Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak tak sobie czytam posty, to widzę, że VW organizował parę akcji serwisowych, polegających na wymianie jakichś tam niebezpiecznych elementów auta.

No i zdaje się, że parę z tych rzeczy mnie ominęło, bo serwisowi widocznie nie na rękę przypominać się klientom.

Może ktoś ma gdzieś spis wszystkich akcji serwisowych i czego one dotyczyły dla paska 2.0 TDI 140 km model 2006 ?

Jutro akurat jestem w serwisie i łatwiej by mi było domagać się tego, co mi się należy, a tak pewnie znowu powiedzą, że wymyślam...

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz wymiane wężyka od turbiny :) ja miałem w 2006 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czytałem coś o pompie paliwa też, jakichś osłonach i innych pierdołach.

Człowiek, jakby miał taką listę, to zawsze łatwiej się wykłocić w serwisie, prawda ?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podaj im swój numer VIN i zapytaj o akcje serwisowe-to chyba jest najprostsze rozwiązanie, prawda :?: Poza tym nie można generalizować, że cały rocznik modelowy Passata jest wzywany do serwisu... Tylko od pewnego numeru VIN, do któregoś tam...

Jak podasz w ASO swój VIN, to wyskoczy im lista akcji serwisowych dotyczących dokładnie Twojego autka :)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to podaj im swój numer VIN i zapytaj o akcje serwisowe-to chyba jest najprostsze rozwiązanie, prawda :?: Poza tym nie można generalizować, że cały rocznik modelowy Passata jest wzywany do serwisu... Tylko od pewnego numeru VIN, do któregoś tam...

Jak podasz w ASO swój VIN, to wyskoczy im lista akcji serwisowych dotyczących dokładnie Twojego autka :)

Powodzenia.

Właśnie to dokładnie zamierzam jutro zrobić, bo też sobie pomyślałem, że to najprostrze.

Jak będę miał taką listę, to dam znać.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z akcji dotyczyła również aktualizacji oprogramowania sterownika silnika, która miała usunąć szarpanie przy delikatnym dodawaniu gazu w okolicach 2000 obr.

Ciekawe, czy po wgraniu nowszej wersji zmienia się data oprogramowania, moja jest z 13-07-2005r.?

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali również fabryczne czujniki parkowania (przód i tył), oprogramowanie silnika zmienianie było dosłownie co przegląd, wymienili również chłodnice paliwa (chodziło dokładnie o jej mocowanie), niektóre passaty miały wymieniane koło dwumasowe, pompę paliwa, na samym początku wymieniali jeszcze pompę oleju i wąż od turbiny. Nie pamiętam więcej akcji. Serwis nie mówi o nich otwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zapis na stronie UOKiK:

"Spółka Kulczyk Tradex poinformowała, że w niektórych samochodach VW Passat, podczas uruchamiania zimnego silnika może zostać przeciążony napęd pompy oleju. W konsekwencji może to doprowadzić do uniemożliwienia dalszej eksploatacji samochodu. Wada dotyczy samochodów Volkswagen Passat (typ 3C), wyprodukowanych w Niemczech od 2006 do 2007r"

 

Passaty z zakresem nr VIN objęte akcją serwisową:

 

WVW*3C*6E001678 - WVW*3C*6E239950

WVW*3C*6P000075 - WVW*3C*6P226975

WVW*3C*7E000001 - WVW*3C*7E227984

WVW*3C*7P000001 - WVW*3C*7P157295

WVW*3C*6Z000038 - WVW*3C*6Z000054

 

Czy powyższa usterka, jeśli nie zostanie usunięta może doprowadzić do uszkodzenia modułu napędu pompy oleju i zatarcia silniaka?

 

"Przedsiębiorca Kulczyk Tradex Sp. z O.o. powiadomił dilerów o rozpoczęciu bezterminowej akcji serwisowej. Klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną powiadomieni listem poleconym o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie.

W przypadku wykrycia wady zostanie dokonana bezpłatna naprawa"

 

Za wymianę i części musiałem słono zapłacić.

Czy teraz mogę ubiegać się o zwrot tych kosztów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś już nie ma gwarancji to może to zrobić na ich koszt ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcje serwisowe obejmują również auta po gwarancji.

To nr VIN jednoznacznie określa, które auto jest objęte daną akcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zapis dotyczy słynnej pompy paliwa ( oleju napędowego ) czy jeszcze czegoś innego ?

Bo mój numer nadwozia mieści się w pierwszym przedziale numeracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że się mieści to jeszcze nic nie znaczy. Akcji serwisowej podlega kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt samochodów z zakresu a nie wszystkie.

 

Powtórzę to, co piszą inni: Najprościej jechać do ASO i sprawdzić!

 

Ew. spróbuj tutaj oraz poczytaj tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem taki zapis na stronie UOKiK:

"Spółka Kulczyk Tradex poinformowała, że w niektórych samochodach VW Passat, podczas uruchamiania zimnego silnika może zostać przeciążony napęd pompy oleju. W konsekwencji może to doprowadzić do uniemożliwienia dalszej eksploatacji samochodu. Wada dotyczy samochodów Volkswagen Passat (typ 3C), wyprodukowanych w Niemczech od 2006 do 2007r"

 

Passaty z zakresem nr VIN objęte akcją serwisową:

 

WVW*3C*6E001678 - WVW*3C*6E239950

WVW*3C*6P000075 - WVW*3C*6P226975

WVW*3C*7E000001 - WVW*3C*7E227984

WVW*3C*7P000001 - WVW*3C*7P157295

WVW*3C*6Z000038 - WVW*3C*6Z000054

 

Czy powyższa usterka, jeśli nie zostanie usunięta może doprowadzić do uszkodzenia modułu napędu pompy oleju i zatarcia silniaka?

 

"Przedsiębiorca Kulczyk Tradex Sp. z O.o. powiadomił dilerów o rozpoczęciu bezterminowej akcji serwisowej. Klienci, którzy kupili pojazdy objęte kampanią, zostaną powiadomieni listem poleconym o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie.

W przypadku wykrycia wady zostanie dokonana bezpłatna naprawa"

 

Za wymianę i części musiałem słono zapłacić.

Czy teraz mogę ubiegać się o zwrot tych kosztów?

Pisza, ze tylko 30 samochodow (Passat + Tuareg) zostalo objete w Polsce ta akcja serwisowa, dosc malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z serwisu dokładnie taką samą informację.

30 samochodów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 samochodow to chyba z samego forum ma taki problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że część samochodów na forum jest sprowadzana.

Importer ma tylko informacje ile samochodów sprzedano w Polsce a nie ile jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat :P

 

Jak sie dowiedzieć, jakie akcje serwisowe obejmują moje auto i czy jak już jakieś będą, to co zrobić, żeby serwis się na mnie nie wypiął? :hmm Auto ma 4 lata, ale chyba jakieś akcje powinny go dotyczyć. No i przede wszystkim, czy wymieniają bezpłatnie mechanizm napędu pompy olejowej? :hmm

 

Pytanie dotyczy Audi A4 :D (prawie jak passat :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie dowiedzieć, jakie akcje serwisowe obejmują moje auto i czy jak już jakieś będą, to co zrobić, żeby serwis się na mnie nie wypiął?

Najprościej zadzwonić lub podjechać do ASO, podać numer VIN i po prostu zapytać, czy przypadkiem auto nie łapie się na jakąś akcję serwisową. Olać Cię nie mają prawa, bo jak już auto jest w bazie takiej akcji, to mają zasrany obowiązek zająć się autem.

 

Auto ma 4 lata, ale chyba jakieś akcje powinny go dotyczyć.

Hmmm... wiek auta to chyba żaden wyznacznik, bo przecież może w tym modelu z tego rocznika, nic "twórcy" nie spierdasili, więc i na akcję nigdy żadne się nie załapie, bo... jest sprawny :)

 

czy wymieniają bezpłatnie mechanizm napędu pompy olejowej?

Tak, jeśli się załapie na akcje, czyli ma zamontowaną wadliwą pompę, której to właśnie dotyczy akcja.

Jeśli natomiast przyjedziesz do ASO i powiesz: "Wymieńcie mi darmowo to i to i tamto, bo czytałem na necie, że się psuje i już", to ja bym na to nie liczył ;)

 

Jak sie dowiedzieć.....

...a poza tym z tego co pamiętam, to zwykle odpowiadałeś na pytania, a nie pytałeś ;)

 

POZDRAWIAM :)

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej zadzwonić lub podjechać do ASO

Na to już dawno sam wpadłem, ale chodzi o to, że właśnie chcę się dowiedziec w inny sposób a do nich dopiero zadzwonic, gdy już będę miał odpowiednią wiedzę - po zeby właśnie nie spełnił się scenariusz, że mnie oleją. Bo z tego co już słyszałem, to przykładowo w serwisie w Bydgoszczy gościowi powiedzieli, że auto się nie łapie na daną akcje, a za to w Toruniu nie robili problemów i zrobili co trzeba, więc.... :fajny

 

 

 

może w tym modelu z tego rocznika, nic "twórcy" nie spierdasili

No właśnie spierdasili przede wszystkim napęd pompy oleju. A co jeszcze, to nie wiem......

 

 

 

a poza tym z tego co pamiętam, to zwykle odpowiadałeś na pytania, a nie pytałeś ;)

 

Jak jeździłem pasztetami 11 lat to pytać nie musiałem :D

A teraz nadszedł czas na pytania :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności