Skocz do zawartości
hotair

słabe światła+nowa solucja na przekażniki

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma przekaźników a przewody - może wytrzymają... a może nie... Jakby co numer na straż pożarną to 998 ;)

 

nie ryzykuj, montaż przekaźników to tania sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
montaż przekaźników to tania sprawa.

 

W sumie to mam przekaźniki ale zworka byłaby szybsza w wykonaniu :)

Chodziło mi o przełącznik zespolony przy kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mam pytanie czy z włącznika/przełącznika prąd (+12V) idzie na jakiś przekaźnik czy bezpośrednio do lampy?

Idą na bezpieczniki.Każda lampa lewa i prawa ma osobny bezpiecznik.

rojektorów+osram night breaker, ale i tak bym chciał połączyć światła drogowe z mijania.

Jak dla mnie w B3 najprostszą sprawą aby świeciła lampa mijania z lampą długich to wstawienie przekaźnika, a czy wspólnego dla obu lamp (w wiązce przy kierownicy) czy pjedynczego dla każdej (w samych lampach) to już osobisty wybór.

Dioda spowoduje że prąd nie tylko popłynie w stronę lampy ale też w stronę włącznika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym zrobić zworkę za pomocą diody przy kierownicy i nie wiem czy kable/przewody wytrzymają podwójne natężenie prądu.

wystarczy zrobić mostek pomiędzy przewodami pod kierą: biało-czarnym a żółtym. nie trzeba żadnych diód, niczego, zwykły mostek.

kiedyś ktoś tu na forum miał b4, wersje us i mijania nie świeciły mu z długimi, zrobił mostek na wyżej wymienionych kablach i jak dotąd nie skarżył się na popalenie instalacji..

Jakbyś za takim mostkiem wpiął jeszcze przekaźniki, to wtedy 100 procent nic się nie popali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo znam się na elektryce więc pytam po co montuje sie przekaźniki w b4 skoro w przypadku świateł mijania przełącznik zespolony jest poza nimi a właśnie przez straty na nim jest spadek mocy.Czy w innych miejscach też ten spadek wystepuje np.na włączniku,kablach itp.skoro przekaźniki pomagają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żeby spadków nie było, montuje się przekaźniki. Przeczytaj ten temat, dowiesz się wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie żeby spadków nie było
Mam założone przekaźniki u siebie i wciąż mam spadek 1V. Zmieniałem ostatnio kabel zasilający przekaźniki na 4mm i zmiana prawie nie zauważalna. Macie jakieś pomysły jak odzyskać ten 1V? Czy to normalne, że jakiś jednak spadek będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spadek jest znikomy 0,03V, mimo, że nie mam ani mm zmienionej instalacji, tylko dołożone potrzebne przewody od - akku do cewki w przekaźnikach i oczywiście + z akku do przekaźników, reszta instalki fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście + z akku do przekaźników
To właśnie ten kabel wymieniłem bo miałem grubości oryginalnej instalacji. Gdzieś czytałem, żeby dać trochę grubszy.
od - akku do cewki
- mam podłączony do tego "pająka" przykręconego do budy auta przy skrzynce bezpieczników, czy to może mieć wpływ na na taki spadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernikiem badasz wszystkie miejsca i prawda na jaw wyjdzie. Nie wiem czy wiesz, ale mierzenie napięcia to nie tylko w konkretnym punkcie (np na żarówce i minusie akumulatora) ale też bezpośrednio między punktami +, np podłączając miernik do alternatora i akumulatora (oba plusy) miernik pokaże różnicę w napięciach, tak samo podłączając się do + żarówki i + na klemie akku będziesz miał konkretną wartość spadku napięcia między tymi dwoma punktami. I tak szukając znajdziesz miejsce z 1V spadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam założone przekaźniki u siebie i wciąż mam spadek 1V

Zmierz przed przekaźnikiem to będziesz pewny czy aby dobrze wszystko złożyłeś i czy czasem sam przekaźnik nie dostaje już zbyt niskiego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam założone przekaźniki u siebie i wciąż mam spadek 1V.

A jak to zmierzyłeś? Może to błąd pomiaru lub metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to zmierzyłeś? Może to błąd pomiaru lub metody?
+ i - na aku 13,8V, + i - na żarówkach 12,7V Zmierzę jeszcze przed przekaźnikiem, ale nie wydaje mi się, żeby na 1 metrowym odcinku kabla był spadek 1V. Edytowane przez sadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy zrobić mostek pomiędzy przewodami pod kierą: biało-czarnym a żółtym. nie trzeba żadnych diód, niczego, zwykły mostek.

 

Po takim podłączeniu obydwa światła (drogowe i mijania) będą świeciły razem niezależnie w jakiej pozycji będzie przełącznik zespolony...

Mostek z diody spowoduje że przy załączeniu drogowych prąd popłynie przez diodę na żarówkę świateł mijania i oba światła właśnie wtedy będą razem świeciły a po przełączeniu na mijania tylko mijania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ i - na aku 13,8V, + i - na żarówkach 12,7V Zmierzę jeszcze przed przekaźnikiem, ale nie wydaje mi się, żeby na 1 metrowym odcinku kabla był spadek 1V.

 

Przyjrzyj się dokładnie połączeniu z masą i zmierz napięcie na kablach pomiędzy żarówką i plusem aku oraz żarówką i minusem aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po takim podłączeniu obydwa światła (drogowe i mijania) będą świeciły razem niezależnie w jakiej pozycji będzie przełącznik zespolony...

nie masz racji. przewodem biało czarnym płynie napięcie na przełącznik zespolony, a z niego na zółty przewód - mijania. po przełączeniu przełącznikiem z biało czarnego przewodu płynie prąd na przewód biały - długie. gdy zmostkujesz biało czarny z zółtym to na mijania zawsze popłynie prąd i przełącznik zespolony zmieni funkcję z przełącznika na włącznik długich. dioda niepotrzebna. sprawdzone, działa, nie tylko u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy zmostkujesz biało czarny z zółtym to na mijania zawsze popłynie prąd

Zawsze czyli ...od momentu przekręcenia na zapłon czy dopiero po włączeniu świateł mijania włącznikiem 'pozycyjne-mijania' ?

A co sie dzieje gdy mrugasz "szperaczem"..świecą sie tylko długie czy mijania też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze czyli ...od momentu przekręcenia na zapłon czy dopiero po włączeniu świateł mijania włącznikiem 'pozycyjne-mijania' ?

dopiero po włączeniu włącznikiem świateł na pozycje mijania.

A co sie dzieje gdy mrugasz "szperaczem"..świecą sie tylko długie czy mijania też?

chodzi Ci o flash?? mijania świecą, długie mrugają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o flash?? mijania świecą, długie mrugają.

Chodzi mi konkretnie gdy nie masz żadnych świateł włączonych ,nawet pozycyjnych,ale nie ma to znaczenia skoro

dopiero po włączeniu włącznikiem świateł na pozycje mijania.

Wszystko jest zatem okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie masz racji. przewodem biało czarnym płynie napięcie na przełącznik zespolony, a z niego na zółty przewód - mijania. po przełączeniu przełącznikiem z biało czarnego przewodu płynie prąd na przewód biały - długie. gdy zmostkujesz biało czarny z zółtym to na mijania zawsze popłynie prąd i przełącznik zespolony zmieni funkcję z przełącznika na włącznik długich. dioda niepotrzebna. sprawdzone, działa, nie tylko u mnie.

 

Masz rację, źle zrozumiałem :)

Czy w tym przypadku przewód biało czarny nie będzie się grzał w przypadku załączenia drogowych w końcu 4zarówki po 55W to jakieś 18A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności