Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś mógłby podać jakiś model CB, który ma 3 kable do połączenia: +, ACC, i GND? Zależy mi na podłączeniu tak CB, żeby po wyjęciu kluczyka gasło z podtrzymaniem pamięci. Jak zwykłe radio.

 

DNT CARAT, ALAN 28, niektóre REALISTIC'i. Poza tym wszystkie TRX'y z mechanicznymi przełącznikami kanałów da się tak przerobić, niektóre z elektronicznym sterowaniem syntezą też mają już zaimplementowane takie rozwiązanie pomimo iż mają 2 kable połączeniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens przerabiania radia z mechanicznym przełącznikiem kanałów? Przecież wystarczy je podłączyć do plusa po stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, że ten "plus po stacyjce" nie zawsze ma odpowiednią wytrzymałość prądową i zazwyczaj nie jest odpowiednio odfiltrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Jacksona nie podłączył bym pod + po stacyjce. Ale koledze pewnie chodzi o zwykłe radyjko, które pobiera 1,5A przy nadawaniu, a filtr zawsze można założyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszemek_K i tak, i nie. Niestety instalacja elektryczna w nowych samochodach jest obliczana "na styk" i nawet te 1,5A to może być sporo za dużo. Poza tym podłączasz urządzenie nie przetestowane przez producenta samochodu w miejsce dla niego nie przewidziane i nikt nie powie Ci, jakie mogą być tego konsekwencje. W nowym samochodzie straciłbyś za coś takiego gwarancję.

 

Jednak w samochodzie kolegi bananek nie powinno być żadnych problemów z podłączeniem TRX'a CB bezpośrednio pod "plus po stacyjce" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach i ciężkich poradach dokonało się więc... :) Zestawik Uniden PRO 520 XL i antenka Sirio ML 145 cena 380 zł razem z przesyłkami. Jestem naprawdę zadowolony. Sprawdzone na trasie zasięg bardzo dobry i odbiór na duży plus no i oczywiście cena :) Wielkie dzięki przemek_K za porady... pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pszemek_K i tak, i nie. Niestety instalacja elektryczna w nowych samochodach jest obliczana "na styk" i nawet te 1,5A to może być sporo za dużo. Poza tym podłączasz urządzenie nie przetestowane przez producenta samochodu w miejsce dla niego nie przewidziane i nikt nie powie Ci, jakie mogą być tego konsekwencje. W nowym samochodzie straciłbyś za coś takiego gwarancję.

Wiem, dlatego jeśli chodzi o nowe auto to niestety tylko wtyk do gniazda zapalniczki.

 

Wielkie dzięki przemek_K za porady... pzdr

Spoko, nie ma problemu. Ciesze się że jesteś zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, dlatego jeśli chodzi o nowe auto to niestety tylko wtyk do gniazda zapalniczki.

Niekoniecznie, ja po kilku miesiącach walki z NISSAN Polska mam podciągnięte do wnętrza zasilanie bezpośrednio z akumulatora i już pod konsolą centralną rozgałęzione i puszczone bezpośrednio do radia KF i przez przekaźnik załączany "po stacyjce" do radia CB. Trochę czasu to trwało, ale gwarancji nie straciłem i działa to tak jak powinno. Niestety jesienią zmiana samochodu najprawdopodobniej na inną markę i pewnie będę musiał zacząć walkę od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój ojciec rozgląda się za zestawem (antena + radio) w granicach 300zł. Antenka ma być nie dłuższa niż 80cm (ma dość wysokie auto) no i ma to wszystko w miarę odbierać i nadawać. Czytałem trochę wątek i widzę, że polecacie Unidena... Ale na Alledrogo nie ma jakotakiego w sprzedaży... No i czy zmieszczę się w granicach tych 300-350zł. Proszę zaznajomionych z tematem o porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na Alledrogo nie ma jakotakiego w sprzedaży...

Dużego wyboru niema , musisz na bieżąco sprawdzać [pojawiają się i znikają] -np.

http://aukcja.onet.pl/item1022785240_najtaniej_zestrojony_zestaw_cb_tylko_tutaj.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że polecacie Unidena

Niestety nie ma homologacji i nie jest już taki jak Uniden sprzed kilku lat. Za 520XL trzeba teraz wydać około 250zł. Co do anten, to trzeba przemyśleć kilka ważnych rzeczy, jak : jakie prędkości ma wytrzymać na aucie, zakładając, że będzie mag. , czy ma być "łamana" itd. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie prędkości ma wytrzymać na aucie

Ojciec jest kierowcą wielce spokojnym, także o to bym sie nie martwił. Chodzi raczej o odbiór. Nie musi być to koniecznie Uniden tylko sprzęt, który na kilka kilometrów przed podpowie bez zbędnych zakłóceń, że "Miśki suszą"... ;)

 

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

 

a taka antenka do tego radia z linku wyżej:

 

http://www.allegro.pl/item1026769317_antena_cb_116_szklana_cewka_75_cm_nierdzewna.html

 

co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie prędkości ma wytrzymać na aucie

Ojciec jest kierowcą wielce spokojnym, także o to bym sie nie martwił. Chodzi raczej o odbiór. Nie musi być to koniecznie Uniden tylko sprzęt, który na kilka kilometrów przed podpowie bez zbędnych zakłóceń, że "Miśki suszą"...

 

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

 

a taka antenka do tego radia z linku wyżej:

 

http://www.allegro.pl/item1026769317...ierdzewna.html

 

co myślicie?

Antenka - Gips. Jeżeli ma to być coś na jakimś normalnym poziomie, to proponuję coś z Sirio. Jeżeli do 80cm , to może Mini Snake , ale będzie na pewno sporo droższy.

Albo może coś takiego: http://www.allegro.pl/item1022693388_super_florida_antena_cb_president_sklep_warszawa.html

i

http://www.allegro.pl/item1017103375_cb_radio_alan_100_sklep_warszawa_f_vat.html

Na bank wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli do 80cm , to może Mini Snake , ale będzie na pewno sporo droższy.

 

To już zdecydowanie lepiej Sirio T3-27 i do tego jakaś podstawa DV.

 

 

Radio bez RF-Gain'a ? Bezcelowe. Poza tym - to chyba jeden z gorszych Alanów.

 

Jak kolega nie chce Unidena to może Lafayette Atena/Yosan Pro 120 ? Trochę denerwujący współosiowy potencjometr dla Vol/Sq/RF-Gain, ale samo radyjko przyjemne w użytkowaniu, dobre filtry i niezła modulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już zdecydowanie lepiej Sirio T3-27

Tak? A słyszałeś tą antenę przy prędkościach ponad 120km/h? Gwizd i świst. Mini Snake fajnie się stroi i mało kapryśna przy przekładkach między autami.

Radio bez RF-Gain'a ? Bezcelowe.

Przy tak krótkiej antenie nie sądzę , żeby RF-Gain dał komuś masę szczęścia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tak krótkiej antenie nie sądzę , żeby RF-Gain dał komuś masę szczęścia

Jakbyś podłączył skalę pod to radio, to zobaczysz że ono ma szumów własnych coś na 7s, i dopiero po małej modyfikacji zaczyna nawet znośnie pracować.Lepszym trafem pewnie okazałby się Alan 109 a antena Wilson Little Wil.W tym przedziale cenowym i z nowych cudów nie będzie.Nie ma też co ukrywać że Florida to porażka, chyba że kogoś zadawala 5km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co sądzicie na temat ALAN-MIDLAND 48 lub 78, lub zamienniki tego sprzętu TTI 771 lub 881.??

 

Co do zasilenia właśnie zrobiłem sobie zasilenie bezpośrednio z aku, poprzez przekaźnik załączane po kluczyku. Po podłączeniu kolegi sprzętu działało bez szumów, a i sztrum brany bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszym trafem pewnie okazałby się Alan 109

A słuchałeś kiedyś jak działa to gó...wno? Jakbym słuchał trzymając łeb we wiadrze.

Wolałbym chyba płacić mandaty, niż mieć to i słuchać tego szumofonu.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A słuchałeś kiedyś jak dzieła to gó...wno?

Oczywiście że słuchałem, i na pewno jest lepsze od tego co Ty przedstawiłeś.Radio z RF-Gainem już można go znośnie używać.Nie jest to rewelka, ale za te pieniądze to rarytasu nie ma się co spodziewać.W kwocie co chce wwwlewy przeznaczyć na zakup radia, ja wybrałbym coś ze starszych modeli, jak np. President Valery lub Alan 18.No ale to tylko moja sugestia bo z nowych to tak naprawdę nie ma co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności