Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

odślepiłem EGRa . troche szybciej sie nagrzewa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyty. Wypolerowany pastą. Odkurzony. Olej zmieniony na Castrol Edge 5w30. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświechtany , wyczyszczony , odkurzony , umyty no i pierwszy test dodatkowych ringów w klapie zrobiony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tylne gniazdo zapalniczki

i w końcu znalazłem, co mi żarło prąd... Pobiegałem dookoła auta z miernikiem i okazało się, że to MFD i funkcja TIM :)

Jutro odkurzanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem na czarny półmat lusterka :)

skończyłem malowanie felg :) alleluja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ori akumulator odmówił posłuszeństwa:(, ciekawe ile nowy wytrzyma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniłem połamany plastik od wlewu gazu bo po piątkowym poślizgu wlew gazy był gdzieś w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po raz kolejny znienawidziłem swój samochód za zamarznięte zamki, klamki i uszczelki. Pojechałem po bandzie i po długiej i bezowocnej walce potraktowałem drzwi czajnikiem z gorącą wodą. Coś mi się zdaje, że to już ostatnia zima z passatem... Najbardziej wk.....ło mnie to, że jeszcze przed mrozem miałem wszystko dokładnie nasmarowane. Jak widać stanie pod chmurką robi swoje. Zwłaszcza topniejący, a potem zamarzający śnieg na aucie. Mam tego dosyć i już nigdy nie kupię starego vw.
Jakbyś nasmarował to by nie zamarzło :-DAlbo wujowo smarowałeś albo smarowałeś guanem-innego wyjścia nie ma :)Nie tylko ty trzymasz auto pod chmurką, przemyśl to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyłem w końcu swojego demona, oraz pomalowałem listwy pod kolor, jednak nie wszystkie bo brakło farby :taksobie ale jutro już będzie skończone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem w trakcie zakładania dysz do gazu wiercenia i gwintowania i zalepienia starych otworów po złych dyszach na 8mm a powinny byc na 6mm takie teraz mam :) i szczelnosc sie poprawi tamte dysze były gwint-gwint a te sa gwint-wąż

Zdjęcie418.jpg

w planie na dzis zaklejenie dziur klejem 2składnikowym epoksydowym i wyczyszczenie głowic poniewaz ktos sylikonu tam nasmarował pod kolektor. Pozdro :)

Zdjęcie417.jpg

Zdjęcie420.jpg

Zdjęcie419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko ty trzymasz auto pod chmurką, przemyśl to.

Mam jeszcze vectrę A którą jeździ moja żona, i to auto stoi pod chmurą od 4,5 roku i tam jeszcze NIGDY, powtarzam NIGDY nie zamarzł zamek czy klamka, a nigdy nic tam nie smarowałem. Wiem że to temat rzeka, więc nie będę drążył, ale nie mam zamiaru co roku rozbierać tapicerek, odkręcać klamek i tp. żeby normalnie użytkować auto. Miarka się przebrała.

 

Albo wujowo smarowałeś albo smarowałeś guanem

Być może, ale decyzja zapadła. Gdybym jeszcze miał samochód jakoś tam wyposażony i z takim silnikiem jak Twój, to bym przemilczał, zacisnął zęby i przetrzymał, ale to totalny golas bez wspomy, z którego część koni uleciała wraz ze spalinami gazu, a inwestycja w ten zabytek po prostu się nie kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może, ale decyzja zapadła.
Człowieku to do kogo masz pretensje sprzedaj tego złoma co masz i jeździj tym łoplem może poczujesz różnice i będziesz szczęśliwy ja też mam paska i ojciec ma i mam audi i każde stoi pod chmurką nigdy nic mi się nie psuło nie zamarzało ani niczym nie smarowałem.

 

 

A ja swojego postawiłem do Hangaru i wyjąłem akumulatorek bo i tak tydzień dla audi teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem do Zakopanego opłukany (bo samym Karcherem to nie jest mycie :D ), odkurzony, dolany płyn do spryskiwacza, zatankowany itp. :) I nawet po myciu drzwi nie pozamarzały. :P Nie ma to jak porządny silikon. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowałem i oddałem do mechanika :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem uszczelnienie wtryskiwacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem odmę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalila mi sie 1 swieca żarowa :P

przy minus 10 odpalił od strzala ale troche kulał ... w zeszłym roku przy - 20 palił bez świec ( bezpiecznik padl ,wymienilem jak sie mrozy skonczyły )

 

jutro wymiana na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowany do pelna, sprawdzenie plynow,umyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku to do kogo masz pretensje

Spokojnie kolego, do nikogo nie mam pretensji, no chyba że sam do siebie. To dobrze, że nie masz takich irytujących problemów, więc ciesz się swoimi autami jak najdłużej. Ja straciłem jakiś czas temu tą radość jaką się czuje, gdy wsiądzie się do swojego auta. Przekulam jeszcze ten sezon, bo opłaty porobione i na budowę czymś trzeba dojeżdżać, a potem adieu.

Żeby nie było OT - przejechałem się po mieście w tempie emeryckim, żeby dogrzać silnik, bo mrozik jest -15 i na krótkich trasach ciężko osiągnąć właściwą temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry2:bry2:bry2

Nic nie zrobiłem Tylko sprzedałem :D Teraz szukam czegoś następnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności