Skocz do zawartości
Gość xxkristof

cieknaca woda po kablu od anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xxkristof

koledzy mam taki problem. kabel od anteny cb mam puszczony przez tylne drzwi a nie przez bagaznik bo mam kombi i zabraklo mi kabla. problem polega na tym ze jak pada to po kablu leca mi krople wody na tylne siedzenie. co z tym zrobic? macie jakies pomysly zeby to zlikwidowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiercić dziurę w dachu i w niej zamocować antenę. Nic nie będzie ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkristof

kolego raczej do wiercenia w dachu nie jestem zbytnio przekonany. wolalbym zostawic magnes tylko jak zrobic zeby woda sie nie skraplala po kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować patentu z nitką na kablu antenowym, poszukaj w internecie jest to w kilku miejscach opisane. Ale magnes to tak czy inaczej zawsze jakiś kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał xxkristof viewpost.gif

a przez bagaznik nie puszcze bo mam kombi i nie starcza mi kabel

 

Podjedź przy okazji do serwisu CB i daj wymienić przewód do anteny na 4,1 m zamiast 3,6 m albo montaż na stałe w dziurze po antenie FM. Ja zmieniłem bo tez mi nie starczał żeby poprowadzić przez klapę bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxkristof

a jak u Ciebie jest ten przewód przełożony przez drzwi? Ja upchnąłem go wzdłuż uszczelki (w tym jakby rowku między uszczelką a karoserią) i dopiero na samym wchodzi on do wnętrza kabiny przez uszczelkę. Na deszczu jeszcze nie miałem okazji przetestować ale może będzie dobrze. Tylko nie mam pomysłu jak zrobić żeby w tym rowku trzymał się na stałe i żeby nie trzeba było poprawiać i przytrzymywać przy każdym zamykaniu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkristof

ja nie mam puszczonego wzdluz uszczelki. normalnie z dachu schodzi pionowo z tylu drzwi.na poczatku bylo dobrze ale im dluzej to sie bardziej odksztalca uszczelka i leca krople do srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak będziesz miał powódź w aucie. Kup 5-6m przewodu, przylutuj i po problemie :) Puścisz go jak będziesz chciał, metr kosztuje ok 1,5 pln....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywiercić dziurę w dachu i w niej zamocować antenę. Nic nie będzie ciekło.

Po latach używania różnych anten, mocowanych na różne możliwe sposoby, dochodzę do wniosku że to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów ze sprzedażą samochodu wyposażonego w dodatkowy otwór dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja mam kombi, kupiłem przedłużkę do kabla antenowego, około 3 metrów, poprowadziłem ładnie chowając pod progami kabelek i wychodzi poprzez tylną klapę, nic nie cieknie, i spokojnie starcza kabla, oczywiście pamiętaj aby w zakładzie CB ustawić antenkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować przedłużke na złączki skręcane i dostroic antene trzeba .Ja mam kombi paska i tak mam zrobione i puszczone przez bagażnik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, zapodali byscie jakies fotki jak wy to macie ten przewod od uchytu do srodka auta wprowadzony, ja tez mam taki problem.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak.

Przetestowane na deszczach i innych zjawiskach atmosferycznych i myjniach bezdotykowych. Nic nie kapie, nic się nie leje.

 

 

Pozdro

001.jpg

002.jpg

003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak kabel idzie z góry to cieknie ale jak z boku drzwi to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel musi by pociągnięty w literę ''U'' - jak na zdjęciach wyżej. Tyle że ja bym proponował aby dolne ''U''wypuklenie znajdowało się na wysokości progu. Woda nie wejdzie pod górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności