Skocz do zawartości
ciuciek

Coś terkocze w kokpicie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki serdeczne!

Czy do tego silniczka można dostać się samemu w domowym garażu?

Czy sugerujesz warsztat mniej lub bardziej autoryzowany?

 

Ale i tak muszę zacząć od testu klimy (eko+oz)

Edytowane przez Iwonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To każdego można się dostać w garażu. Inna kwestia to ciepełko i zaciętość o zdolności manualne. Pomijam fakt że ten jest wyjąć najłatwiej.

Ale warto zacząć od odczytania vagiem który silnik ma problem bo wszystkie sa niemal identyczne a różnica polega na innym ustawieniu ogranicznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wymieniałem w 2.0 TDI -PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłam test klimatyzacji!

Przycisk ECO i przycisk "obiegu zamkniętego"

Wynil na wyświetlaczu lewym i prawym * i0 *

Co to oznacza?

 

Dzięki za szybką odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"i0" na wyświetlaczach oznacza brak usterek w układzie klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Ale cały czas coś tam bulgocze w kokpicie :confused:

I przekłamuje temperaturę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

dzis zakupiłem passata b6 1.9tdi rok 06 wszystko ok było, ale po powrocie do domu zaczeło coś trzeszczeć w okolicach deski/nawiewu...

 

wiec wykonałm ten test eco/obieg

Takie cos mi sie ukazało ktoś powie co to moze oznaczać??

 

e83e178c.jpg

 

33397d26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie coś zaczęło terkotać w klimatroniku. Jest to takie jakby elektryczne terkotanie, które zaczyna się po włączeniu silnika i tak ze dwie minuty po czym ustaje. Dochodzi gdzieś zza schowka po stronie pasażera. Oczywiście jak wyłącze klimatronik to ustaje ale po ponownym włączeniu znów zaczyna. Jak trzasnę klapką od schowka to na 2 sekundy również przestaje.

Na mój rozum to może być silnik od dmuchawy - może jakieś łożysko sie zaciera albo coś. Czy wie ktoś może jak dobrać się do tego silnika żeby ew. go nasmarować???

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

 

Poza tym klimatronik chodzi dobrze - spradze jeszcze czy jakiś błąd wyskoczy ale pewnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety te typy tak mają . Mój jak postał noc pod firmą w -20"C to też coś rano klepało w klimie - w miarę rozgrzewania ustępowało. Teraz temp w granicach 0"C i jest ok. Może to być oczywiście początek problemów ale nie martwmy się na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie gdzie się znajduje i jak dostać się do silnika dmuchawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie wie gdzie się znajduje i jak dostać się do silnika dmuchawy?

 

Za schowkiem pasażera, odkręcasz schowek i masz niemal na kolanach silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakaś krótka instrukcja odkręcania schowka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jakaś krótka instrukcja odkręcania schowka?

 

 

Prościej się chyba nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

odkopię trochę wątek w moim B6 jest podobny problem po włączeniu przycisku on z prawej strony w okolicy schowka terkocze coś przez kilka sekund po czym robi się cicho co jakis czas powraca to samo terkotanie

czy ten typ tak ma?? czy coś z silniczkami zaczyna się dziać?? jutro zrobię test i zobaczę czy coś wyskoczy na wyświetlaczu

 

Nie to mnie jednak martwi zrobiło się ciepło i jak dobrze rozumiem żeby klima chłodziła musi być wyłączony przycisk Econ jesli nastawię na LO słychać wyraźnie załączającą się sprężarkę i dziwne szumy cos podobnego do szumu łożyska lub paska jest to słyszalne wewnątrz natomiast na zewnątrz przy otwartej Klapie silnika nic nie słychać.

ktoś ma jakieś pomysły jak i co sprawdzić??

 

pozd szuv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

odkopię trochę wątek w moim B6 jest podobny problem po włączeniu przycisku on z prawej strony w okolicy schowka terkocze coś przez kilka sekund po czym robi się cicho co jakis czas powraca to samo terkotanie

czy ten typ tak ma?? czy coś z silniczkami zaczyna się dziać?? jutro zrobię test i zobaczę czy coś wyskoczy na wyświetlaczu

 

Nie to mnie jednak martwi zrobiło się ciepło i jak dobrze rozumiem żeby klima chłodziła musi być wyłączony przycisk Econ jesli nastawię na LO słychać wyraźnie załączającą się sprężarkę i dziwne szumy cos podobnego do szumu łożyska lub paska jest to słyszalne wewnątrz natomiast na zewnątrz przy otwartej Klapie silnika nic nie słychać.

ktoś ma jakieś pomysły jak i co sprawdzić??

 

pozd szuv

Kolego wszystko jest ok., terkotanie to odgłosy ustawiajacych się klap climatronika, a szum o którym piszesz to efekt krążącego czynnika w układzie klimatyzacji. Było pisane juz niejednokrotnie na forum o takich szumach i trzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że czasem terkoce w desce bardziej, czasem mniej. I mam swoją teorię na ten temat. Otóż komputer climatronika jest układem nadążnym, prawdopodobnie z regulatorem PID. W skrócie oznacza to tyle, że ustawiamy temperaturę, a on stara się ze wszystkich sił te temperaturę uzyskać i utrzymać, mając do dyspozycji ileś tam nawiewów, czujników itd. I może się zdarzyć taka sytuacja, że układ wpadnie w tzw. hazard, czyli zacznie gonić zadaną wartość ale nie mogąc jej uzyskać zacznie wajhować wszystkimi klapkami w te i z powrotem. Np. zadajemy temperaturę 20*C, ale w określonych warunkach nasłonecznienia, temperaturze zewnętrznej itd, otwarcie, powiedzmy centralnego nadmuchu powoduje, że temperatura spada do 19*C, natomiast zamknięcie powoduje, że temperatura rośnie do 21*C. I wtedy bidny komputer nie wie co ma robić, więc kłapie tą klapką w te i z powrotem próbując za wszelką cenę utrzymać te zadane 20*C. Oczywiście to duże uproszczenia zjawiska, ale chodzi mi o zasadę. Może czasem w tym dążeniu terkotać wszystkimi klapkami, bo nie może znaleźć sobie optymalnego rozwiązania. Czasem, jak widzę, że się pogubił, wystarczy, że przestawię temperaturę o pół stopnia, czy o cały stopień i terkotanie ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam..

 

dzis zakupiłem passata b6 1.9tdi rok 06 wszystko ok było, ale po powrocie do domu zaczeło coś trzeszczeć w okolicach deski/nawiewu...

 

wiec wykonałm ten test eco/obieg

Takie cos mi sie ukazało ktoś powie co to moze oznaczać??

 

 

 

zobacz tutaj.....

http://www.vwgolf.pl/porady/ukryte-funkcje-klimatronik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy, że przestawię temperaturę o pół stopnia, czy o cały stopień i terkotanie ustaje

 

W każdym układzie z silniczkiem (w tym czarnym plastiku w którym jest silniczek, a z którego wychodzi tylko dźwignia do sterowania daną klapką), jest coś na wzór potencjometru. Dzięki niemu układ klimatronika wie, w jakim położeniu jest klapa. Ponieważ ustawienie to przez lata jest najczęściej w jednym poziomie (DOCELOWO, po osiągnięciu zadanej temperatury), dlatego też ścieżki tego potencjometru w jednym miejscu się bardziej wycierają-zużywają. Następuje brak stabilnego sygnału (tak jak w zużytym starym potencjometrze podgłaśniania od radia, które przy podgłaśnianiu zaczyna trzeszczeć). Skutkuje to tym, ze silniczek chcąc precyzyjnie osiągnąć położenie zadane przez sterownik klimy, zaczyna w szybkim tempie zmieniać kierunek. Ponieważ na dźwigni idącej z silniczka do klapki są lekkie luzy, dlatego słyszymy to jako terkotanie. Możliwe, że na zminiejszenie tego zjawiska może wpłynać wyjęcie samej płytki potencjomera (nie wiem jak fachowo to się nazywa) i przeczyszczenie jej naftą (tak robiłem kiedyś w zwykłym radiu). Na jakiś czas pomogło. Co ciekawe, aby wyjąć wspomnianą płytkę, nie trzeba wyjmować całego silniczka z obudową, wystarczy otworzyć jego pokrywkę, zdjąć wtyczkę i wyciągnąć płytkę.

19082010229.jpg

19082010226.jpg

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego wszystko jest ok., terkotanie to odgłosy ustawiajacych się klap climatronika, a szum o którym piszesz to efekt krążącego czynnika w układzie klimatyzacji. Było pisane juz niejednokrotnie na forum o takich szumach i trzaskach.

 

zrobiłem test wyszło IO lewy i prawy jednak nie jestem pewien tego szumu ponieważ cały czas jest to wyraźnie słyszalny powiedziałbym nawet uciążliwy przy włączeniu dźwięk natomiast po przekręceniu na LO nawiew nie był znacząco zimniejszy niż nawiew bez klimy z włączonym ECO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności