Skocz do zawartości
Krzysztof.K

Informacja o historii napraw po numerze VIN

Rekomendowane odpowiedzi

"...Panie, Polak teraz nie głupi, licznika się teraz NIE COFA...co najwyżej robi się DROBNE KOREKTY..."

 

Nastawiałem się na takie coś, więc mi jakoś nawet przykro nie jest. A taka "drobna korekta" pozwala na zawyżenie ceny (w stosunku do prawdziwego stanu rzeczy) o jakiś tysiąc złotych, może dwa. I chyba teraz większość cwaniaczków/handlarzyków właśnie po to gmera w licznikach by wyciągnąć trochę więcej kasy, nie budząc większych wątpliwości u potencjalnej ofiary (czyt. kupującego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem czemu ty robisz to dla kasy. Przeciez za to sie nie placi. A to ze masz dostem natychmiastowy do kompa - to nie znaczy ze masz na tym zarabiac ;)

no offence ale dla mnie to takie troche jakby goral za podanie numeru w etce kazdorazowo dostawal zeta. On robi to bezinteresownie dla ludzi ktorzy nie maja dostepu do etki.

peace - vw rules.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie rozumiem czemu ty robisz to dla kasy. Przeciez za to sie nie placi. A to ze masz dostem natychmiastowy do konta - to nie znaczy ze masz na tym zarabiac

Powiedz to samo chłopakom z polskich ASO. ;) A 40 pln to nie majątek i nie róbmy sensacji z niczego. Niewykluczone, że chłopak nadstawia kark, więc nie szukajmy dziury w d**ie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz to samo chłopakom z polskich ASO. A 40 pln to nie majątek i nie róbmy sensacji z niczego. Niewykluczone, że chłopak nadstawia kark, więc nie szukajmy dziury w d**ie.
nikt niczego nie szuka, tylko swierdza fakty:
Przeciez za to sie nie placi.

tymbardziej ze nie jestesmy grupa ASO, tylko staramy sie pomoc sobie wzajemnie, czasem nawet bez interesowanie - co niektorzy moga uznac za strate czasu ;)

ale skoro kolega ma klientow, to nie ma co sie rozwodzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chłopaki,ja was bardzo przepraszam ze cos chce grosza wyrwać,ale naprawde takie logowanie się do bazy danych i sprawdzanie danych i spisywanie ich podczas pracy jestem bardzo ryzykowane, do tego jesli wyjdzie ze autka jest kradzione lub poszukiwane to odrazu mają alert w kulczyk tradex w poznaniu i ja leze.Odrazu mam na drugi dzien policje i prokurature, skąd miałem vin,dla kogo sprawdzałem, do tego pobieram kase za to itp,więc ja nastawiam karka jak skurczysyn,bo jakoś chcę sobie dorobić do marnej pensyjki(marnej).Więc sorki,ale jak ktos woli kupic grata przekreconego 100-150 tys lub bitego to prosze bardzo ,a wtedy te 40 zł straci się X1000 na wydatki itp.Mysłalem ze jakos pomóc mogę.

 

Mam nadzieje że znajdą sie tacy co będa potrzebowali pomocy - jest nawet mozliwosc sprawdzenia autka ,jak ktos pojedzie na ogledziny autka itp,ale wczesniej musi się ze mną umówić na telefon, wtedy może uzyskac taką informację w ciagu 5-30minut, w zaleznosci czy bede w pracy czy w terenie.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozliwosc sprawdzenia autka

Z rynku brytyjskiego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, każdy by tylko chciał jak najtaniej i jeszcze taniej, a najlepiej to za darmo.

Jak się nie płaci to idź do ASO i poproś o takie informacje a się przekonasz ile to kosztuje, a o wydruku można zapomnieć. 4 dyszki to na prawdę mało, jakby powiedział że za darmo to już by miał skrzynkę zapchaną bo połowa forum by chciała sprawdzić, najlepiej na jutro i nie ważne czy to akurat komuś potrzebne czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
licznika się teraz NIE COFA...co najwyżej robi się DROBNE KOREKTY..."
tak do wiadomości:

jakiś czas temu (podczas poszukiwania autka) trafiłem na jedną historię, w, której stan licznika i przebieg w sterowniku, był zgodny, po głębszej analizie wyszło, że historia została edytowana, pod nowy przebieg, tak więc przekonałem się, że drobne korekty bywają również w historii autka, ciekawe ile za taką usługę :fajny. Autko w granicach 60 tysi.

Fakt ten potwierdzi kolega z forum waldi79, bo razem siedzieliśmy nad tym.

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej czytam ten wątek, tym bardziej skłaniam się ku dalszemu jeżdżeniu TYM CO MAM oraz zakupie nowego wozidła (wprawdzie nie VW)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im dłużej czytam ten wątek, tym bardziej skłaniam się ku dalszemu jeżdżeniu TYM CO MAM oraz zakupie nowego wozidła (wprawdzie nie VW)...

Bo jest to zdroworozsądkowe podejście do tematu. Kupując teraz cokolwiek trzeba się liczyć z "przekręceniem". Poza tym historia opisana przez kolegę makeć nie jest niczym nowym. Przeróbki historii zdarzają się również za naszą zachodnią granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeróbki historii zdarzają się również za naszą zachodnią granicą.
:) no właśnie autko było świeżusieńko sprowadzone z za odry :(

więc albo przeróbka historii, albo (i to najczęściej) historia ginie, tak jak by auta nigdy nie było, nie było serwisowane.

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przed kupnem warto wysłac mi vin i rozszyfrować dziada jak ma faktyczny przebieg i czy nie był skłądany z 2 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze mi powiedziec czy po takim numerze VIN mozna sie tez dowiedziec czy były robione "korekty" blacharkie np w serwisie VW, ponieważ kupiłem swojego z niemiec i podpadaja mi 2 elementy, poniewaz odchodzi lakier :/ a jak mi to sprawdzał pewien rzeczoznawca urządzeniem do mierzenia lakieru okazało sie ze wartwa lakieru byla na kazdym elemencie w granicach 180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po takim numerze VIN mozna sie tez dowiedziec czy były robione "korekty" blacharkie np w serwisie VW

Jeśli robione było w niemieckim ASO, to zdecydowanie tak. W historii zapisane są nawet wymiany żarówek. To, że element był psiknięty, wcale nie oznacza poważnej usterki, możliwe, że tylko lekkie otarcie, a psiknięte, bo klient chciał mieć idealny lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega troszkę podczyścił swoje posty ale nadal mam prośbę by się opamiętał. Jesteś tu nowy i stosuj się do zasad panujących na naszym forum a nie ustalasz swoje.

Edytowane przez arkady375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comoaligato,

Mówisz całość co to znaczy co tam bedzie zawarte? a jesli np auto mialo jakąs kolizje i bylo naprawiane a ASO bdzie to podane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty,przebiegi, naprawy, wymienione części, przeglady, informacje o oleju i rozrządzie itp -- to wszystko co jest w bazie danych (jeśli samochód był serwisowany) .

 

Pozdro

 

 

Inna sprawa Godzil -- gadam z tobą juz poł dnia i ci tłumacze na pw wszystko ,a ty jeszcze tu pytasz, o co ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolegę comoaligato sprawa załatwiona szybko i bez problemowo , wyczerpujące informacje otrzymałem i jestem zadowolony wszystko się zgadza z stanem faktycznym jak dla mnie rewelacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności