Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

ogladal ktos moze tego : http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11431630 ? Mam watpliwosci a chcialbym kupic.

 

1.Tlumik z jedna rurka - nie powinny byc 2 w tym motorze?

2.Nie za wysoko stoi? Moim zdaniem jest jakis 'podniesiony'.

Edytowane przez kidrowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka panowie ja mam takie pytanko. Rano jak odpalam swojego to spaliny smierdza kwasowo cos podomnie jak farba lub rozpuszczalnik co to moze byc. dodam ze po 10-20 sek pracy juz tego nie czuc. Z gory dzieki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Tlumik z jedna rurka - nie powinny byc 2 w tym motorze?

2.Nie za wysoko stoi? Moim zdaniem jest jakis 'podniesiony'.

 

1.Ja widze po jednej rurce ze strony-tak ma byc.

2.dla mnie normalnie siedzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was takie pytanko. jestem na kupnie Passata b5 kombi w manualu właśnie z silnikiem 2,8v6. Robil ktoś z was takie "lekkie" modyfikacje w nim jak np zmieniał kompletny dolot, przelotowy wydech itd itd jak robiliście jeszcze jakieś to napiszcie i czy to coś dało nie chodzi mi tu o Bóg wie jaka ilość KM. wiem ze teraz nie którzy tu napiszą żebym kopił audi 2,7 biturbo no ale mnie ciągnie do passka :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dokopalem sie do informacji jaka jest przewidziana przez fabryke benzyna do 2,8 - 95 czy 98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benzyna do 2,8 - 95 czy 98?

98 PB ja taka leje (no i LPG:D) bynajmniej tak mówi instrukcja choc można lac 95 PB ale mówią w takim przypadku o mniejszych osiągach

Edytowane przez waldih1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mowia? forumowicze czy ksiazka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
forumowicze czy ksiazka ?

 

Forumowicze, książka i logika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam do was takie pytanko. jestem na kupnie Passata b5 kombi w manualu właśnie z silnikiem 2,8v6. Robil ktoś z was takie "lekkie" modyfikacje w nim jak np zmieniał kompletny dolot, przelotowy wydech itd itd jak robiliście jeszcze jakieś to napiszcie i czy to coś dało nie chodzi mi tu o Bóg wie jaka ilość KM. wiem ze teraz nie którzy tu napiszą żebym kopił audi 2,7 biturbo no ale mnie ciągnie do passka pozdro

 

temat lekko poruszony na poprzedniej stronie...

 

Cytat:

Napisał ferrari440 Zobacz post

1. ZAKŁADAĆ FILTR STOŻKOWY I CZY TRUDNO SAMEMU ?

2. WYMIANA OLEJU znalazłem kartke od oleju Castrol nie wiem jaki ?

3. CHIP czy drogi i gdzie założyć ?

jeśli chodzi o filtr: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=716905 miałem dodać zdjęcia ale auto jest aktualnie u mechanika więc wkleję jak odbiorę.

 

Jeśli chodzi o olej to jest dużo na ten temat na forum. Ja leje 10w40 Mobila, taki jest polecany (10w40).

 

Chip, cóż, koszt niewspółmierny do wzrostu mocy. Przyrost 16KM i chyba 18nm z tego co się kiedyś dowiadywałem. Koszt to na pewno >= 1500. Tak mi się wydaje. Dodatkowo układ wydechowy. Ja miałem wywalone katalizatory. Będzie chodził tak:

Teraz spowrotem założyłem karalizatory bo ten dźwięk jest po jakimś czasie męczący. A i +4000rpm pęknie buczy stożek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o konkretnym aucie tylko ogólnie o 2.8 V6, trzymajcie się tematu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było tam czasem żadnych informacji ogólnych?:614: Wkońcu nie każdy dostrzega ten mały detal w tylnych swiatłach a niektórym taka informacja może się przydać:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tlumik z jedna rurka - nie powinny byc 2 w tym motorze?

 

A więc ogólnie:

 

Wszystkie Syncro i 4motion mają 2 końcowe tłumiki.

2.8 v6 są z jednym tłumikiem końcowym ale produkowany były tylko na rynek amerykański i mają napęd na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy i szukam info o vr6 syncro w Sharanie do 2000 r. - takiego chcę kupić i oczywiście tylko w automacie, bo tylko takie były. Przede wszystkich chodzi o napęd bo o silniku to już wiem sporo...

Edytowane przez kowet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem nowy i szukam info o vr6 syncro w Sharanie do 2000 r. - takiego chcę kupić i oczywiście tylko w automacie, bo tylko takie były. Przede wszystkich chodzi o napęd bo o silniku to już wiem sporo...

 

Kolego trafiłeś do złego działu :) Tutaj jest mowa o 2.8 V6 ;)

Pojemność niby taka sama a jednak różnica spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.8 v6 są z jednym tłumikiem końcowym ale produkowany były tylko na rynek amerykański i mają napęd na przód.

Tak jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem nowy i szukam info o vr6 syncro w Sharanie do 2000 r. - takiego chcę kupić i oczywiście tylko w automacie, bo tylko takie były. Przede wszystkich chodzi o napęd bo o silniku to już wiem sporo...

sproboj tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki poczytam sobie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to myślę że w ALG będzie taki sam ?

 

I jeszcze jedno pytanie :

 

Mam passka 2.8 V6 4Motion z uszkodzonym czujnikiem cieczy.

Tak wygląda po wyjęciu wtyczki (zdjęcie w załączniku), niestety rozpadł się na dwie części.

Który czujnik będzie odpowiedni ? Czy kolor ma znaczenie ? Mój jest niebieski.

 

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=passat+2.8&from_showcat=1&category=50750&description=1

IMG_2895.jpg

IMG_2896.jpg

IMG_2897.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności