Skocz do zawartości
pol555

silnik 1.9 tdi 105KM BLS BKC różnica

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko czytam wasze posty i pisze mam paska luty 2006 120000tyś km silnik bkc 1.9

i już byłem w polsce 2 razy(mieszkam w uk) i dziwi mnie to kiedyś szfagier mi powiedział że mój pasek idzie 186kmh według książki a ja go wyśmiałem bo max jechalem 207kmh w niemczech przy obciążeniu sporym z połową baka paliwa a gaz jeszcze miałem nie cisnąłem dalej bo żona darła się licznik nie oszukuje bo na gps-ie mialem 205kmh (2kmh gps oszukuje sprawdzone nawet na starym aucie przez 4 lata jazdy) i kiedyś miałem sytuacje koleś 2.0tdi 140bhp nie dał rady uciec mi hmm jak poznać że czip tunning był robiony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne, a świstak siedzi i zawija te sreberka...

 

Najlepszy tekst z tym zapasem "gazu".

 

Prędkość max nie wynika z mocy a z przeliczenia przełożenia skrzyni biegów i max obrotów silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moim Passatem 2.0 TDI leciałem w niemczech 220km/h. Zmartwiło mnie jedno, bo raz przy tej prędkości zapaliła się kontrolka świec żarowych i samochód zaczął zwalniać. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko było ok i dalej leciał 220km/h. Co to mogło być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to mogło być?

 

Sterownik silnika odnotował błąd. Aby go odczytać należy zdiagnozować ten sterownik (sprawdzić jaki błąd został odnotowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy silniki 1,9 TDI w Passacie B6 występują z 6 biegową skrzynią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek
czy silniki 1,9 TDI w Passacie B6 występują z 6 biegową skrzynią?

 

W Passacie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko niemcy z polski w świeta 200 kmh 1.9tdi 105bhp z dzieckiem jechalem więc dałem se spokój czytałem że 1.9 tdi idzie 180 z groszami ale mój ponad 2 paki lata albo macie zamulone albo ja coś mam pod maską o czym niewiem.

następnym razem nagram na kam i wrzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁuLF
a co powiecie o bls ciekawego?

Mam juz drugiego BLS'a łącznie przejechałem obydwoma 150 tys. bez problemów.

Ten silnik chipuje sie bez problemow na ok. 140KM i 320-330NM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.w moim BXE mam taki dziwny myk jezeli silnik jest jeszcze niezagrzany tzn ma ok 50-70 stopni jak mu pocisne oczywiscie nie do spodu ale tak zeby w dosyc szybka przyspieszyc to mi jakby moc obcina,jakby turbina sie wylączala albo cos. do konca nie moge wyczaic o co chodzi.pewnie jakis blad bo po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu silnika jest ok. juz dwa razy mi sie to przytrafilo. ma ktos cos podobnego?dodam ze 166 tysiaczkow mam zrobione...poza tym mankamentem goraco polecam... acha nie ma wirusa zadnego przynajmniej narazie

Edytowane przez sumo75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. hmm tak czytam cały pościk i nie wierzę co do prędkości max... piszecie ze 180 z groszami a mój tez daje rade 200km/h fakt jechałem sam, ale gdyby nie fakt ze droga mi się kończyła :P poszedł by jeszcze trochę więcej :)

 

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

 

witam. hmm tak czytam cały pościk i nie wierzę co do prędkości max... piszecie ze 180 z groszami a mój tez daje rade 200km/h fakt jechałem sam, ale gdyby nie fakt ze droga mi się kończyła :P poszedł by jeszcze trochę więcej :)

 

---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

 

witam. hmm tak czytam cały pościk i nie wierzę co do prędkości max... piszecie ze 180 z groszami a mój tez daje rade 200km/h fakt jechałem sam, ale gdyby nie fakt ze droga mi się kończyła :P poszedł by jeszcze trochę więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bls-a w kombi, 195km/h, szykuje sie do virusa, mam pytanie czy trzeba usunąć filtr cząsteczek?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz , dobrze zrobiony soft nic mu nie zrobi , kolega jeździ z wirusem i dpf 2 lata i wszystko OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z tunerami z Koszalina? Zaproponowali 1000zł i po modach moc około 135koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem tego BKC, virus w diagtroniku na 145KM. Ostatnio usuwałem na tydzień virusa do gwarancji i zrobiłem przy okazji test elastyczności (80-120km/h). Przed modem było na biegu IV 9.0s. na V 11,5. Po modzie jest 7.0 i 9.0 także różnica zdecydowanie odczuwalna. Co do v max to było i jest 186 km/h z GPSa, 192 z licznika. To chyba jednak zależy od przełożenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To BLS musi mieć inne przełożenie,

obecnie jechałem już pare razy 200km/h,

może to byc dla niektórych niewiarygodne ale to sa 100% fakty,

i to czy na prostym czy LEKKIE wzniesienia bujał 200km/h a w samochodzie były 3-4 osoby

(różne sytuacje były i tak 200km/h poszedł), ale myślę ze na prostej więcej nie pójdzie,

może z górki bo miałem długą prostą i doszedł do 200km/h i tak sie bujał pare km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle o to o czym ten temat?

o różnicach?

czy kto ile z górki pojedzie i jaka była stroma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianB5

a w ogóle o to o czym ten temat?

o różnicach?

czy kto ile z górki pojedzie i jaka była stroma?

 

pogubiłem siętakże, a czytałem od początku

 

zdecydowanie wolałbym BKC ze względu na PD BOSCH ktorych regeneracja kosztuje 300 zł, a siemensa nie chce nikt robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie wolałbym BKC ze względu na PD BOSCH ktorych regeneracja kosztuje 300 zł, a siemensa nie chce nikt robić

 

kolego a kto Ci powiedzial ze w BLS-ie pompki sa siemensa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności