Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, a byłby ktoś w stanie tak prosto na chłopski rozum wytłumaczyć mi jak działa napęd 4motion?

 

wiem, że nie jest to stały napęd na 4 koła.

 

czy jeśli samochód jeździ spokojnie po mieście to napędzane są tylko koła przednie?

 

czy podczas ruszania spokojnie na asfalcie napęd przenoszony jest na 4 koła czy tylko na przednie?

 

W przypadku Passata b5 jest to stały napęd na 4 koła;) Torsen.Jest mechaniczny i praktycznie nieśmiertelny.

Napęd który dołącza tył to Haldex stosowany tam gdzie silnik jest montowany poprzecznie i chyba już we wszystkich nowszych VW.Ogólnie to Torsen jest trwalszy i zniesie więcej od haldexa,może jest nieco wolniejszy w reakcji,ale to jest nie do zauważenia.W necie pełno info na ten temat.

Jak jedziesz po mieście to napędzane są obie osie w proporcji 50\50 % w przypadku Twojego Passata.

Jak byś jechał np.Borą 1.9 tdi. 4motion to tam już jest haldex i ruszając normalnie będzie napędzał tylko przód.W razie poślizgu elektonika dołączy tył.

 

 

Tutaj filmik,stary,ale troszkę wyjaśnia zasade działania torsena:

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez luk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj wyskoczyły mi kontrolki ESP i ABS, po kilku chwilach zgasły. Zgasiłem silnik, odpaliłem-spokój. Po kilkudziesięciu kilometrach po mieście zapaliły się znowu i nie chcą gasnąć. Auto sprawuje się na chwilę obecną normalnie, ale przydałoby się to zrobić od ręki. Co może być powodem? Płyn hamulcowy jest prawie pod korek, a żadnej skali tam nie widzę. Bardzo proszę o pilną pomoc, bo dzisiaj wieczorem mam znowu trasę do pokonania...

Pozdrawiam.

P.S. Klocki i tarcze w dobrym stanie.

P.S. 2 P poczytaniu na forum o tych kontrolkach ponoć może to być czujnik pedału hamulca. Sprawdziłem, światła stop się zapalają, ale tylko na spojlerze i na tylniej szybie. W lampach zero odzewu. Czy może to być spowodowane jakąś usterką w elektryce?

Edytowane przez Ptoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest tym spowodowane choć dziwne że akurat te kontrolki to pokazują. Miałem dokładnie to samo , u mnie wystarczyło wyjąć kostki od lamp , przeczyszczenie oraz ponowne podłączenie i usterka zniknęła. Także może i u Ciebie to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko reflektory regenerować czy kupić nowe

 

---------- Dodano o 12:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:28 ----------

 

jeżeli regenerować to gdzie i ile to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazur

Mam jeden problem mam passata b5 1.8 Turbo AEB ( sinik od audi s4) i mam pytanie czy jak kupie cale kompletne audi a4 quattro

czy bedzia passowac

zawieszenie

Naped Quattro

prosil bym o napisanie maila bo zadko mam dostep do internetu

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeden problem mam passata b5 1.8 Turbo AEB ( sinik od audi s4) i mam pytanie czy jak kupie cale kompletne audi a4 quattro

czy bedzia passowac

zawieszenie

Naped Quattro

prosil bym o napisanie maila bo zadko mam dostep do internetu

[email protected]

po pierwsze jedna sprawa, żadne Audi S4 nie miało silnika 1.8 T więc to nie żaden silnik od S4 ;)

 

twój Passek ma napęd 4x4?

 

silnik jak najbardziej będzie pasował bo to ta sama konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krótkie pytanko reflektory regenerować czy kupić nowe

 

---------- Dodano o 12:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:28 ----------

 

jeżeli regenerować to gdzie i ile to kosztuje

 

Na alledrogo możesz znaleźc firmy specjalizujące się w regeneracji.Wysyłasz,a oni odsyłają.Znajdź,zadzwoń i się dogadaj.

Nowe tzn.oryginały czy podróbki?Podróbki to i tak koło tysiaka.Myślę,że nawet za połowe tej ceny masz zregenerowane oryginały.

A i jeszcze jedno,czy masz ksenon?Bo w takim wypadku to myślę,że raczej tylko regeneracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krótkie pytanko reflektory regenerować czy kupić nowe

 

---------- Dodano o 12:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:28 ----------

 

jeżeli regenerować to gdzie i ile to kosztuje

 

 

 

Jeżeli masz ksenonowe reflektory to z tego co wiem to do B5FL nie ma zamienników...szukałem ale nic z tego. Byłem w jednej z firm ,które zajmują się regeneracją reflektorów i posiadali na stanie ksenon do B5FL po regeneracji. Przyznam szczerze, iż efekt był średni. Osobiscie poszukałbym używki w dobrym stanie, za około 1,5tys.zl kupisz używane 2 reflektory ksenonowe (oryginały) w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim ksenony były zmieniane w ASO (w 2010), łączny koszt 3000 PLN

 

---------- Dodano o 22:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:13 ----------

 

krótkie pytanko reflektory regenerować czy kupić nowe

 

---------- Dodano o 12:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:28 ----------

 

jeżeli regenerować to gdzie i ile to kosztuje

 

w moim ksenony były zmieniane w ASO (w 2010), łączny koszt 3000 PLN

 

---------- Dodano o 22:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:16 ----------

 

jaki olej polecacie do 2.8 V6 (2001r 230 tys km)

(jeżdżę na castrol edge 5w30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki olej polecacie do 2.8 V6 (2001r 230 tys km)

(jeżdżę na castrol edge 5w30)

 

Każdy który ma normy VW. Ja jeżdzę na motul 8100 x-cess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy który ma normy VW.

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Passat 2.3 VR5. Można by było zrobić kompendium wiedzy na temat powyższego modelu . Mało o nim na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rób :)

 

Jeżeli chodzi o silnik to bliżej mu do vr6 a więc szukaj info w dziale B3/4 a o reszcie to w dziale B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam mam problem z moim pasatem od predkosci 120 wzwyz pojawiaja sie wibracje na kierownicy i calej karoseri bardzo to drazni i utrudnia dodam ze tarcze klocki zmienione juz sa opony tez kola wywazone dalej juz nie wiem mechanik mowi ze to przeguby z poloskami co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiam mam problem z moim pasatem od predkosci 120 wzwyz pojawiaja sie wibracje na kierownicy i calej karoseri bardzo to drazni i utrudnia dodam ze tarcze klocki zmienione juz sa opony tez kola wywazone dalej juz nie wiem mechanik mowi ze to przeguby z poloskami co wy na to

 

:)

miałem tak samo.

zamień koła tył do przodu a przód do tyłu może pomorze. ja tak zrobilem i pomoglo. przy 4x4 ma to wpływ. a wyważenie wyważeniu nierowne.. to także doświadczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wahacz dolny tylny ( pród) U mnie to powodowało identyczne objawy, był luz na przegubie kulowym .

U mnie też zmieniałem koła i nic nie pomogło i dopiero wymiana wahacza dała efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kola nie daly nic juz tak robilem a zawieszenie tez nowe dodam wam ze wibracje czuje na pedale gazu....moze wam to cos podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy części rozrusznik alternator przepływomierz sterownik z silnika apr bedą pasowały do silnika atq dodam ze apr jest 4motioni przed liftem proszę o szybką podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaką norme powinien spełniać olej silnikowy? 502 czy 504 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jaką norme powinien spełniać olej silnikowy? 502 czy 504 ?

 

ja leje motula 5W\30 8100 x-clean 502\505.O ile dobrze pamiętam,to tak jakby 505 miał właściwości 502 i lepsze.Jakiś specjalnych norm spełniac nie musi.Bo np.nie masz filtra cząstek stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności