Skocz do zawartości
azak43

gdzie jest schowana syrena fabrycznego alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

ma dużo opcji ale połowa ci nie potrzebna. tak na prawdę dajesz zasilanie, podpinasz się pod CANa i ewentualnie robisz gdzieś odcięcie. reszta jest w standardzie w naszych paskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest pod prawym przednim błotnikiem.Obawiam się że trzeba zdjąć błotnik żeby ją zobaczyć .Powodzenia.:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Syrena w b6 zamontowana jest pod prawym przednim nadkolem - przykrecana do fartucha !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) .

Mam pytanie dot. syreny orginalnego alarmu 3C:

Czy ta syrena posiada w sobie baterie takie jak np. Audi?

Przykład:

 

http://www.tt-forum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=73315&highlight=

 

lub

 

http://www.tt-forum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=73315&highlight=

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trokadero

 

Zrobiłem jak opisałeś otworzyłem szybę, zamknąłem drzwi z pilota i po chwili nie mogłem otworzyć zamek się cofa i nic nie wyje??

Czy mam alarm?? Dioda mruga na drzwiach i radiu. Jak sprawdzić bez waga, mam starego został od a4 ale jest na com nie usb i komp stary ale w nowym roku będzie USB

Czytam to forum z zainteresowaniem i wiele rzeczy się dowiedziałem.

Passat jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak , zamykałem drzwi tak aby tylko zgasła sygnalizacja otwarcia drzwi na kompie ( zamek nie zamknięty do końca ) potem zamknięcie z pilota i po paru sekundach otwarcie i jak jest alarm to słychać . Jutro jeszcze raz sprawdzę dokładnie i odpowiem . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam podobny problem. Gdy otwieram drzwi po włączeniu alarmu załączają sie kierunkowskazy a nie działa syrena. Jak sprawdzić czy jest syrena i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Syrena w b6 zamontowana jest pod prawym przednim nadkolem - przykrecana do fartucha !!!

też mam spitoloną i nie wiem jak się do niej najłatwiej dostać

 

rafhub popraw opis bo raczej nie masz silnika z common rail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam podobny problem. Gdy otwieram drzwi po włączeniu alarmu załączają sie kierunkowskazy a nie działa syrena. Jak sprawdzić czy jest syrena i gdzie?
a może masz wyłączoną syrenę (wcześniej działała?? ) jak pasek jest z Niemiec to na pewno przy zamykaniu i otwieraniu nie piszczy trzeba zmienić opcje kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam problem z syreną alarmową! Mam paska b5fl z 2001 roku i na vagu wyskakuje mi błąd "brak komunikacji syrena H12" czy jakoś tak! Syrena H12 to jest chyba taka z zasilaniem a nie zwykły klakson. I problem tkwi w tym że nigdzie nie moge zlokalizować tej syreny - znalazłem tylko klakson w bagażniku pod tapicerka ale to jest chyba syrena H8. Gdzie szukac tej syreny H12 w pasku po lifcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku b6 (3C) syrena jak to powiedzieli poprzednicy jest przynitowana nad prawym nadkolem. Moim zdaniem to trochę nieszczęśliwa lokalizacja.

Trudno taką syrenę dostać na rynku wtórnym, a nowa w ASO kosztuje ok. 500 zł. Taka sama syrena jest w Audi i Skodzie - tak więc może/powinna pasować do paska.

Jest to moduł zamknięty w blaszanej puszce i gdy ta blacha stanie się w jakimś miejscu nieszczelna i do syreny dostanie się woda, to VAG także pokaże brak komunikacji. No chyba, że jest ona trwale uszkodzona, gdyż w przypadku zawilgocenia jest to czasowa sytuacja do jego wyschnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale w moim przypadku to jest tak jakby zwykly klakson i po podlaczeniu go pod prostownik dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale w moim przypadku to jest tak jakby zwykly klakson i po podlaczeniu go pod prostownik dziala
w bagazniku po lewj stronie a jak vag ma problem z komunikacja to szukaj po kablu gdzie jest przerwa dlaczego jest brak komunikacji zacznij od tego ze jak alarm sie wlaczy to czy na kablu jest napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kiedys to mierzylem i nie bylo napiecia. Ma ktos z was moze dostep do schematu alarmu w b5fl albo opis wyjsc z modulu komfortu? Dziwi mnie tez czemu on nie widzi komunikacji z syrena h12 - modul jakos sie programuje z jaka syrena ma dzialac? Niby ta co ja mam w bagazniku to jest chyba h8!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem na wtórnym rynku syrenę do mojego passka, czy samemu bawić się w wymianę czy do mechanika?? Było wcześniej pytanie o sposób wymiany , bez odpowiedzi, czy ktoś z was to robił i podrzuciłby sposób postępowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie kupiłem na wtórnym rynku syrenę do mojego passka, czy samemu bawić się w wymianę czy do mechanika?? Było wcześniej pytanie o sposób wymiany , bez odpowiedzi, czy ktoś z was to robił i podrzuciłby sposób postępowania?

 

Ludzie nie ma nikogo kto mi odpowie na moje pytanie?

 

Świetne forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć prawe przednie nadkole. Później będziesz potrzebował wiertarkę, wiertła 6 i 2,5, gwintownika M6 i płaski wkrętak. Plus ewentualne zabezpieczenie antykorozyjne.

No i oczywiście dwie nowe śrubki samozrywające się M6x12 ;)

 

Jak już masz zdjęte nadkole to dużym wiertłem rozwiercasz pozostałości łbów śrub aż obudowa syrenki zacznie się ruszać.

Następnie przy użyciu małego płaskiego wkrętaka odblokowujesz wtyczkę, odpinasz i wyjmujesz syrenkę z nadkola.

Bierzesz małe wiertło i rozwiercasz resztki starych śrub i resztki wywalasz gwintownikiem.

Po tym możesz poprawić czyms antykorozyjnym.

 

Teraz bierzesz "nową" syrenkę, podpinasz wtyczkę, sprawdzasz czy działa, przykręcasz śruby aż do zerwania łbów i możesz zamontować nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :), już myślałem , że sam czytam to forum

Bardzo mi pomogłeś.

Rozumiem , że na lewar , koło zdjąć i wtedy do nadkola ?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :), już myślałem , że sam czytam to forum

Bardzo mi pomogłeś.

Rozumiem , że na lewar , koło zdjąć i wtedy do nadkola ?/

 

Tak, chyba, że uda Ci się zjąć nadkole bez zdejmowania koła :D

 

Ale tak to chyba tylko śnieg potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności