Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jest napisane to są "dyskusje" kazdy poleca co uważa za stosowne i tyle.

HAM'em

to możesz Siebie nazwać, nikt tu nie pisze zeby drugiemu na złość zrobić przecież.

Wiem jak te Radia działają, w samochodzie używam Unidena i anteny z USA jakas Dipola.

Jak naprawde mam polecać Radia to napewno nie to nowe wielkie G.... tylko stare poczciwe alany (np. 18, 28)

Osobiście używam 87+ Pan DM 432 MT na bazie antena Top One i to są radia gdzie Unideny 510 520 itp Presidenty Yosany i te nowe Midlandy również mogły by im buty czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie jest napisane to są "dyskusje" kazdy poleca co uważa za stosowne i tyle.

 

Oczywiście, że każdy może napisać co mu ślina na "język" przyniesie - zaznaczaj tylko, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

 

HAM'em.
to możesz Siebie nazwać, nikt tu nie pisze zeby drugiemu na złość zrobić przecież.

 

Wróć do podstaw i dowiedz się kto to jest HAM w krótkofalarstwie ... bo powyższym skompromitowałeś się jako "zapalony CB radiowiec" kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkofalarstwo a CB to 2 różne rzeczy, wiem dobrze co to znaczy, ja nie uważam sie za jakiegos Radiowca wielkiego, interesuje sie tym w tym wzgledzie ze kieruje kierowców i radio służy mi do pracy. A swojego zdania na temat radio nie zmienie. Kazdy ma swoje, Ty uważasz ze Yosan jest dobry a Uniden do nieczego, ja uważam odwrotnie i jakoś nie mam do Ciebie jakis sapów. Zajmuje sie naprawa Radio montażem i strojeniem i wiem jakie Radia mi pasuja jakie sa w nich odbiorniki itp. Każdy i tak kupi co zechce i na co bedzie go stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótkofalarstwo a CB to 2 różne rzeczy

 

Nie. Ale to już pozostawiam Twojej niewiedzy :\

 

wiem dobrze co to znaczy

 

Nie wiesz. A przynajmniej nie wiedziałeś. I nie skaml jak kopnięty piesek, tylko przyznaj się do kupy, którą zrobiłeś na chodniku.

 

Ty uważasz ze Yosan jest dobry

 

Ja tak twierdzę ? Gdzie ?

 

Zajmuje sie naprawa Radio montażem i strojeniem i wiem jakie Radia mi pasuja jakie sa w nich odbiorniki

 

Współczuję. I tak na serio, to powinno Cię bardziej interesować jakie te trx'y mają nadajniki, bo jako "zapalony CB radiowiec" powinieneś dbać do czystość ( a przynajmniej jak najmniejszą ilość syfu ) w eterze. Chyba, że to "zapalenie" to jazda typu "mobilki, sprawdzam radyjko, jak mnie słychać" po każdym podłączeniu cymbała do zapalniczki :\

 

I w zasadzie to skończyłem dyskusję z Tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem czego sie przywalileś. nie mam radia pod zapalniczke, i najmniejszej dyskusji z Toba dyskutować, mi sie podoba jak to radio działa i je polecam i tyle, i myśle ze nie jest to temat do takich rozmów chcesz pogadać, pokazać jaki jestes mądry to na PW pisz bo myśle ze to nie jest miejsce do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uniden jak juz wszystkie teraz Made in China ale jeszcze te starsze wersje nie te najwosze ktore sa kompletnym szmelcem...

 

Starsze wersje kolego to robione były na Filipinach a nie w Chinach

 

Moge Ci wymienić antenty ktore są naprawde dobre bez jakiegokolwiek forum

 

Już wyżej wymieniłeś - dziękujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starsze wersje kolego to robione były na Filipinach a nie w Chinach

Prawda ale te najstarsze jeszcze z białym napisem Uniden, są cztery konstrukcje Unidenów kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są cztery konstrukcje Unidenów kolego.

 

Nie licząc różnych wersji 68/78 to Uniden obecnie produkuje 7 różnych modeli cymbała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie licząc różnych wersji 68/78 to Uniden obecnie produkuje 7 różnych modeli cymbała.

Chodzi o konstrukcje Unidena 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o konstrukcje Unidena 510

 

Powiedzmy sobie szczerze, że kosmetyczne zmiany w najprostszym trx'ie świata nie można nazwać nową konstrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale rózni sie całkowicie ta nowa i jest do niczego, łątwo ją rozpoznać po przełączniku kanałów, te stare miały to ze chodził on cięzko, w tym nowym lekko, nie ma pamieci kanału jak odł. zasilanie to wraca na 1 lub 2 różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać nie porównuj Unidena 510xl do Harego III to radia całkiem innej klasy i wogole, i porównanie, skoro czytasz tak fora o CB Radiach wiesz napewno co to za mikrofon Sadelta Me-3 (czekoladka) President Harry II niestety nie dał rady przerobić mocy tego mikrofonu, a na Unidenie działa bardzo ładnie. Co do mojej tezy ze odradzam. Yosana odradzam tylko i wyłącznie przez to że nie słyszałem na temat tego Radia dobrej opinii, a co do Presidenta chyba lepiej dac za radio 240zł niż 500zł i mieć to samo nie uważasz?

Ogólnie napisałeś, że odradzasz Presidenty bez szczególnego wyróżnienia jakie. Poza tym, odradzanie jakiegoś sprzętu tylko dlatego, że ktoś odradza? No proszę Cię...Może najpierw je osobiście przetestuj? Słyszałem Pro 120 w specyfikacji seryjnej i już w tej wersji jest to o wiele lepsze radio od 520 XL ( którą notabene ma mój ojciec w swojej B5). Jedyne do czego serio można się przyczepić akurat w 120 to dosyć niefortunne zrobienie wielofunkcyjnej gałki. Po modyfikacji samego rf gaina ( w ori wersji działa trochę 0-1 ) oraz modulacji nie ma lepszego radia w kategorii "maluchów". Kwestia kolejna, że porównanie HIII do 520 XL jest kuriozalne więc mówienie, że jest to to samo mija się z celem. Jak ktoś ma dużo miejsca w środku to albo szuka się czegoś używanego albo można iść w kierunku Unidena 68 i to pomimo produkcji w Chinach. Jeszcze jedna kwestia: które starsze Unideny masz na myśli mówiąc, że to szmelc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które starsze Unideny masz na myśli mówiąc, że to szmelc?

Chodzi mi o 510, ostatnio jak dostałem Unideny to wszystkie były juz te do d..y, tak jak pisałem można je odróżnić jedynie po gałce zmiany kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mału Uniden, to raczej U520. Przynajmniej ma RF-gaina. A i tak oba to szumofony. Włącznie ze starymi filipińczykami. Stare, małe filipińskie Presidenty (wersje pierwesze) to też szumofony. O wersjach drugich i trzecich to już najlepiej zapomnieć.

Taka jest moja opinia.

 

Dodatkowo, u mnie najlepiej sprawdził się Farun Terry Plus w bardzo wymagającym jesli chodzi o zakłócenia samochodzie, którym jeździ moja piękniejsza połowa.

 

Sadelty to mikrofony wyjątkowo wybredne co do radia i modulacji gadającego. Trzeba dobrze utrafić by to dobrze zadziałało. Próbowałem 4 czy 5 różnych z różnymi radiami (dużo więcej mogącymi od wspomnianych wcześniej) i żaden nie podlazł do mojej barwy głosu.

 

O Floridzie to mi się już nawet pisać nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sadelty to mikrofony wyjątkowo wybredne co do radia i modulacji gadającego. Trzeba dobrze utrafić by to dobrze zadziałało. Próbowałem 4 czy 5 różnych z różnymi radiami (dużo więcej mogącymi od wspomnianych wcześniej) i żaden nie podlazł do mojej barwy głosu.

Bardzo ładnie pracowały z radiem Dragon 407.

I jeszcze jedna sprawa odnośnie Yosan, teraz sprawdziłem i pomylilem to radio z innym z lafayette, sorry chlopaki za pomyłke :)

Ja w domu używam Pan DM 432 MT to jest zajefajny mikrofon ma moc ładne echo wypas, ale on podchodzi jedynie do mocniejszych radyjek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam czterdziestoletniego Turnera M+2/U i żaden inny do mojego radia i głosu nie podszedł jak ten. Żadne Sadelty, PAN'y, Astatic'i, Zetagi, Denseie, Cobry i wiele innych.

Najbardziej uniwersalnym mikrofonem był Astatic 575M6. Ten praktycznie ze wszystkimi radiami działał przynajmniej poprawnie. Tylko trzeba pamiętać, że egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Trzeba trafić na dobru. Ja wybierałem z trzech sztuk. Potem przejął go ode mnie kolega, który próbował 3 inne sztuki bez dobrych rezultatów, a ten mój zadziałał bezproblemowo.

Tak czy inaczej w moim przypadku, w zależności od radia najlepiej spisywały się Turnery M+2/u lub M+3. Któryś z nich zawsze był lepszy od Astatica, ale drugi wtedy zazwyczaj działał od Astatica zdecydowanie gorzej.

W sumie z większością moich radii najlepiej działa M+2/U i ma u mnie dożywocie. Modulacja bardzo głośna, czysta i przede wszystkim pełna jeśli chodzi o barwę. Dla mnie ideał. Innym może nie podejść zupełnie tak jak mi Sadelty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a jakie masz radio do tego mic?

Ja miałem kiedys Sadelte echo master pro, ale jakoś nie byłem nia zachwycony ;/

Teraz sadelta ME3 współpracuje z alanem 28 i nawet ładnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna sprawa odnośnie Yosan, teraz sprawdziłem i pomylilem to radio z innym z lafayette, sorry chlopaki za pomyłke

 

No to chyba przeprosisz jeszcze raz, bo Yosan 120=Lafayette Atena ... modele różnią się jedynie siatką na sitodruku panelu czołowego, bo wychodzą spod tego samego koreańskiego palucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba przeprosisz jeszcze raz

No to przepraszam jeszcze raz jak Ci to poprawi humor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie masz radio do tego mic?

EuroCB 3900LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności