwiach z naklejoną kalkomanią "VW" udaje oryginalny co wcale mi nie przeszkadza czy zmoknę ze znaczkiem VW czy bez niego, a różnica cenowa to bagatela ok. 150 PLN.

A co kto kupi to jego wola i pieniądze.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:07, mery26 napisał:

ja kupuje same gumki w ASO. około 20 zł szt. produkcji belgijskiej. sprawują się rewelacyjnie i wytrzymują rok

Troszkę odkopię :D

 

Byłem dzisiaj w ASO. Faktycznie są dostępne same gumki które można wymienić. Koszt to około 20zł za sztukę. Gumkę trzeba samodzielnie dociąć na wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, adams napisał:

Troszkę odkopię :D

 

Byłem dzisiaj w ASO. Faktycznie są dostępne same gumki które można wymienić. Koszt to około 20zł za sztukę. Gumkę trzeba samodzielnie dociąć na wymiar.

Nr. OEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.php?di=PL0L

 

Coś takiego mi w serwisie dali. Gumki trzeba dociąć własnoręcznie.

 

Nie pasowały plastikowe końcówki. Założyłem stare. Nie wiem czy numer miałem zły, czy wycieraczki inne... Ale ogólnie jest ok :D

 

Koszt około 20zł sztuka. nr 1K0955429B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, adams napisał:

image.php?di=PL0L

 

Coś takiego mi w serwisie dali. Gumki trzeba dociąć własnoręcznie.

 

Nie pasowały plastikowe końcówki. Założyłem stare. Nie wiem czy numer miałem zły, czy wycieraczki inne... Ale ogólnie jest ok :D

 

Koszt około 20zł sztuka. nr 1K0955429B

Dzieki. Spróbuję tego, ori valeo czy bosch i tak w dzisiejszych czasach to syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności