Skocz do zawartości
Waldekf20

Zagadkowy odgłos dy jest zimno.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni w moim Pasiu pojawiło się dziwne "burczenie".

W zasadzie to pierwsze odgłosy pojawiły się pod koniec poprzedniej zimy. Objaw jest taki, że kiedy autko jest zimne i chodzi na wolnych obrotach to słychac dźwięk jak gdyby był dziurawy wydech bądź się obluzował i gdzieś dotykał podwozia. Wystarczy minimalnie podnieść obroty (do 1000 obr.min) i jest OK. Kiedy autko się nagrzeje odgłos zanika.

Poprzedniej zimy próbowałem znaleźć przyczynę ale sprawdzałem wydech od spodu i wszystko OK - brak dziur, luzów... Potem przyszła wiosna i odgłos zniknął.. aż do teraz. Znów jest chłodno i "wyrczy"...

 

Macie jakieś pomysły co to może być?

Ewidentnie reaguje na temperaturę i powoduje ten dźwięk....

Wydaje mi się ze środka że dobiega gdzieś z tylnej części...ale nic tam nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że to secondary air injection.Nie wiem czy były już montowane przed liftem,ale jak odpalisz to nasłuchuj przy nadkolu bodajrze od kierowcy.nic poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego możesz jaśniej?

 

może to i nie jest nic poważnego, ale zapewniam że dość irytujące kiedy na każdych światłach masz w środku "warkot" - dopuki się auto nie nagrzeje

Edytowane przez Waldekf20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub elastyczna łaczka kolektora.Pompka podgrzewa powietrze aby jak najszybciej katalizator się rozgrzał i emitował jak najmniej spalin do atmosfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknę jutro na tą złączkę, choć jak pisałem wyżej, siedząc w środku wydaje się jakby dźwięk dobiegał z tylnej części, a pod autem nie widać tam żadnych uszkodzeń.

Choć ręki sobie uciąć nie dam, bo drgania mogą przenosić dźwięk i mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldekf20Jak już się uporasz to daj znac-niestety mam to samo...buczenie dochodzi jak by z pod podłogi;tył prawa strona na wysokosci tego tłumnika który jest poprzecznie montowany do osi pojazdu :( Po rozgrzaniu auta CISZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo,jak podniose reka tlumik do gury to przestaje moja diagnoza to plecionka lub poduszki pod silnikiem-juz sie z tym spotkalem wibracje przenoszone sa na wydech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe że to łączka elastyczna.Tylko panowie precyzujcie opis usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tam sie nie znam...ale z tyłu po prawej stronie macie równiez pompy paliwa...może to one chałasują??

dla przykładu u mnie w seacie benzynka tak wlasnie sie dzieje a po pewnym czasie od uruchomienia cichnie dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pompa(y).Objaw jest taki jak by tłumnik stukał o podłoge :( wyczuwalne są wibracje na podłodze.Z kanału wszystko wygląda OK! Gumy;wieszaki tłumników wszystko w normie.Jeszcze musze osłuchac tłumnik czy się coś w nim nie oberwało.Siatke-łącznik mam dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej77, jest dokładnie jak piszesz. Łączka elastyczna w porządku, cały wydech obejrzałem i żadnych zmian (uszkodzeń) nie widać, a dźwięk się pojawia przy niskiej temperaturze i niknie przy rozgrzaniu.

Jeśli znajdziesz przyczynę, napisz na priva. Ja odwdzięczę się tym samym. Niestety dopiero w sobotę będę działał w tym temacie. Puki co zagryzam zęby i w drogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wy macie ten problem, więc jak znajdziecie rozwiązanie to podzielcie się na forum :) Tylko ze u mnie działo się tak tez przy rozgrzanym silniku. W zeszły czwartek wymieniałem wiatrak z klimy, odkręciłem całą osłonę silnika od spodu i przykręciłem ją wg siebie, czyli wyeliminowałem luzy jakie miała. Od tego czasu nasłuchuję i cisza :) Wiec raczej to było to, bo przedtem to waliło na luzie okropnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SeM@PassatB5

Jeżeli problem z dźwiękiem byłby cały czas jak u Ciebie to inna sprawa.

Tutaj mamy ewidentnie problem z "czymś" co reaguje (rozszerza się i kurczy) na temperaturę. Każdy przestój auta (schłodzenie) teraz kiedy jest zimno powoduje ten nieprzyjemny i denerwujący warkot, a po rozgrzaniu jest tylko przyjemny dźwięk dieselka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się to działo nie zawsze, zimny lub ciepły silnik nie robił różnicy, może zależało to od równości terenu na którym sie zatrzymywałem, może któreś koło było niżej i już sie jakieś luzy pojawiały i zaczynało walić o podłogę, jakby stary traktor. Po dokręceniu tych osłon na razie mam cisze, zobaczymy na jak długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa!!!

Chciałem dziś poszukać przyczyny, to zrobiło sie trochę cieplej i wydech nie "wyrczy". Jak tu znaleźć powód skoro nie słychać różnicy.....

Ahhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc...wstawiłem łącznik elastyczny(siatke) przed pierwszy tłumnik;).Dla pewnosci (ale wydaje mi się że nie jest to konieczne)zamontowałem jeszcze siatke-łącznik(mniejszą) pomiędzy pierwszym a drugim tłumnikiem:622:.

Efekt CISZA!!!!!!:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzcie wieszaki na ktorych wisi wydech ,jezeli jest chlodno to guma jest bardzo twarda,wymienilem koledze na nowe i jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie sprawdzcie wieszaki na ktorych wisi wydech ,jezeli jest chlodno to guma jest bardzo twarda,wymienilem koledze na nowe i jest ok!

U mnie problem był taki że jak było minus pięć stopni to nie było żadnych dziwnych odgłosów problem był około zera stopni-dziwne ale niestety tak było.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A więc...wstawiłem łącznik elastyczny(siatke) przed pierwszy tłumnik;-).Dla pewnosci (ale wydaje mi się że nie jest to konieczne)zamontowałem jeszcze siatke-łącznik(mniejszą) pomiędzy pierwszym a drugim tłumnikiem:622:.

Efekt CISZA!!!!!!:-D:-D:-D:-D ...

 

Maciej77 , czyli widzę po problemie u Ciebie, ale ja chciałbym wyeliminować przyczynę a nie skutek. Jeszcze mam cierpliwość i znoszę to brzęczenie w chłodniejsze dni więc będę szukał dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak cały czas, bez znaczenia czy na zimnym silniku czy na rozgrzanym, wątpię, żeby była to osłona pod silnikiem jak u jednego z kolegów, szlag mnie powoli trafia, bo na każdych światłach czy postoju słychać to wrukwiające burczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności