Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

no tak szkoda bo sprzedający kabel zaszczegł sobie ze vcds pali ten kabel i po gwarancji kurcze same schody:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak szkoda bo sprzedający kabel zaszczegł sobie ze vcds pali ten kabel i po gwarancji kurcze same schody

Dziwne historie opowiada ten sprzedawca... Można długo i spokojnie i praktycznie bezawaryjnie korzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mixer29

Jeżeli nadal macie problemy z uruchomieniem vag com na windows 7 64 bit zainstalujcie sobie microsoft virtual pc 2007 można pobrać ze strony producenta w 2 wersjach 32 i 64. Program ten nie wymaga wirtualizacji twojego procesora, instalujesz tworzysz dysk wirtualny instalujesz win Xp i bez problemu uruchamiasz jakąkolwiek aplikacje z vag. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również walczyłem z instalacja vag coma na moim W7 lecz poległem , ponieważ mól system to Home premium 64 bity i z tego co na forum sie doczytałem to wnioskuje ze na moim kompie to nie pójdzie. Tak!

Tu mozna zobaczyć ten komunikat: http://hyy.pl/images/36Screen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mflash, słow klucz dla Ciebie -> VirtualBOX.

 

Działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w tym VirtualBOX ustawić porty COM,bo zmieniałem już w ustawieniach maszyny,ale nie chce mi załadować windowsa.

Dopiero jak zmienię ustawienia portów na Odłączony to się uruchamia XP ale wtedy porty nie są obsługiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym programiku na tej stronce: http://virtualbox.softonic.pl/

i na koncu jest tam taka informacja ze program ten "miesz" troche w ustawieniach połączeń sieciowych. Wiec zastanawiam sie czy warto go instalować. Dzis moze sprubóje pożyczyć innego kompa z xp i sprubóje zainstalowac sobie vaga a jak bedzie i potrzebny na co dzien to zrobie to na swoim z W7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panów kupiłem ten kabel z tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=887550680 i jak koledzy piszą ja też mam ten sam problem niedopytałem sprzedającego o kompatybilność z win7 i jest lipa, na domiar tego sprzedawca pisze w opisie sprzedawanym razem z płytką instalacyjną że cytuje "Jesli podłączysz któryś program vag com np vcds spalisz interfejs, można łatwo sprawdzić

czy był podłączany pod vcds itd, wtedy gwarancja przepada!!! Dlatego nie wolno podłączać

do żadnej wersji VAG com !!!!!!!!!!!!"

Dla tego mam pytanie chciałem zrobić to tak jak sugeruje marecek ale nie chce czegoś spalić mam program 409 i ten jego comander1.4 myślałem że dowiem sie od niego czegoś ale odpowiedzi bardzo lakoniczne jak rozmowa z wojskowym tak,nie,tak jest, itp. pomóżcie.

 

 

witam. ja mam identyczny kabelek co w linku z Allegro.

 

zakupiłem niedawno i też mam problem z VAG-Com'em z tym, że mój sprzedawca powiedział, że można go używać z tym kablem bez problemu, nawet przesłał mi link. Lecz nic to nie dało, mój system jest 64 bit więc próby były bezsensowne. Najpierw przerzuciłem się z Win7 64bit na 32bit i bez skutku (port: ok, interface: nie wykryto) później skorzystałem z programu VirtualBOX i zmontowałem swojego Xp (Virtual PC nie obsługuje USB a nawet jeżeli da się to jakoś przekierować to i tak nie warte zachodu więc z niego nie korzystałem). Wszystko poszło gładko. Instalacja systemu, VAG-Com'a oraz sterowników. Podpinam kabel, system normalnie go wykrywa jako poprawnie zainstalowanego, ustawiam porty i ten sam problem. Próbowałem na kilku wersjach VAG-Com'a (począwszy od VAG 0.81 :P do VCDS 908). Więc podejrzewam, że zmiana systemu z Win7 na Xp wiele tutaj nie pomoże.

 

PS. Na innych programach np. VWTool, Polsiki VAG, pracuje w miare stabilnie (przerywa często komunikację i łączy się od nowa z autem).

Edytowane przez mobopx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie kombinował ten kabel a dokładnie jego oprogramowanie nie ruszy Ci na win7 mi sie udało go oddać i czekam aż pojawi sie coś z tym systemem kompatybilnego w tedy kupie narazie programy vag są zacofane w stosunku do windowsa7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś nie kombinował ten kabel a dokładnie jego oprogramowanie nie ruszy Ci na win7 mi sie udało go oddać i czekam aż pojawi sie coś z tym systemem kompatybilnego w tedy kupie narazie programy vag są zacofane w stosunku do windowsa7.

Znaczy kupiłeś zwykłego KKLa do swojego B6? :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem to co jest podane na moim poscie wyżej, z allegro i był to can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś nie kombinował ten kabel a dokładnie jego oprogramowanie nie ruszy Ci na win7 mi sie udało go oddać i czekam aż pojawi sie coś z tym systemem kompatybilnego w tedy kupie narazie programy vag są zacofane w stosunku do windowsa7.

 

na xp jak widać też :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ja mam identyczny kabelek co w linku z Allegro.

 

zakupiłem niedawno i też mam problem z VAG-Com'em z tym, że mój sprzedawca powiedział, że można go używać z tym kablem bez problemu

:lol3 przecież can Commander nie działa z żadnym VAG-iem.

na xp jak widać też

Nieprawda, na XP działają, tylko, sprzedający dal Ci zwalony soft, albo nie wiesz jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolego Gural co proponujesz mam win7 i b6 2005r czym je połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić...

mam win7

wersja 64-bit jak rozumiem?

b6 2005r czym je połączyć?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3825

Nieprawda, na XP działają, tylko, sprzedający dal Ci zwalony soft, albo nie wiesz jak sobie z tym poradzić.

True...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Sipowitz na drugim forum udostępnił ciekawą strone

http://www.vag-com.pl/badz-legalny.htm

jest tam do pobrania wersja programu działająca na 7 mają też kabelki i było by już po temacie gdyby nie ich cena 1700 za kabel to troche dużo.

Mam teraz pytanie jaki kabel dopasować z allegro do tego programu VCDS-AKP-9081

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam teraz pytanie jaki kabel dopasować z allegro do tego programu VCDS-AKP-9081

Żaden, bo ich praktycznie nie ma... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie pozostaje zakup u nich:zeco:dolamam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło na vag 0.81A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności