Skocz do zawartości
bodo

gwizdy: tak brzmi zdychajace turbo czy tak to juz niektore paski maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno nie jest to normalne jak pisali koledzy wyżej. U mnie turbinka nie ma prawa tak chodzic w srodku jej nie slychać zupełnie no chyba ,że otworzę okna w mieście wtedy ją słychać ale napewno nie jest to normalne. Pokombinowałbym raczej z turbinką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno nie jest to normalne jak pisali koledzy wyżej. U mnie turbinka nie ma prawa tak chodzic w srodku jej nie slychać zupełnie no chyba ,że otworzę okna w mieście wtedy ją słychać ale napewno nie jest to normalne.

 

a skąd masz pewność że to jest Turbina ? u mnie też tak słychać a wiesz co to jest u mnie ? tłumik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd masz pewność że to jest Turbina ? u mnie też tak słychać a wiesz co to jest u mnie ? tłumik ;]

 

hej marcin, zaczynam sie gubic w Twoich wypowiedziach :-) , jaka jest w takim razie ostateczna wersja (co do czesci odpowiedzialna za podobny dzwiek w Twoim aucie) - turbo czy tlumik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turbo czy tlumik?

 

jak mam zimne auto i jak jadę powoli to mi gwiżdże tłumik jak mi się już rozgrzeje turbo mi też chodzi podobnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nasilił się dźwięk jakby odkurzacz był po maską. Wcześniej wyło ale mniej. Wycie jest zależne od prędkości obrotowej niezależnie czy zimny czy ciepły. Wyje jak odkurzacz. Początkowo myślałem że jest przebicie na głośniki od silnika. Ale wyłączenie radia nic nie daje. Podczas jazdy wycie daje złudzenie jakby gdzieś w oddali karetka jechała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz weze od i do intercoolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz weze od i do intercoolera

 

popatrzyłem trochę pod maską (od spodu samochodu nie patrzyłem) i jedyne co wzbudziło moje wątpliwości to połączenie wlotu zasysanego powietrza z rurą od obudowy filtra powietrza, zobaczcie foto, czy u Was jest w tym miejscu uszczelka?

20131208_225343[1].jpg

20131208_225323a[1].jpg

20131208_225334[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popatrzyłem trochę pod maską (od spodu samochodu nie patrzyłem) i jedyne co wzbudziło moje wątpliwości to połączenie wlotu zasysanego powietrza z rurą od obudowy filtra powietrza, zobaczcie foto, czy u Was jest w tym miejscu uszczelka?

[ATTACH=CONFIG]111154[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]111155[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]111156[/ATTACH]

 

W tym miejscu jest wszystko ok.

 

No to muszę szukać dalej

 

zamieszczam nagrany dźwięk jaki funduje mi auto

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek TDI, W moim przypadku turbo wyje, huczy tylko jak schodzi z obrotów i tylko jak silnik jest zimny, po tym jest tylko cichy gwizd o wysokiej częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje że gdzieś dolot wydmuchało. Jutro będę miał czas to obejrze dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko spracowane, poszczerbione, odkształcone łopatki??? stawiam na jedną z tych możliwości. Pozatym turbo musi być jakoś słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lekko spracowane, poszczerbione, odkształcone łopatki??? stawiam na jedną z tych możliwości. Pozatym turbo musi być jakoś słychać.

 

Miałem audi a4 b5 1.9 TDI 110KM to tam była względna cisza podczas dodawania gazu i przyspieszenia. A tu karetka za mną jeździ. Nie mam zamiaru radiem turbo zagluszac. Mam nadzieję że to nie jest normalne i gdzieś jest usterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem cały dolot (oprócz kolektora dolotowego) i jest wszystko ok. przy IC z lewej strony auta lekko uszczelniacz puszcza bo jakas ciecz do wody podobna wycieka (foto)20131221_193256[1].jpg

 

Turbina suchutka jak pieprz, zero wycieku.

20131221_192501[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie w BMR 170km wyje lekko odkąd kupiłem samochód, ale nie zauważam jakiegoś spadku mocy...??

Edytowane przez sYlAr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem filmiki z odgłosem podobnym do tego co występuje u mnie

; http://www.youtube.com/watch?v=anwSlpes3EU. Wszystko wskazuje że jest wszystko ok i ten typ tak ma Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz caly czas ten odglos czy czasami jest mniej slyszalny? na zimnym bardziej upierdliwy jest czy tak samo zimny/rozgrzany? jak z przyspieszaniem? sprobuj na 3 biegu od 20km/h z pedalem w podlodze do czerwonego czy tak samo ciagnie?, nie wiem czy sprawdzales bo temat poruszany tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/51759-Dziwny-odglos-syczenia-quot/page2

ciekawa rzecz, w moim na zimnym karetka ale slabo slyszalna :), pozdrawiam

Edytowane przez dawid18721

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały zakres prędkości obrotowej jak schodzi i wchodzi na obroty, wcześniej był mniej słyszalny (o wiele mniej).Istnieje jakiś sposób na sprawdzenie nieszczelności przewodów? Odejście ma średnie ale to tylko 105 KM tym niemniej odczuwalne

 

zimny czy ciepły to niemalże tak samo słychać

 

jutro po raz koleiny sprawdzę dolot i tą chłodniczkę spalin przy EGRo którym Koledzy piszą w przytoczonych przez Ciebie wątkach

 

 

znalazłem dwa miejsca które mnie zastanawiają, zaznaczyłem je na zdjęciach. Na pierwszych dwóch jest otwór z którego widać coś wycieka (zatkanie nie zmniejsza świstu ale jestem ciekawy czy też tak u Was Koledzy jest), na ostatnim jest już niestety wytarte miejsce ale widać było tak jakby sadzę osadzoną na zaznaczonej powierzchni wydobywającą się spomiędzy połączenia20131228_130012.jpgdodatkowo podczas nasłuchiwania świstu zauważyłem że co jakiś czas na wolnych obrotach samoistnie włacza się jakby odkurzacz z okolic turbo pochodzi trochę i się wyłącza

20131228_124340.jpg

20131228_125532.jpg

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam całą winowajczynie świstu, gwizdu USZKODZONA ŁOPATKA na wydechu 20140103_220259.jpg

20140103_220235.jpg

20140103_220254.jpg

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedstawiam całą winowajczynie świstu, gwizdu USZKODZONA ŁOPATKA na wydechu [ATTACH=CONFIG]112393[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]112394[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]112395[/ATTACH]

no to problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności