Skocz do zawartości
Gość VW misio

wskażnik poziom oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW misio

witam serdecznie...no własnie a nie dałoby rady jakiegoś wskażnika poziomu oleju zrobić w passacie b6...??żeby pokazywał na wyświetlaczu ile jest oleju,zamiast bagnet wyciągać )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy wymienic całą karoserie silnik wyposazenie wnetrza odpowiednie felgi i przykrecic co wazne na koncu znaczek RANAULT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie jest takie goopie pytanie, na angielskich forach sporo osob sie nad tym zastanawia -> jako sposob na zapobieganie pozegnaniu sie z turbo przy "slynnej" awarii pompy oleju w TDI 2.0 140KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy awarii pompy nie masz ciśnienia oleju, pomimo tego, że oleju jest odpowiednia ilość. Tak się właśnie pożegnałem z turbiną.

Edytowane przez Sikor28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry troche namieszalem, faktycznie chodzilo o cisnienie oleju. z drugiej strony byly glosy, ze w niektorych sytuacjach taki wynalazek i tak turbo nie uratuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nalezy wymienic całą karoserie silnik wyposazenie wnetrza odpowiednie felgi i przykrecic co wazne na koncu znaczek RANAULT.

 

hehe dobre to dobre, ale tak na marginesie to po co takie Cary ? od tego jest bagnet żeby sprawdzać se olej a nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba była taka mozliwosc. Dokłada się moduł i pokazuje temp oleju, cisnienie doładowania, ale o cisnieniu oleju nie pamietam. W kazdym razie jest temat na temat dodatkowych funkcji w FMA+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na angielskich forach sporo osob
bo oni sa na tyle leniwi ze chcieli by najlepiej tankowac odrazu diesla z płynem do spryskiwaczy zeby wcale pod maskę nie zaglądac bo i po co jak i tak polowa z nich nie wie po co te wszystkie korki, bagnety itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie tworzyć nowych. Mój problem polega na tym ze denerwuje mnie bagnet, tzn wg mnie jest nieczytelny. Koncówka jest czarna i nie widać dokładnie ile tego oleju jest. Chyba, że macie jakieś sposoby jak sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem polega na tym ze denerwuje mnie bagnet, tzn wg mnie jest nieczytelny. Koncówka jest czarna i nie widać dokładnie ile tego oleju jest. Chyba, że macie jakieś sposoby jak sprawdzać.

 

Niestety to prawda, że jest mało czytelny.

Mój jedyny "patent" to dobre wytarcie do sucha i po ponownym wyjęciu dokładne przyglądanie się na strzałeczki min/max.

 

Kilka razy i można dojść do wprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga jeszcze dobre światełko, jakaś miejscowa lampka. Faktycznie, bagnet jest fatalny. Jakby nie mogli zrobić np pomarańczowej lub żółtej końcówki... Ech ci niemieccy inżynierowie.

Edytowane przez _siwy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kompletnie nie widze. Biore zawsze końcówke w łapę i widze gdzie się ubrudziła. Inaczej nie da się zobaczyc. (na ręce mam ręcznik papierowy ;) ) A gdyby kraniec pomalować jakąś farbą pomarańczową ? Jakie tam czynniki panują ? Temp dochodzi do ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

może by podszedł od innego auta .taka mnie myśl naszła bo z odczytem poziomy faktycznie jest lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie bagnetu z innego auta będzie skomplikowane, ponieważ mają różne długości...

 

... zostaje się przyzwyczaić do tego co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ręce mam ręcznik papierowy
muszę przetestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności