Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, wspomaganie mu wyje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow... Mam pytanie odnosnie spalanie w miescie... Ostatnio wyskoczyly mi bledy ze mieszanka BANK1 i BANK2 za slaba, skasowalem i po dluzszej jezdzie to samo... I ostatnio jak tankowalem to wyszlo ze na 100km w miescie pali mi 21L :( Czyli mieszanka za uboga i za duzo pali... Jak tylko zalozylem gaz to napewno tyle nie palil... Czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego to moze byc wina?

 

Sondy lambda?

A benzyny pali normalnie? Ja bym zrobił test i przejechał te 100km na benzynie... jeśli spalanie będzie odpowiadnio niższe - czyli tyle ile może spalić pb po mieście to zawęzisz poszukiwania tylko do gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na Pb to nie sprawdzalem :) Wiec teraz bede jezdzil na Pb i zobaczymy... Odrazu zobacze czy i na Pb pokazuje te bledy ze za uboga mieszanka :)

 

---------- Post added at 05:06 ---------- Previous post was at 04:20 ----------

 

A nie mozna sprawdzic czy sonda dobrze dziala na Vag-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można odczytać wskazania z sondy w vagu. Nie pamiętam który to był blok. W dziale VAG zapytaj. na pewno zobaczysz różnice jeśli jest między lpg a pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegow... Mam pytanie odnosnie spalanie w miescie... Ostatnio wyskoczyly mi bledy ze mieszanka BANK1 i BANK2 za slaba, skasowalem i po dluzszej jezdzie to samo... I ostatnio jak tankowalem to wyszlo ze na 100km w miescie pali mi 21L Czyli mieszanka za uboga i za duzo pali... Jak tylko zalozylem gaz to napewno tyle nie palil... Czego to moze byc wina?
A jakiej firmy masz instalację gazową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiej firmy masz instalację gazową?

 

Uklad elektroniczny - STAG 300

Wtryskiwacze - Valtek (czerwone)

Reduktor i zawor gazowy - Magic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo, jeżeli Valtek czerwone jedź na regulacje. Lubią się szybko rozleglowywać więc polecam zajrzeć do serwisu aby wyregulowali valteki na stole za pomocą nanometru a nie utawiać komputer.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was wymienią uszczelnienie- symeringi na dyfrze?

Szukam co mam kupić -- jakie sa nr tych części i ile ich tam jest oraz jak wygląda wymiana - czy to bardzo skomplikowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze półosi dostępne są praktycznie od ręki w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym w cenie 10-25zł/szt. Natomiast uszczelniacz wału wychodzi tylko i wyłącznie w oryginale i kosztuje 130-160zł (dokładnie nie pamiętam ale w tych granicach).

 

Nigdy nie wymieniałem tych uszczelniaczy. Jeśli chodzi o uszczelniacze półosi to trzeba wykręcać na przegubach wewnętrznych i zbijać/ściągać flansze na dyfrze. Prawdopodobnie trzeba też coś rozkręcić w zawieszeniu bo półoś nie wyjdzie tak gładko i łatwo po odkręceniu z jednej i z drugiej z przegubu. W wymianie uszczelniacza wału się nie orientuję.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki w takim razie bedzie trzeba pojechac do aso zakupić materiały i próbować wymienić - postaram sie fotki jakieś zrobić - tylko niewiem jeszcze kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak skusiłem się na tego Passata 2.8 4x4 i mam nadzieję że będzie hulał:) tylko jest teraz taka sprawa że jak przełączę na wyższy bieg i obroty są w miarę wysokie to czuć szarpnięcie.. czy to coś poważnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym szarpaniem to zacznij od swojej lewej nogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt trzeba sie przyzwyczaić do zmiany biegów - ale zerknij pod spód i zobacz czy jest duży luz na wale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak wtrącę :) Jest do sprzedania kombiak 98r. zielony, kremowa skóra z alcantarą a reszta to co każdy 2.8n ma, no może brak grzanych dup a ma manual skrzynię i tempomat. Ceni 11 tys po opłatach ze Szwajcarii :) Warto ? Niby przebieg cos pod 200 , chyba 198 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem ze Szwajcarii - polecam 11 tyś to chyba dobra cena po opłatach dolicz ewentualny gaz kolo 3,5 tyś jeśli bedziesz zakladał. Spradz czy równo chodzi i takie tam podstawowe czy nie cieknie za bardzo, kupuj i ciesz sie jazdą. Oczywiscie 4Motion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie 4Motion?

 

Tak

 

Spradz czy równo chodzi i takie tam podstawowe czy nie cieknie za bardzo, kupuj i ciesz sie jazdą.

 

Ja nie kupuje ;) Ostatnio mam dość V6 a nawet przez ostatni rok V8, teraz przesiadłem się na R4 w dieslu od bmw :D zobaczymy ile wytrzymam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki że tak wtrącę Jest do sprzedania kombiak 98r. zielony, kremowa skóra z alcantarą a reszta to co każdy 2.8n ma, no może brak grzanych dup a ma manual skrzynię i tempomat. Ceni 11 tys po opłatach ze Szwajcarii Warto ? Niby przebieg cos pod 200 , chyba 198

 

Chodzi Ci o tego Passata w Lublinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego on taki tani. Tam tanich aut nie ma -- albo popsute albo rozbite.

 

Pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności