Skocz do zawartości
szyko1

Jaka skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Na piątym biegu przy 3000 tyś.obrotów mam 120km
Mam w drugim passacie silnik 1Z, i przy 3000 obr/min mam równo 140km/h. (oczywiście 5. bieg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem gdzieś na forum że piaty bieg 3000tys. 120km i tak ma być.Teraz sam już nie wiem jak ma być.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem przy 3tyś. 140km/h dopóki mi skrzynia nie padła ;p tez niewazne ile jazde zawsze pokazuje 0 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika że tracę na prędkości, ale czy coś jeszcze, może ktoś ma CTN na sprzedaż. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równo przy 100 km/h mam 2,5 tyś obr i chciałbym żeby nadal tak było; posiadacze 9A proszę o pomoc: jak to wygląda u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Równo przy 100 km/h mam 2,5 tyś obr i chciałbym żeby nadal tak było; posiadacze 9A proszę o pomoc: jak to wygląda u was?

Nikt nie pomoże?

Nie macie obrotomierzy czy nie jeździcie tak szybko? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim pasku miałem 2500-2600 obr/min...Czyli tak samo jak masz Ty :) Przełożenia skrzyni dobrane do 2E są spoko :D

 

ps:jako ciekawostkę dodam że....kiedyś miałem audi 80 1.6 85KM.To Audi posiadało skrzynie z diesla i...przy 100km/h miałem 2300/obr/min.Jakoś nie przeszkadzało mi to w jeżdzie za to spalanie wychodziło dzięki tej skrzyni dużo mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poprzednim pasku miałem 2500-2600 obr/min...Czyli tak samo jak masz Ty :) Przełożenia skrzyni dobrane do 2E są spoko :D

 

Rozumiem że miałeś 9A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 93 2.0 2E Lpg+Blos....był

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyś =110 km/h tak jest u mnie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę z lekka.

Czy z gofra z takim samym silnikiem jak u mnie podejdzie skrzynia do mojego auta?

Potrzebuję sprawdzonej informacji a nie gdybania, tak żebym nie został ze skrzynią w nocniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy z gofra z takim samym silnikiem jak u mnie podejdzie skrzynia do mojego auta?

W golfie 2E są zupełnie inne skrzynie, sprzęgło na linkę, wybierak na drążek a nie na linkach. Nie podejdzie ;)

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: skrzynia o oznaczeniu AFE będzie pasowała przełożeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko: skrzynia o oznaczeniu AFE będzie pasowała przełożeniami?

Ponawiam, gdyż właśnie wymieniam sprzęgło i przy okazji załatwiłbym sprawę skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Sam naprawiam AFE: 1 bieg(3,777) 2 bieg(2,105) 3 bieg(1,345) 4 bieg(0,971) 5 bieg(0,795) AYK (taką ja mam) 1 bieg(3,777) 2 bieg(2,118) 3 bieg(1,429) 4 bieg(1,029) 5 bieg(0,837). Nie mogę tylko rozszyfrować przełożenia głównego bo podają kilka wersji: dla AFE 3,944, 3,684 lub 3,450 dla AYK 3,944 lub 3,684. Jeśli chodzi o to jak to ma się do prędkości to mogę sporządzić jakiś wykresik tylko jeśli powiesz jakie przełożenie główne dobrać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili też mam AYK ale nie mam pojęcia jakie jest przełożenie główne, skoro jak podajesz są dwie różne jego wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokopałem w swoich materiałach. Nic już nie wiem, dwie książki, pięć wersji :)

 

Nie mam pojęcia co oznaczają podziały na "A", "B" i "C" - ani wcześniej, ani później nic o tym nie piszą.

 

EDIT: Postaram się coś zrobić z drugą fotką....

Edit 2: Zrobione

skrzynia.jpg

Nowy obraz.jpg

Edytowane przez Tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności