Skocz do zawartości
peter2778

Gdzie jest syrena alarmu (H12) w Passacie B5 po lifcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie do wszystkich forumowiczów:

w zeszłym tygodniu oddałem autko do wymiany rozrządu, wszystko działa ok za wyjątkiem tego, iż od tego czasu nie działa mi syrena alarmu (H12), kierunkowskazy migaja itd, ale nie słychać kompletnie nic.

VAG podaje kod błędu:

01134 - Alarm Horn (H12)

49-00 - No Communications

Mechanicy twierdzą, że nic nie odłączali, moduł komfortu już sprawdziłem, nie ma żadnych zwarć, poza tym nikt nie wie gdzie jest zlokalizowana fabryczna syrena H12 ani jak się zabrać do tego problemu...

Prosiłbym o pomoc, jeśli ktos wie, gdzie może być syrena.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przednim zderzaku z lewej lub z prawej strony. Niby jak wyjmiesz kratkę (tą z halogenem) to ją widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno kostki nie podłączyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, juz znalazlem, u mnie syrena alarmu jest w okolicy podszybia, zaraz obok akumulatora, przymocowana jedna ze srub, ktore trzymaja podstawe akumulatora; wyciagnalem, rozebralem, przeczyscilem styki i chodzi, dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam peter2778,

Jestem na forum od niedawna, ale mam właśnie problem, który może rozwiążę z Twoją pomocą. Jak kupiłek w 2007 roku paska (2001 po lifcie), to nie miał dźwięków od alarmu (poprzedni właściciel powiedział, że odpiął). Znalazłem w końcu na podszybiu same przewody obok akumulatora. Domyślam się, że odpięcie polegało na obcięciu. Chciałem sprawę już dawno załatwić, ale wszyscy mówili, że syrena jest z tyłu, więc zgłupiałem. Teraz znalazłem Twoją wypowieedź i trochę mnie uspokoiłeś, że może jednak znalazłem przewody mojej starej syrenki. Prośba, czy byłby dla Ciebie problem zrobić zdjęcie w komorze z tą syrenką, abym ją odtworzył? Super by było gdybyś mógł np. podać mi jej num er fabryczny i na ile jest przewodów podpięta.

Liczę na pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam błąd i rozkręciłem tą syrenę w środku 2 baterie wylały i zrobiły małe spustoszenie :) wymiana syreny na nową i po kłopocie :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,u mnie syrenka jest z lewej strony w bagażniku w nadkolu(passat z 2001 grudzien)pytanie czy powinna byc też w podszybiu?od czego zależy gdzie są umieszczone syreny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo syrenka alarmu jest w nadkolu,czy to 3B czy też 3BG.Skoro jest w w okolicach podszybia to jest dokładana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syrena alarmu w moich 2 paskach b5.5 zawsze była miedzy akumulatorem a serwem hamulców :) i nie była dokładana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo syrenka alarmu jest w nadkolu,czy to 3B czy też 3BG.Skoro jest w w okolicach podszybia to jest dokładana.
Potwierdzam- w moim także w nadkolu. B5FL 03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
syrena alarmu w moich 2 paskach b5.5 zawsze była miedzy akumulatorem a serwem hamulców :) i nie była dokładana :)

 

Foto ;)

 

 

 

Potwierdzam- w moim także w nadkolu. B5FL 03

 

No włąśnie,nie widziałem jeszcze w podszybiu a sporo ich widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za odpowiedź. Sory, że będę dalej ciągnął temat, ale czy ktoś może mi powiedzieć jaki ma numer syrenka na podszybiu, bo chciałbym ją kupić i zainstalować, ale nie chcę popełnić jakiegoś błędu. Co do sporu kolegów, to właśnie słyszałem, że powinna być w nadkolu z tyłu, ale wiem, że wielu użytkowników ma ją w podszybiu, więc chyba nie jest to tak, że jest dokładana....ale mogę się mylić, bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja i ojca tez jest w podszybiu i jest to jak najbardziej oryginał i do tej pory myślałem, że starsze miły z tyłu, a nowsze na podszybiu, ale po tym wątku widać, że nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale byłbym szczęśliwy gdyby ktoś umiał mi jeszcze podać numer tej syreny na podszybiu. Myślę, że wtedy ją poszukam i zamontuję. Jeśli natomiast ktoś dałby radę jeszcze wrzucić zdjęcie zamontowanej na podszybiu syrenki, to byłaby pełnia szczęścia :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest numer tej syrenki 1j0951605a

A tu masz jej zdjęcia (koleś sam ją tam zamontował w miejsce starszego typu sygnału, więc montażem się nie sugeruj)

http://www.passatworld.com/forums/showpost.php?p=1963545&postcount=22

I tu też sporo informacji, między innymi za co odpowiada który kabel:

http://forums.tdiclub.com/showpost.php?p=1555844&postcount=33

Oryginalnie zielony idzie do modułu komfortu (sygnałowy)

brąz to masa, a czerwony to zabezpieczone bezpiecznikiem +12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,

Zabieram się za szukanie syreny i do roboty. Może w końcu będzie sygnał, bo na razie to bezużyteczny straszak z mojego alarmu.

Pozdrawiam i jak zakończę to powiadomię kolegów o efektach.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na Twoim miejscu to ja bym zamontował jakis dodatkowy alarm, a nie marnował pieniądze w oryginał, bo to jak pieniądze w błoto wyrzucone . Jesli jeszcze nie wiesz jak daremny jest fabryczny alarm to polecam poczytać post o zabezpieczeniach u nas na forum.

 

---------- Post added at 12:59 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

 

Najpierw to poczytaj, a potem sam zdecydujesz:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1083

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=529

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj passat posiada syrene w nadkolu w bagazniku... Jak zamykam auto, to syrena daje sygnal ale nie glosno... Postanowilem wiec uruchomic alarm i bylem w szoku, alarm jest bardzo cichy, cichy na zewnatrz, bo siedzac w aucie po uszach daje ostro. Czy tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj passat posiada syrene w nadkolu w bagazniku... Jak zamykam auto, to syrena daje sygnal ale nie glosno... Postanowilem wiec uruchomic alarm i bylem w szoku, alarm jest bardzo cichy, cichy na zewnatrz, bo siedzac w aucie po uszach daje ostro. Czy tak powinno byc?

Nie powinno tak być,powinna być słyszalna na zewnątrz ;) Syrenka raczej już kończy swój żywot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wstawić zdjęcie jak wygląda zamontowana syrenka w kombi w bagażniku czy tam nadkolu? Mam taką syrenkę i chciałem sobie dołożyć żeby mi "pikał" ale nie mam pojęcia, w którym miejscu ją zamocować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności