Skocz do zawartości
Awariall

4Motion a łańcuchy

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze jest stosowana tez w audi np. 80 quattro ale dziala tylko do 40km/h chyba że sobie ktoś przerobi to bedzie non stop. ja tylko wyrazam swoje zdanie i je bronie ze nie ma sensu kupowania 4 sztuk lancuchow do auta z napedem na 4 kola, chyba ze sie ktos wybiera na biegun polnocny ale tam to nawet 4 lancuchy nie pomoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4motion i jestem zdania że jeśli ma się dobre zimówki to łańcuchy są naprawde zbędne, sam nie raz wjezdzalem pod spore oblodzone wzniesienia i pasek nie miał problemów z ruszeniem. No chyba że ktoś jest naprawde przezorny albo mieszka 2500 mnpm :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 4motion i jestem zdania że jeśli ma się dobre zimówki to łańcuchy są naprawde zbędne

Racja, miałem 4motion i nigdy nie miałem problemu w zime, a jezdziłem w trudnym terenie. Jak juz kupowac łańcuchy to 4 sztuki, w 4 napedowkach zaleca sie te same rozmiary kół i felg na osiach wiec z łańcuchami to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji zakładać łańcuchów do paska a używałem go na 2000 npm. Wjazdu na taka wysokości pilnowała policja i za każdym razem musiałem się tłumaczyć, jak tylko widzieli ze 4x4 było po temacie. Najgłębszy śnieg w jakim jeździliśmy sięgał do lamp i nie było żadnych problemów, pomimo ostrych podjazdów. Raz zdarzyło się że passek nie chciał cofnąć, a buksowało tylko jedno kółko. Jeżeli komuś przydarzyło się utopić paska to opaszcie, ciekaw jestem granic możliwości.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony chciałbym dodać:

 

1 - Jeszcze nigdy nie byłem zmuszony do zakładania łańcuchów do mojego 3BG 4Motion (oczywiście dobre zimówki).

2 - Bardzo dużo zależy od rozmiaru opon i ET felgi (więcej info na ten temat w instrukcji obsługi). Tylko dla niektórych rozmiarów można zakładać tradycyjne łańcuchy. Dla przykładu dla opon 205/55R16 założonych na felgę z fabrycznym ET nie ma takiej możliwości aby założyć łańcuchy na tył (za mało jest miejsca).

3 - w przypadku 3BG 4Motion jest tak dużo trakcji, że łańcuchy mogą być przydatne jedynie na przedniej osi i to tylko podczas bardzo stromego i oblodzonego zjazdu abu mieć sterowność i móc zahamować.

 

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek i zalecenia producenta co do rozmiarów ogumienia sugerowałyby zakładanie łańcuchów na wszystkie koła.

Jest jednak inaczej.

 

W samochodach z napędem Syncro/4motion łańcuchy można zakładać TYLKO na przednie koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W samochodach z napędem Syncro/4motion łańcuchy można zakładać TYLKO na przednie koła.

A żeby to potwierdzić wklejam fragmencik instrukcji.

lancuchy 4x4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje i po temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności