Skocz do zawartości
KAWA

Telefony komórkowe - pytania dot. sprzętu, konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

ja już mam drugi telefon ZTE i znów jestem miło

zaskoczony miałem ZTE KIS 3,5" teraz mam ZTE

BLADE Q MAX 5" dual core IPS2 wyświetlacz i

naprawde godny polecenia jak za taka kase, znany

jest też jako telefon od ORANGE reyo

 

tylko mam pytanie bo nie moge przenoscic aplikacji na sdcard zainstalowalem add2sd i tez nic wyskakuje info ze nie mozna emulowac karty sd przed chwila zrootowalem telefon i to samo ... ktos wie o co kaman ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Antku 4.3, niektóre telefony nie mogły przenosić danych na SD (np samsung Note 2 czy s3). W 4.4 już to ukozliwiono choć też nie w pełni. Ogólnie lecą w kule producenci telefonów i Google, bo o ile dali z powrotem możliwość przenoszenia danych to nie ma możliwości ich odczytu - np moja nawigacja Sygic nie działa jeśli jest na karcie.

Jest jedną aplikacja której używałem kiedyś i dawała radę choć trzeba było chwili żeby wszystko ładnie skonfigurować ale koniec końców dało się przenosić na SD. Jedyny problem był taki że przeniesione dane, telefon nadal widział w swojej pamięci (choć faktycznie jej nie zajmowały i miejsce zwolnione rzeczywiście było dostępne).

Potrzebny był root. Nazwy nie pamiętam ale to nie był żaden ze znanych z marketu. Jak mi się przypomni to napiszę.

 

 

Ok, chodzi o directory bind.

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam androida 4.2.2 zrobiłem roota framaroot 1.6.0 i nic.. a jeśli chodzi o directory bind to z tego co wiem to binduje sie tylko ścieżkę dostępu, czyli przenosisz sam zawartość z felefonu na karte sd a programem zmieniasz tylko scieżke dostępu. na tablecie mam androida 4.1 i da sie normalnie przenoscić .. google przesadza .. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru mam trzy telefony

 

LG Optimus L7 II

Samsung GT-S7560

Samsung Galaxy Core Plus

 

Na co się zdecydować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców tematu. Kończy mi sie umowa i nie wiem co wybrać. Podpowie ktoś?

 

 

samsung galaxy S4 mini

iPhone 4s 8GB

HUAWEI ASCEND G510

HTC Desire 300

Windows Phone 8X by HTC

HUAWEI Ascend P6

Nokia Lumia 1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy wybrałbym

 

iPhone 4s 8GB

 

ewentualnie

 

 

Nokia Lumia 1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o noki ale ona nie ma androida a większość mówi by brać z androidem a co ty o tym myślisz Marcin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam Nokie L920 i na robocika już nawet nie patrzę, bo aby płynnie soft działał, to sprzęt musi byc IMHO high end'owy ;)

a wp 8 działa płynnie w każdej konfiguracji sprzętowej, do tego latem update do wp 8.1 :)

a sama L1320 to phablet, więc tu musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy taki duży ekran jest Ci potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam mam Nokie L920 i na robocika już nawet nie patrzę, bo aby płynnie soft działał, to sprzęt musi byc IMHO high end'owy ;)

a wp 8 działa płynnie w każdej konfiguracji sprzętowej, do tego latem update do wp 8.1 :)

a sama L1320 to phablet, więc tu musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy taki duży ekran jest Ci potrzebny

 

własnie nie zwróciłem uwagi że tam ekran 6" ale jest też lumia 620 własnie albo 1020 więc coś wybiorę jeżeli zdecyduję się na nokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L620 nie znam bliżej, ale L1020 ma mega aparat 41mpx :D zdjęcia są boskie, a sam garb aparatu nie przeszkadza zbytnio w użytkowaniu, ale to już samemu musisz wziąć do ręki i ocenić co Ci pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem androidowy ale z tej listy nie ma nic ciekawego.

Ewentualnie s4 mini.

Nie ma dużej s4 albo xperii z1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam 8x 8s i inne ustrojstwo z WP.

 

2 ost. Propozycje z tego grona najciekawsze. Z czego dla mnie lumia chyba na 2 pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem androidowy ale z tej listy nie ma nic ciekawego.

Ewentualnie s4 mini.

Nie ma dużej s4 albo xperii z1 ?

 

niestety nie ma ich w takich pieniądzach jakie mogę dać za telefon na abonament

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Odradzam 8x 8s i inne ustrojstwo z WP.

 

2 ost. Propozycje z tego grona najciekawsze. Z czego dla mnie lumia chyba na 2 pozycji

 

A widzisz hahorku Nokia też jest na WP ;)

Edytowane przez mmissiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :P Ale nokia to nie HTC a akurat narzeczona ma 8s a 8x się bawiłem znam funkcje i możliwości inaczej bym się nie wypowiadał

Edytowane przez hahorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3

SONY XPERIA J - fajny wyświetlacz

SONY XPERIA M - cienki i lekki

SONY XPERIA P - spoko aparat 8 Mpix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam znawców tematu. Kończy mi sie umowa i nie wiem co wybrać. Podpowie ktoś?

 

 

samsung galaxy S4 mini

iPhone 4s 8GB

HUAWEI ASCEND G510

HTC Desire 300

Windows Phone 8X by HTC

HUAWEI Ascend P6

Nokia Lumia 1320

iPhone 4S. Najlepsza jakość, wsparcie i aplikacje sa dużo, dużo lepszej jakości niż na androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iPhone 4S. Najlepsza jakość, wsparcie i aplikacje sa dużo, dużo lepszej jakości niż na androidzie.

Zgadzam sie z przedmówcą.

Swojego iPhona 4 mam chyba juz ze 3,5 roku, równolegle używam iPhona 3G juz ponad 5 lat i z obu jestem zadowolony, następny tez będzie iPhone ale czekam na to co wyjdzie.

Jakość wykonania znacznie lepsza niż samsung i nokia. Obsługa bardziej intuicyjna niż Android. Tylko jak chcesz go używać bardziej multimedialnie to 8gb to mało. Nawigacja offline 2gb, pakiet aplikacji biurowych 1gb, kilka Gierek i aplikacji następne 2gb, ja mam jeszcze 6gb muzyki i ze 2gb innych plików.

Jedyny minus to aparat, ostatnio miałem na chwil kilka samsunga galaxy siv i tam jest chyba 12mpix, co bardzo by mi sie przydało przy fotografi dokumentów, ale wszystkiego mieć nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z przedmówcą.

Swojego iPhona 4 mam chyba juz ze 3,5 roku, równolegle używam iPhona 3G juz ponad 5 lat i z obu jestem zadowolony, następny tez będzie iPhone ale czekam na to co wyjdzie.

Jakość wykonania znacznie lepsza niż samsung i nokia. Obsługa bardziej intuicyjna niż Android. Tylko jak chcesz go używać bardziej multimedialnie to 8gb to mało. Nawigacja offline 2gb, pakiet aplikacji biurowych 1gb, kilka Gierek i aplikacji następne 2gb, ja mam jeszcze 6gb muzyki i ze 2gb innych plików.

Jedyny minus to aparat, ostatnio miałem na chwil kilka samsunga galaxy siv i tam jest chyba 12mpix, co bardzo by mi sie przydało przy fotografi dokumentów, ale wszystkiego mieć nie mozna.

 

Druga sprawa, taki telefon jak iPhone 4 dostał 4 duża aktualizacje systemowa. Na iOS 7.1 dostal drugie życie. iPhone i tylko iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez mmissiek Zobacz posta

Witam znawców tematu. Kończy mi sie umowa i nie wiem co wybrać. Podpowie ktoś?

 

 

samsung galaxy S4 mini

iPhone 4s 8GB

HUAWEI ASCEND G510

HTC Desire 300

Windows Phone 8X by HTC

HUAWEI Ascend P6

Nokia Lumia 1320

iPhone 4S. Najlepsza jakość, wsparcie i aplikacje sa dużo, dużo lepszej jakości niż na androidzie.

A ja pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą. W swoim życiu używałem wielu telefonów, z różnymi systemami(m.in. WinMobile) jak i Iphone. Co do jakości bym dyskutował, Iphone jest po prostu duuużo cięższy od np. Samsunga czym sprawia wrażenie mniej plastikowego. Co do aplikacji to kompletnie się nie zgodzę, że na Iphone'a jest więcej, bo na Androida również można przebierać w aplikacjach. Iphone jako taki mi osobiście nie przeszkadza, ale jego iOS moim zdaniem jest kompletnie niepraktyczny. Dlaczego? Ano niech ktoś spróbuje cokolwiek skopiować z tego telefonu bez specjalistycznego oprogramowania jaskim jest iTunes. A nawet gdy już mamy na naszym kompie zainstalowany iTunes to wydobycie z iPhona czegokolwiek wcale proste nie jest. Przykład-niech ktoś spróbuje skopiować kontakty z iPhona i używać ich na jakimkolwiek innym(niekoniecznie Android) telefonie. Bez synchronizacji z Gmailami czy innymi dodatkowymi programami pocztowymi i nie tylko nic nie zrobi. To samo, niech ktoś spróbuje skopiować z iPhone'a cokolwiek np. zdjęcia. Życzę powodzenia. Dalej-proszę spróbować zastosować swoje melodie(np. MP3,WAVE) czy inne dzwonki w Iphone'ie. Najpierw trzeba przerobić muzyką na specjalny format(widzialny tylko przez iPhone'a), a następnie przyciąć do max 20s(o ile dobrze pamiętam). Kolejna sprawa to pamięć-oczywiśćie można kupić iPhone'a z większą pamięcią ale to kosztuje, bo o karcie pamięci można zapomnieć, bo Apple nie przewiduje czegoś takiego jak karty pamięci. Co w niektórych sytuacjach awaryjnych może mieć kluczowe znaczenie, bo oto wyobraźmy sobie sytuację, że chcemy komuś przekazać(albo odwrotnie odebrać) jakieś dane i nie mamy dostępu do kompa, np na wakacjach. W normalnych warunkach przekładamy kartę mikroSD i po problemie, czego z iPhone'm nie zrobimy, a innej możliwości po prostu nie ma. Zapomniałbym o wysyłaniu wiadomości MMS. Apple w ogóle nie przewiduje czegoś takiego jak MMS, bo w USA po prostu się tego nie używa-tam wysyła się maila. U mnie wszelkie próby konfigurowania iPhona4 spełzły na niczym-nawet w salonie operatora GSM po wpisaniu danych konfiguracyjnych(można znaleźć w sieci) rozłożyli ręce. Z żadnym telefonem nie ma tyle problemów z kompatybilnością(Windows) co z iPhone'em. Pomijam fakt, że każdorazowo gdy podłączyłem się z kompem to wyczyściło mi wszelkie multimedia, ale to była moja wina gdyż za każdym razem zgadzałem się na synchronizację(właściciele iPhone'a będą wiedzieli o czym mówię). Tak więc po kilku latach walki z moim iPhone'm ożeniłem go mojej żonie, która po pół roku dała sobie spokój i oddała go synowi(on akurat jest fanem Apple'a). Od chwili gdy przeszedłem na SGSIII, a żona na SG-Ace2 nastał spokój. Wszystkie w/w problemy zniknęły. Jedyne co można oddać iPhone'owi to jedno(no może więcej niż jedno). Kompatybilność w kręgu Apple jest po prostu genialna, druga rzecz to aktualizacje iOS, która moim zdaniem jest fenomenalna. Praktycznie każdy sprzęt Apple'a można za darmo aktualizować, co w Androidzie bez kombinacji niekoniecznie się uda. I dla przykładu mój iPhone zaczynał od iOS 6.0, a obecnie syn ma już na pokładzie 7.1 i sobie chwali czego nie zawsze można powiedzieć o Androidzie, który na moim SGSIII hula jak ta lala, ale na żony SG-Ace2 już jest wyraźnie wolniejszy. Oczywiście do fanów Apple'a(w tym mój syn) nie docierają żadne argumenty, tak samo jak entuzjastom Androida nie można nic powiedzieć. A z czym kto chce się zmagać to jego wybór. Ja mimo wszystko zdecydowałem się na Androida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności