Skocz do zawartości
tigerone

Płyn chłodniczy w skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ jakiś czas temu wymieniałam olej w skrzyni biegów i był wodnisty a dokładnie wyglądało to jakby ktoś zamiast oleju piwo wlał, więc wymieniłam jakiś czas później na autostradzie pogoniłam passka (160km) i wieczorkiem zauważyłam, że ze skrzyni biegów wypłynął olej. Auto aż po tylny zderzak zarzygane olejem. Zauważyłam też, że bardzo czesto uchodzi gdzieś płyn chłodniczy. Ostatnio postawiłam pod blokiem na 2 dni i jak sprawdzałam brakowało płynu mimo że wcześniej dolewałam a pod autem nie było plamy. Po jakimś czasie chciałam sprawdzić jak olej odkręcam a tam taka sama mieszanka jak za pierwszym razem woda z olejem. I tu sie rodzi moje pytanie jak to mozliwe, że płyn chlodniczy wlewa mi sie do skrzyni biegów, oraz jak można pozbyc sie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia biegów to osobny element więc jak by się miał płyn chłodzący tam wlewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu sie rodzi moje pytanie jak to mozliwe, że płyn chlodniczy wlewa mi sie do skrzyni biegów,

A może to dwa osobne problemy?

Tzn. płyn ucieka swoją drogą a olej swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( auto jest uszczelnione nawet dolałam glikolu pojezdziłam zostawiłam w miejscu gdzie pod autem czyściutko na kilka dni i plamy nie było a glikol uciekał wiec gdzie uciekł.... Poźniej ta sytuacja z olejem patrze a olej koloru piwowatego jak zostawiłamna 2h to olej na górze a ewidentnie glikol na dole osiadł sie... wiem ze miedzy plynem chłodniczym a olejem nie ma polaczenia i to mnie martwi... bo nie wiem co mam dokladnie z nim zrobic a idzie zima....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to cuda zdarzaja się ale rzadko. Dlatego trzeba przejrzeć dokładnie układ chłodzenia. Musi cos wyjść "w praniu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko było sprawdzane juz tak zdesperowana jestem ze chce kupic skrzynie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skrzynia niema połączenia z ukladem chłodzenia, manualna oczywiscie... przyjrzyj się bardzo dokladnie czy nie poci sie ktorys krociec przy głowicy - zwlaszcza ten nad skrzynią biegow plastikowy, skrzynie poogladaj pod kątem braku zaslepek/korkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ma możliwości aby coś tak sobie wlatywało do skrzyni, łapałbyś wtedy i błoto i kałuże, z drugiej jednak strony jak będzie zbyt wysoki stan oleju w skrzyni to wywali albo na sprzęgło albo na półośki i urzyga Ci wtedy cała podłogę, przyjżyj sie zbiorniczkowi płynu czy gdzieś nie cieknie, i obadaj skrzynie czy czasem w górnej jej częsci nie brakuje żadnego elementu, no i obadaj wszystkie tłuste- mokre plamy na skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlansie... od kiedy dostalam to auto to uciekal mi plyn wiec uszczelnilam raz drugi trzeci i juz uklad chlodzenia mam tak przejzany ze az sie dziwie ze nadal mi gdzies glikol ucieka bo juz nie ma gdzie wszystko jest porobione a mimo to.... pojechalam do mechanika ktory powiedzial: poczytaj na stronach bo ja sam nie wiem dlatego pisze ... :) moze ktos mial taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skrzynia ma jednak jakieś połączenie z układem chłodzenia silnika, może np. skrzynia ma chłodnicę oleju przekładniowego sprzęgniętą z układem chłodzenia silnika.

 

Coprawda taki sprzęt prędzej można spotkać w większych autach z automatem ale kto wie, może tu też coś takiego wpakowali, bo jest to chyba jedyny sposób na przedostanie się płynu chłodzącego do obiegu oleju w skrzyni.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu nie ma takiej opcji w 35i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no temat troche dziwny, skoro układ masz sczelny z zewnatrz to moze woda ucieka gdzies do środka??? sprawdzone?? co do skrzyni najpierw obstawiałbym przelane ponad poziom, bo faktycznie wywali, a ja juz gdzies sie dostaje to niesczelnosc skrzyni ale takie cos nie ma bata zeby nie widzieć:D skrzynia do wyczyszczenia porzadnie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę dodać swoje trzy grosze odnośnie układu chłodniczego. (znam to z autopsji) Mianowicie, to wywalanie glikolu to nic innego jak źle odpowietrzony układ chłodzenia. Po zagrzaniu silnika w miejscu gdzie siedzi powietrze tworzy się poduszka powietrzną który wywala płyn chłodniczy na zewnątrz ;) przyznaj się co to za magik ten mechanik. Najczęściej układ zapowietrza się na dolocie do nagrzewnicy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jakimś czasie chciałam sprawdzić jak olej odkręcam a tam taka sama mieszanka jak za pierwszym razem woda z olejem.

 

Znaczy się co co dokładnie? Wchodzisz pod auto i odkręcasz korek wlewu oleju w skrzyni?

A nie grzeje się czasem to auto nadmiernie? Nie przybywa oleju na bagnecie? Może po prostu padła uszczelka pod głowicą, płyn chłodzący idzie w olej, a nadmiar tej mieszanki wylewa się z miski olejowej gdzieś od strony skrzyni biegów, dlatego tak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinowalam kombinowalam i moze wpadlam.... a wiec tak pojawila sie a dokladnie zaobserwowalam dziure w ukladzie chlodzenia plyn leje sie po szybkosciomierzu w prost do skrzyni biegow... :D okres probny....sprawdzimy jak moj plyn ;) trzymac sie i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności