Skocz do zawartości
Gość nurek

brak cisnienia oleju w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nurek

Witam

 

Nowy miesiąc i nowy problem.

Padło cisnienie oleju. Stało to sięnagle, na zimnym silniku - przejechałem ok 400m. Po wkręceniu manometru w filtr oleju pokazuje 0. Wczesniej nie bylo problemu, nie gubił cisnienia na goracym oleju, co wskazywalo by na zuzycie motoru. Gdyby zresztą był problem z łożyskami na wale, wałku, to manometr cos by pokazał.

auto było w warsztacie, gdzie zdjeto miske oleju i włożono nową pompe oleju. Cisnienia po takiej robocie brak.

Pompa podobno się kręci.

Warsztat zacheca do rozebrania silnika.

 

Miał ktoś może podobne przeżycia?

 

Przy okazji czy da się sciągnąć miskę oleju bez demontażu skrzyni (rzekomo przeszkadza koło zamachowe i trzeba zemontować skrzynie)

 

 

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji czy da się sciągnąć miskę oleju bez demontażu skrzyni (rzekomo przeszkadza koło zamachowe i trzeba zemontować skrzynie)

 

Da sie. Tylko w pierwszej kolejności trzeba odkręcić blachę która zasłania koło zamachowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek pośredni obraca w ogóle pompą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wkręceniu manometru w filtr oleju pokazuje 0. Wczesniej nie bylo problemu, nie gubił cisnienia na goracym oleju, co wskazywalo by na zuzycie motoru. Gdyby zresztą był problem z łożyskami na wale, wałku, to manometr cos by pokazał.
a wcześniej co pokazywał manometr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nurek

 

wg mechanikow tak - pytalem o tym jak mi zakomunikowali ze nadal cisnienia brak.

Auto idzie do innego warsztatu, gdzie mam zaufanie do mechanikow.

Podejrzane juz bylo to, ze wyciagneli skrzynie, "bo nie dalo rady" zdjąć miski. Pasek rozrzadu nie byl zdejmowany

 

Z innych przyczyn tak sobie mysle czy sa jakies zaslepki na wale, bloku i nie wiem czym tam jeszcze?

 

No nie ma tak ze po zmianie pompy nie ma cisnienia w ogole - zero null...

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zalali nowej pompy olejem? Zębate pompy dosć słabo się odpowietrzają bez odpowiedniej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie zalali nowej pompy olejem

 

Nie wiem jakim cudem mieli by to zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakim cudem mieli by to zrobić....

Przeczytaj posta podanego w linku a się dowiesz.

 

 

Gdyby ktoś wymieniał pompę olejową na nową lub starą wymytą to zanim ją zamontuje w silniku niech "z lekka" wleje do niej trochę oleju aby się uszczelniła - ja tego nie zrobiłem i po zapaleniu silnika miałem problem z zassaniem oleju prze pompę. Już się prawie załamałem, że będę musiał odkręcać miskę i pompę, ale wpadłem na pomysł aby podać pompie nieco oleju "od tyłu" - wykręciłem czujnik brązowo/czarny (choć wg ETki powinien być niebieski) i przez otwór wlałem ok 100ml oleju - po tej operacji pompa zassała bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności