Skocz do zawartości
Jaro.Slav.

Pytanie o końcówkę anteny Sirio ML-145

Rekomendowane odpowiedzi

Mam antenę Sirio ML-145, zgubiłem gdzieś tą plastikową "kulkę" która była na końcu anteny kiedy ją kupowałem. Czy ta "kulka" ma wpływ na odbiór czy to tylko taki gadżet?

Edytowane przez Jaro.Slav.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ta "kulka" ma wpływ na odbiór

 

Nie, to tylko gadżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :) W odpowiedniu tej anteny od Minlanda była gumowa nakładka na koniec anteny. Mimo przyklyjenia super glue wystarczy raz wjechać na parking podziemny i zapomnieć o sciągnięciu anteny i zapewniam że napewno ją stracimy. Zamiennik można znaleść bardzo szybko. Strzykawki do napełniania tuszy mają podobną nakładkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem lepszy sposob.

Ucialem kawalek wkladu od dlugopisu i nalozylem go na antene.Potem podpalilem do zeby sie stopilo i przykleilo lekko do drutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko chyba jest dlatego żeby pręt nie rdzewiał w miejscu ucięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bat jest z nierdzewki :P To jest izolator żeby piorun nie strzelił w antenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzęki za odpowiedzi. Mimo wszystko chciałbym koniec tej anteny zabezpieczyć. Chyba będę musiał wybrać pomiędzy propozycjami kolegów Stuku i dominik7.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest izolator żeby piorun nie strzelił w antenę

 

:rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej utrudnia dostania sie koncowki anteny do oka i wbijaniu w tapocerke przy chowaniu do bagaznika... ale teoria Leonisko bardziej mi sie podobie :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta końcówka jest bardzo ważna, z rożnych powodów! :D

Ja już kilaka razy zrobiłem, tak cienkim ostrym pilnikiem porysowałem koncówkę bata. Naciągnąłem kawałek izolacji termokurczliwej i zagrzałem. Potem, do środka kropla super-glue. I na to kolejne trzy kawałki izolacji termokurczliwej.

Swoją 145 już dwa razy 'testowałem' na suficie parkingu w Tesco i wszystko jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
utrudnia dostania sie koncowki anteny do oka i wbijaniu w tapocerke przy chowaniu do bagaznika
- dokładnie jest to rodzaj zabezpieczenia ale są i tacy którzy twierdzą że istnienie lub też brak tego zakończenia ma wpływ na wartości mierzone SWR .

Mam już trzecią antenę z której zgubiłem końcówkę zabezpieczającą i nie wpływa to ani na parametry pracy ani na prędkość jazdy - jedynie podczas chowania i zakładania anteny muszę bacznie uważać na członków rodziny żeby żaden nie znalazł się w zasięgu niezabezpieczonej końcówki promiennika żeby nie okaleczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można skrócić bata do np. 40 cm - takie patenty widziałem w przypadku ML-145 i wygląda to troszkę komicznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są i tacy którzy twierdzą że istnienie lub też brak tego zakończenia ma wpływ na wartości mierzone SWR

Była taka seria anten SIRIO, która miała zrobione te "kapturki" z jakiegoś dziwnego materiału, który powodował że antena elektrycznie wydawała się być dłuższa niż bez niego. Teraz już tak nie ma.

Widocznie chińczykom do garnka z gotującą się gumą na kapturki wpadło trochę opiłków metalu czy jakiegoś innego wynalazku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można skrócić bata do np. 40 cm

Nie można ;) Nie zestroisz anteny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bata nie skraca się ot tak sobie...Zresztą antena jest wstępnie dostrojona.A te nakładki-kondony :) to można np z kolorowych nakładek na żarówki zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą antena jest wstępnie dostrojona

Nie żartuj sobie. Nowa fabryczna antena nie jest fabrycznie dostrojona.

Trzeba to dopiero zestroić na samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że wstępnie...Później SWR miarka i jedziesz po produkcji z ustawianiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności