Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość custome

witam Wszystkich na forum, wczoraj w nocy chcieli sku******ny zarąbac mi autko, uszkodzili wkładkę od strony kierowcy i od bagażnika( nie wiem czego szukali w bagażniku) na szczęście ktoś ich spłoszył. Mam pytanie czy da radę dorobic te wkładki do kluczyka czy muszę wszystko zmieniac??, gdzie to mogę zrobic i ile to kosztuję,? Bardzo proszę o pomoc bo jak mi siądą baterie w pilocie od zamka to nawet jak otworze to nie odpalę bo alarm będzie działał. Jeszcze pytanie jak użyc kodu który jest fabrycznie nadany do alarmu żeby go wyłączyc właśnie w razie gdyby pilot siadł??? Jeszcze nigdzie nie pytałem jest niedziela a i tak pół dnia przesiedziałem na komisariacie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście tak próbowali?

I jaki alarm? Fabryczny? A co ma wspólnego alarm z kluczykiem i wkładką?

I czemu się boisz o baterie alarmu teraz a nie wcześniej? Kup zapasaową.

 

Wkładka bagażnika tez otwiera samochód jeżeli jeszcze nie zauważyłeś :-)

I nie wyglada na wyłamaną jak staniesz obok radiowozu na skrzyżowaniu... Pewnie dlatego jeżdzą tak wolno ogladają dupki samochodów... :-)

 

Dorabiałem za 80 zł kluczyk do wkładki więc i w drugą stronę da się coś takiego zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

jestem taki wkurzony że nawet się nie zalogowałem, jestem z Wałbrzycha, niedawno go kupiłem a tutaj taki numer, alarm fabryczny, jutro popytam czy można gdzieś to dorobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było chociaż na jakiś strzeżonym albo u znajomego zaparkować.

Samochody z zachodu jakoś rzadko mają alarmy inne niż fabryczne lub w ogóle. To chyba przyciąga złodzieji. Ja swojego dopóki go nie uzbroiłem w coś nie orginalnego i ubezpieczyłem parkowałem na strzeżonym przez miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayv, spokojnie - jeździsz jednym z najszczelniejszych samochodów ;) Bez demolowania karoserii tylko spec się dostanie do środka... Takie opinie przynajmniej ja słyszałem - co i tak nie daje mi spokoju gdy auto stoi gdzieś na ulicy.

 

Co do wkładki - custome, NIE DORABIAJ JEJ! Zrób tak, jak zrobił Marek! -> wyciągnij całą wkładkę, zrób tak samo z bagażnikiem. Kup oryginalną zaślepkę i już. Należy jednak wyprowadzić sobie gdzieś w znanym tylko Tobie miejscu parę przewodów od centralnego na wypadek padnięcia akumulatora - podpinasz awaryjnie na krótko baterię 9V i otwierasz konkretne drzwi.

 

U mnie wkładka od bagażnika jest tak zasyfiona, że nawet nie da się do niej kluczyka włożyć (nigdy nie używana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie marecek mam znajomego "mechanika" i mówił żeby tylko dostał się do środka do takiego paska to już jest jego, tylko problem tkwi w dostaniu się do niego... :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

momecik... wszyscy pisza ze nie da sie go otworzyc.... ja jednak slyszalem nie wiem czy na tym forum ale opinie iz paski i golfy da sie otworzyc praktycznie z jednego kluczyka.... ja tam wole zeby bylo jak mowicie oczywiscie...

 

 

Marek-- nie orientujesz sie ile kosztuje blok skrzyni biegow(robocizna + sprzet)? zalozenie jest skomplikowane?

 

adams... skad przekonanie ze trodno sie dostac do auta? przeciez jak amsz centralke z pilota to 30 sekund i otwarte.....otwierasz maske odpinasz napiecei od syreny i nawet sie nie spostrzerzesz ze ona zawyla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kityo

co do tego multilocka to nie jestem taki pewny, wprawdzie go mam, ale slyszalem, ze zlodzieje tez znalezli na to prosty sposob, polega on na uzyciu mlotka i wczolganiu sie pod auto, szczegolow z wiadomych przyczyn nie opisze :618:

Co do alarmow, to moim skromnym zdaniem nie ma remedium. Trzeba po prostu uzywac systemow malo popularnych, gdyz na kazde zabezpieczenie znajdzie sie cwaniaczek.

Najlepiej jest kupic sobie AC i miec wszystko w d....e. A jak jestes paranoikiem, to mozesz za 200 zl / rok dodatkowo do AC wykupic usluge w pewnej firmie, ktora zajmuje sie wyciaganiem sadowo ubezpieczen w przypadku gdy ubezpieczyciel robi jakies problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

dzięki ogromne, chyba tak zrobię, zaślepię i po sprawie bo rzeczywiście zazwyczaj używam pilota. Niestety mam tylko jednego pilota, czy można jakoś zaprogramowac drugiegio? Jeszcze pytanie, jak i gdzie wpisuje się dane z kodu dołączonego do alarmu żeby w razie czego można było jechac bez alarmu? Jeszcze raz dzięki,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
tez znalezli na to prosty sposob, polega on na uzyciu mlotka i wczolganiu sie pod auto, szczegolow z wiadomych przyczyn nie opisze :618:

 

ja słyszałem, że w tym celu należy skorzystać z palnika ;) ale zawsze to troszke czasu ucieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania: jak i gdzie i za ile można dorobić zapasowy kluczyk do samochodu bo sam posiadam jedną sztukę.

 

Apropos magicznych przycisków znanych tylko właścicielowi. W poprzedniej furze miałem takie 3 i chciałem coś takiego do Paska, ale znajomy elektryk powiedział, że nie jest to dobre, bo ponoć Pasek jest tak czuły na wszelkie ingerencje w elektronikę, że może odmówić posłuszeństwa po instalacji takiego pstryczka, traktując to jako usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aspius

 

Marek-- nie orientujesz sie ile kosztuje blok skrzyni biegow(robocizna + sprzet)? zalozenie jest skomplikowane?

 

Nie wiem jak Marek :) ale ja montowalem u producenta w Dipolu. Koszt montazu okolo 380 zl czas montazu okolo 1 godziny.

pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliver7

 

Marek-- nie orientujesz sie ile kosztuje blok skrzyni biegow(robocizna + sprzet)? zalozenie jest skomplikowane?

 

Nie wiem jak Marek :) ale ja montowalem u producenta w Dipolu. Koszt montazu okolo 380 zl czas montazu okolo 1 godziny.

pozdrawiam

Grzesiek

 

Ja kupiłem w grudniu Passka z 1999 roku a juz w styczniu mi go ukradli.

Teraz kupiłem z 2000 roku ale zanim wyciągnąłem go z kryjówki to:

 

- zarejestrowałem

- ubezpieczyłem (AutoCasco)

- zamontowałem autoalarm - bo jak zwykle auta z Niemiec maja tylko imobiliser

- zamontowałem BearLocka (blokada skrzyni biegów)

- zamontowałem jakies elektroniczne coś, co należy wcisnąć aby odpalić auto (ukryte)

 

i dopiero wyjechałem.

Oczywiście gwarancji nie ma nigdy ale jestem trochę spokojniejszy :-)

pozdrawiam

 

Oliver7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Dobrze że mam AC ,co do zabezpieczeń mam taki właśnie pstryczek elektryczek coto bez niego sie nie odpali,ale wie o nim poprzedni właściciel (handlarz) tylko tyle że go przeniosłem w inne miejsce.

Pytanie czy mam alarm czy tylko immobilajzer fabryczny jak to sprawdzić?

Raz mi się tak zdarzyło że otworzyłem auto pilotem ale nie otwierałem drzwi gdy złapałem za klamke w tym samym momencie zamkneły sie automatycznie zamki ale alarm(tzn. klakson ) zaczoł wyć dopiero przy próbie odpalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz.p

Ohh jestescie strasznie humanitarni... ;-)

 

Ja polecam bardziej konkretne srodki ochrony... np: nakładka na fotelik z wbudowanym paralizatorem 200 000 V ;-)

 

Jak policja spyta co stało sie szanownemu złodziejowi, wystarczy odpowiedziec ze chlopak nie wytrzymal napiecia... nerwowego ;-) .

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Ohh jestescie strasznie humanitarni... ;-)

 

Ja polecam bardziej konkretne srodki ochrony... np: nakładka na fotelik z wbudowanym paralizatorem 200 000 V ;-)

 

Jak policja spyta co stało sie szanownemu złodziejowi, wystarczy odpowiedziec ze chlopak nie wytrzymal napiecia... nerwowego ;-) .

 

pozdrawiam

 

a tak na poważnie... nie wiecie gdzie można kupić takie maty z paralizatorem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Kurcze nie wiem :611: ,w Jeleniej w Lidlu sprzedaja maty z alarmem jak nania się nacisnie to włącza się alarm.

Ciekawe czy to by zdało egzamin jako taki dodatek zabezpieczający?

Koszt tej maty bodajrze 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Podłączam się do pytania: jak i gdzie i za ile można dorobić zapasowy kluczyk do samochodu bo sam posiadam jedną sztukę.

 

Tutaj ->http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=88732601 za 300zł masz cały komplecik wkładek oraz surowych kluczyków z pilotek 3-przyciskowym do Passata Varianta. Ta sama osoba ma komplet do sedanów

 

 

Pozdrawiam

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a skad dostać te takie zabezpieczenia bembenkow i te plastiki bez wyciecia żeby orginalne bembenki wyjac ?? A co zrobić z tylnia klapa?? I co zrobić jak nam aku padnie :( I z kluczyka nie bedzie mozna otwożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Marek, a skad dostać te takie zabezpieczenia bembenkow i te plastiki bez wyciecia żeby orginalne bembenki wyjac ?? A co zrobić z tylnia klapa?? I co zrobić jak nam aku padnie :( I z kluczyka nie bedzie mozna otwożyć ?

 

W bębenek zamka wchodzi chyba idealnie 2 groszówka. Można ją dodatkowo mocniej zaklepać i bedzie OK Plastiki bez wycięcia są za grosze w ASO. Są dwie wersje: zwyczajna plastikowa i wersja gruntowana do lakierowania. Zabezpieczyć się można w taki sposób, że dba sie o baterię w kluczyku lub ewentualnie wyprowadzić gdzieś 2 kable ale to już było chyba raz tutaj gdzieś poruszane.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności