Skocz do zawartości
topek

Ktore wybrac :) BMW 530d 2000 czy Passata 1.9 TDI 130km 2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedlugo (2 tygodnie) bede mial wszystkie pieniadze na zakup auta.

Wyslalem juz taki sam post na pl.misc.samochody i praktycznie wszyscy przekonywali mnie do Bumy. A szanowne grono jak zareaguje na ten post:

___

 

Mam do wydania 9000 Euro z ogonkiem (pod 10t) i zastanawiam sie ktore auto z 2

wyzej wymienionych kupic :)

Biore tylko kombi pod uwage i chetnie z automatyczna skrzynia biegow

 

 

Za passatem przemawia prawie wszystko:

1. Mniejsze oplaty (ubezpieczenie)

2. mniejsze spalanie

3. popularnosc (czesci uzywane i zamienniki!)

4. 3 lata mlodsze auto

 

Za Buma przemawia:

1. Prestiz ("tylko prestiz serio bierze, reszte mierzy zezem") - to ma

byc auto ktorym pojade w przyszlym roku na wlasny slub i wesele ! :)

2. wypas, tj wyposazenie. Beemki czesto maja kseony, pdc, skore itd...

 

No i co ja mam teraz biedny zrobic?!

Jak znosza w.w auta polskie drogi (czesci zawieszenia).

 

 

Prosze sprobowac mnie przekonac albo odradzic :)

 

 

ps: dla pamietajacych: Laga V6 3.0 zostala opchnieta na poczatku wrzesnia :)

___

 

 

No to czekam na wasze reakcje :)

 

Gdyby kogos interesowaly odpowiedzi z usenetu, oto link do watku:

http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,47943.html?group=pl.misc.samochody&tid=1648093&pid=1648093&MID=%3C45118f46%241%40news.home.net.pl%3E

 

 

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za Buma przemawia:

1. Prestiz ("tylko prestiz serio bierze, reszte mierzy zezem") - to ma

byc auto ktorym pojade w przyszlym roku na wlasny slub i wesele ! :)

2. wypas, tj wyposazenie. Beemki czesto maja kseony, pdc, skore itd...

 

Ad 1. Prestiż to byłby wtedy gdybyś chciał kupić mercedesa.

Ad 2. Dam uciąć sobie rękę, że znajdziesz niejednego Passata z takim samym, bądź jeszcze lepszym wyposażeniem, trzeba tylko poszukać. Passaty również bardzo często mają ksenony, skórę itd...

 

Dodam od siebie, że ludzie w bejcach przeważnie kojarzą mi się z "bezkarkowcami" i właścicielami "firm" zarabiających duże pieniądze (nie zawsze zgodnie z prawem). Byłbym krzywdzący, oczywiście, że nie wszyscy właściciele tej marki są tacy jak wyżej.

 

A na zakończenie zadam Ci zagadkę:

Wiesz jak się najłatwiej i najszybciej robi sałatkę z buraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj a znajdziesz... nawet paska B5 3B możesz znaleść ze skórą, automatem, xenonami i pełną elektryka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
3 lata mlodsze auto

 

i choćby tylko dlatego wybrałbym passata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DonVasyl

serce i rozum mowi Passat, ale z drugiej strony mam okazje jezdzic 320d i powiem ze to jest cos SUPER - nie mowie jak musi byc w 330d. Co do jakosci srodka nie ma chyba lepszego wzoru ergonomii od tej "obejmującej" kierowce deski z calym panelem srodkowym (tak jest w e46). Co do e39 narazamy sie na ciche szepty sasiadow i znajomych :) jesli autka w podobnym stanie, przebiegiem (bo niestety ja bym patrzal na przebieg w BMW bo niby 250 tys to nic na diesela ale ponad 300 cofniete na 170tys to juz moze bolec) wyposaznenie, itp. ja wybralbym BMW- chyba te spojrzenie na mnie tak dziala a jak sa ringi to ehhhhhhhhhh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie kupiłbym BMW z silnikiem 3.0 BMW chodzi bardzo ładnie w benzynie. W dieslu też w kulturze pracy wiedzie prym ale w kosztach eksploatacji już nie jest tak różowo. Trzeba brać pod uwagę, żę silnik może mieć unfall a wtedy koszta rosną. Pozatym prestiż jest raczej wtedy jak kupisz BMW w 540 lub 740, 750 albo jakąś dobrą M5.

Ja kupiłbym tylko BMW w benzynie i to naprawde zadbaną ale to graniczyło by pewnie z cudem. Mercedes to już nie żaden prestiż tylko chłam jak każdy innym.

Szukaj Passata dobrego, Audi lub Superb-a. Napewno będziesz zadowolony a i koszta eksploatacj przyjemnie Cię zaskoczą.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie passat to cos z Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi to klasa sama w sobie, ale też " trochę inne" pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszyscy wiedza co pisza :zdziwko: BMW nie ma klasy? Zalezy kto w tej Beemce siedzi. Jesli nie ma kalsy BMW to co robisz w swoim Passacie? Mercedes, BMW i Audi maja wiekszy prestiz niz VW. Mi akurat o prestiz tak bardzo nie chodzi a raczej o wygode, przyjemnosc i ekonomie. Prestiz mnie na tyle obchodzi, ze nie kupie nigdy Daewoo czy Dacii. A teraz do rzeczy. BMW530d VS Passat 1.9TDI. Jezdzilem BMW525d(99) i Passatem (03) ale nie TDI i mimo wszystko wzialbym Passata. BMW w 2000 jeszcze nie mialo faceliftingu wiec calosc wyglada jak auto z poprzedniej generacji - czy jak kto woli - starszej mysli technicznej. Nie piszczie mi tu teraz, ze BMW z 2000 nie bylo zaawansowane technologicznie bo tak nie mowie ale takie mam odczucie wizualne. BMW wiecej pali, jest starsze, drozsze czesci i ubezpieczenie. Zerknalem na autoscouta i do 10000€ znajdziesz Passatow 4 razy wiecej niz BMW. Jesli koniecznie chcesz Passata to moze 2.5TDI? Hmmm aczkolwiek JA majac 10 patoli wyhaczylbym piekne A6 Avant 2.7T mmmmmmmmmmmm :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek JA majac 10 patoli wyhaczylbym piekne A6 Avant 2.7T mmmmmmmmmmmm

_________________

Zapomniałeś dodać, biturbo lub jak kto woli 4.2 PB, to jest mniaaaam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdzilem BMW525d(99) i Passatem (03) ale nie TDI
nie porównuj 525 do 530 ;] 2,5 tds to silnik do dupy pod kazdym względem ;] to juz nie pierwszy temat pasek vs cos tam kazdy Ci tu doradzi paska i kazdy wymieni zalety paska które znasz tak samo na forum bmw doradza Ci 530 i tez powiedza Ci to co wiesz :P pytanie na czym bardziej Ci zalezy diesle vw sa o niebo lepsze od bmw i tyle no ale 1,9 z 3,0 to nie porównanie... na pewno fajnie(wygodnie, komfortowo, dobrze sie 3ma drogi) bedzie sie jezdziło bemka, ale taniej paskiem. pasek pożyje z 400-500kkm bez problemów bema niestety nie.

kwestia prestiżu jest taka ze bmw jest droższe niz vw i zeby nie miało wiekszego prestiżu to by nikt tego nie kupił. Audi spokojnie moze konkurować z bmw vw niestety nie ;]

tyle ze sa ludze którzy nie maja zbyt dobrego zdania o kierowcach BMW i w ich oczach staniesz sie chamem dresiarzem szpanerem itd. sa tesz tacy co beda Ci sie kłaniac w pas za to ze jezdzisz bmw, a jak se kupisz paska to nikomu w oczy nie bedziesz sie rzucał i dalej beda Cie traktowac jak traktują ;) możecie sie ze mna nie zgadzać ale wiem ze tak jest i nie bardzo zalezy mi na zdaniu ludzi ktorym dziwnie imponuje bmw, z tym ze Ci co skreślaja kogoś bo jezdzi bmką tez normalni nie sa :P

 

a jesli ja miał bym kupic auto za 9-10tys ojro w dieslu to wzią bym audi A6 rocznik~2000 silnik 2,5TDI 180PS Quatro full opcja i mysle ze to bedzie rozwiazanie w sam raz dla Ciebie ;) prestiż taki duży jak BMW awaryjność taka mała jak passata koszty eksplo. po miedzy jednym a drugim ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety BMW 3.0 D jest zajebiste, 211 KM i niesamowite odejście, natomiast koszty eksploatacji kosmiczne. Zawieszenie tyłu Nivo koszt naprawy ok. 5000 PLN. Pompowtryskiwacz - majątek, a nasza ropka jest różna. Audi będzie chyba najlepszym wyborem, choć osobiście choruje na takie BMW, ale koszty mnie przerażają. Poza tym do Audi jest chyba najwięcej części używanych i najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

aczkolwiek JA majac 10 patoli wyhaczylbym piekne A6 Avant 2.7T mmmmmmmmmmmm

_________________

 

Zapomniałeś dodać, biturbo lub jak kto woli 4.2 PB, to jest mniaaaam

 

Za 9-10 patoli takiego nie znajdziesz. Tzn moze znajdziesz ale nie wiadomo po czym i z jakim przebiegiem, a do tego dolicz koszty sprowadzenia itd wiec unreal.

 

nie porównuj 525 do 530 ;] 2,5 tds to silnik do dupy pod kazdym względem ;]

To ja napisze ze 530 kryje sie do 540d.

 

a jesli ja miał bym kupic auto za 9-10tys ojro w dieslu to wzią bym audi A6 rocznik~2000 silnik 2,5TDI 180PS Quatro full opcja

Rowniez nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gajdus napisał/a:

a jesli ja miał bym kupic auto za 9-10tys ojro w dieslu to wzią bym audi A6 rocznik~2000 silnik 2,5TDI 180PS Quatro full opcja

 

Rowniez nierealne.

_________________

 

to zależy bo zawsze może się zdecydować Buy 1 get 1 Free, czyli wspaniała okazja Audi A6 Quattro , 2.5TDI full wypas, ideał, zrobione z dwóch ostro rozpierd...ych A6-tek ..czasami nawet z trzech.

 

czy nie mam racji? :kwasny:

 

czyż nie kupi za 10 koła ojro?

 

Tak na poważnie to za Audziankę ,pomiędzy 45- 50 tyś musisz liczyć, chyba że sam śmigasz do Niemiec lub innego kraju UE

 

nie lubie wklejać allegro ale:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=127326788

plus opłaty , no i skóry nie ma :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
a jesli ja miał bym kupic auto za 9-10tys ojro w dieslu to wzią bym audi A6 rocznik~2000 silnik 2,5TDI 180PS Quatro full opcja

 

a ja powiedziałbym że realne, tylko:

po 1. może nie 2000, a 1999r. (chociaż różnie to bywa)

po 2. takie cacko jest dostępne za takie pieniądze od garażysty (lub nazywajcie sobie takiego kogoś jak chcecie) dla ludzi co biorą od takiego goscia x samochodów rocznie..dla zwykłego człowieka odpowiednio dobre auto za przystępną cenę jest prawie niedostępne, bo jak wiadomo nikt nie sprzeda dobrego samochodu za bezcen- trzeba trafić na okazję. sry za taki mały :offtopic: pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na poważnie to za Audziankę ,pomiędzy 45- 50 tyś musisz liczyć, chyba że sam śmigasz do Niemiec lub innego kraju UE
nie widze innej opici kupna dobrega auta, w dobrym stanie i nie składaka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

jak chcesz zaszaleć tak jak ja to proponuje AUDI A6/S6-290KM!! To jest wypas jakich mało!!!

Z tym autkiem nie ma żartów!!! :cwaniak::ok::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

gajdus, więcej niż Ci się wydaje :P

 

ja osobiście polecam 2,7 BiTurbo - rewelacyjny motorek lub mocne 2,5 TDI, też super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta kolo zastanawia sie jakie auto(diesla) wybrac do jezdzenia a wy mu doradzacie S6 zeby se poszalał... jak by chciał zaszalec to za ta kase poleciałby na "marjolke" i wydał wszystko w 2 dni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

gajduś jaki sens ma porównanie 1,9 TDI z 3,0 D? z resztą temat i tak zszedł na kweistię prestiżu. Jedynym według mnie rozsądnym rozwiązaniem jest zakup młodego 1,9 TDI 130 PS i zapodanie mu chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności