Skocz do zawartości

piotrek.sz7

  • Liczba zawartości

    113
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O piotrek.sz7

  • Urodziny 04/09/1983

Informacje osobiste

  • Imię
    Piotrek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Lublin

Samochód

  • Generacja
    B4
  • Silnik
    B4 1.9 TDI 90KM (1Z)
  • Rok produkcji
    1994

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witam Do sprzedania mam części jakie mi zostały po moim Passacie B4 1,9TDI. Auto sprzedałem pod koniec 2023r i te części mi zalegają. Plastiki z wnętrza - część jest od B3, tak samo te włączniki z deski rozdzielczej. Sterownik był rozkręcony i wylutowane epromy - miały być wlutowane gniazda, ale nie zdążyłem. Kości - epromy są tuningowane, 2 komplety, jeden na mniejszą moc, tylko nie wiem który. Jeździłem na nich w passacie ale trzeba było dograć, bo nie pasowało to do tych gratów jakie miałem założone. Wtryski seryjne od 1Z, na tych jeździł Passat póki miał wszystko seryjne, podobnie pompy wtryskowe, nie pamiętam która była założona, w drugiej zdemontowany nastawnik. Zawieszenie mts technik, na nim jeździłem, sprężyny całe, przednie amorki do wymiany a tylne były chyba w stanie bdb, nie pamiętam sprawności jaką miały. Zmieniłem na zawieszenie gwintowane ta-technix, po tym jak przednie amorki padły. Auto sprzedanie za gwincie. Dużo z tych części to kupowałem na zapas i tak mi to zostało. A z B3 te włączniki to od znajomego dostałem. Najlepiej jakby ktoś wziął większość z tych części. Do odebrania Lublin ewentualnie okolice Lublina. Mogę też wysłać kurierem lub paczkomatem czy innym matem. Cena przykładowa za plastik wnętrza.
  2. jarek3251 - Mam pytanie, czy w końcu udało się znaleźć przyczynę? Ja mam tak samo
  3. Witam, Auto - Passat b4, 1.9 TDI 1Z 94r. Zmienione w aucie: kolektor dolotowy AWX, EGR - nie ma, intercooler Vito 115 - cały alu, dolot zmieniony przeze mnie na rury stalowe - nie ma żadnej rury do intercoolera z serii, chip jest na wtryski od AEL, seryjne turbo i pompę no i pod ten dolot co mam. Filtry powietrza i paliwa wymienione przed robieniem logów. Podejrzewam, że coś dzieje się z pompą, na zimnym silnik chodzi nierówno, wtryski sprawdzane - nowe końcówki 0,216 w obudowach od AELa i ciśnienie ustawione na 190/300 (od kolegi z forum Cobreti), więc wtryski wykluczam. Turbo głośniej chodzi od czasu jak padła mi przepływka - brak mocy był, luzy na wirniku małe - przełożyłem środek - korasa z turbo 1Z z Audi, przepływomierz kupowałem inny używany Pierburga, ma być dobry - podobno. Przewody podciśnienia zmieniłem na nowe, N75 też zmieniłem, bo stary rozbierałem i sprężynka była przetarta - a że nie mogłem jej nigdzie dostać to kupiłem inny używany i ten mi "cyka", rezystancja też była dobra, tylko nie pamiętam ile wynosiła. Może ktoś kumaty miał chwilkę czasu i chęci, i rzucił oczkami na te logi, i się wypowiedział na ich temat? Statyczne Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_KS4w1m7.html Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_hg4K2Om.html Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_hh7I3.html Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_QLOA1Z.html Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_Q8To02w.html Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_44x8z01.html - log na zimnym silniku Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_l08wsGH.html - log na ciepłym silniku Bassic settings: Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_oRaBEb.html Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_QsK7W.html Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_PeH6CbT.html dynamiczne: Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_eN1X58.html Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_3G00m.html Grupa 008: http://vaglogi.pl/log-008_22231.html Grupa 010: http://vaglogi.pl/log-010_UL3SI.html Grupa 000: http://vaglogi.pl/log-000_2A10fGe.html Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_a5XHJ.html Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_eR1YFg.html dynamiczne grupowe: Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_8F6ww5k.html Grupy 003, 010: http://vaglogi.pl/log-003_010_xqBu90S.html Grupy 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_011_RY5CT2d.html Grupy 008, 011: http://vaglogi.pl/log-008_011_k9sd3Vv.html Grupy 010, 011: http://vaglogi.pl/log-010_011_Hog9zK.html Grupy 001, 004: http://vaglogi.pl/log-001_004_khPMcG.html Wszystkie Logi robiłem dziś. Błędów żadnych nie wyświetla. Dodam, że przy łagodnym przyśpieszaniu na 5 biegu to trochę trzęsie silnikiem - podobny objaw jak przy brudnym nastawniku, ale nastawnik odpada bo był czyszczony.
  4. Witam wszystkich forumowiczów. Podepnę się do tematu opadających szyb, tylko że u mnie elektrycznych. Mam problem z elektrycznymi szybami. Kupiłem kpl. tzn mechanizmy ze sterownikami, wiązki drzwiowe i wiązkę łączącą słupki tylko przód. Szyby po montażu działają (tylko zębatka od str kierowcy ma 3 zęby wykruszone i przy domykaniu trzeba ręką podnieść do góry). Podłączyłem wg schematu na zdjęciach. Kluczyk w stacyjce w pozycji zapłonu i szyby opuszczają się i podnoszą, gdy włączam/wyłączam przyciskami. Wyjmuję kluczyk ze stacyjki to szyby się opuszczają do ok połowy. Co może być tego przyczyną?
  5. Jeżeli Ci to pomoże to napiszę, że jest blenda z b3 jest dłuższa i trzeba skracać. Ja przerobiłem z kombi b3 do kombi b4. Trochę jest zabawy przy tym, bo trzeba też nagrzać z oby stron żeby zgrywało się z lampami. Efekt końcowy ok
  6. Szkoda mi tego auta dziadka. 60km/h przy 5 biegu to nie jest jazda, to WYKROCZENIE!!!
  7. No może i coś daje taki zabieg. Dodam,że silnik mi chodził nierówno i trzęsło nim tak że myślałem ,że wyskoczy z poduszek;) i przy tym dymił jak star, póki się nie zagrzał. Wymieniłem silnik na nowszy model AHU a cały osprzęt dałem z 1Z, wynik - zero dymu i ładnie chodzi. Także to nie była (w moim przypadku) wina turbiny, nawet mało sadzy w niej było. Pozdrawiam
  8. Hehe może i tak było, że potrzebne im były akurat takie części. Tak czy siak unikam teraz wizyt u mechaników i robię wszystko sam w silniku i wtedy mam pewność ze jest zrobione:) Ja kupiłem niedawno silnik z anglika po przebiegu ponad 300tys. km z B5 99r AHU
  9. Hey Silnik ładnie chodzi i równo, mam nadzieję, że nie będzie żadnych wycieków. pojeżdżę trochę i posprawdzam czy nie będzie wycieków. Przekładałem: miskę olejową, pompy olejowe różnią się smokiem więc można z 1Z przełożyć do AHU, w głowicy AHU brakowało czujnika oleju niebieskiego, w wale korbowym od strony skrzyni było łożysko (foto) i je wywaliłem, dla pewności, żeby wał ze skrzyni nie kolidował. Łapa silnika wiadomo przeszła z 1Z. No i szlifowanie nadlewu w bloku o którym wcześniej była mowa. Problem miałem z jedną śrubą która mi się urwała już na założonym silniku (akurat ten otwór przeoczyłem przy prze-gwintowaniu) - mocowanie pompy wspomagania, ale rozwierciłem na fi8 i dałem śrubę od środka łapy, do łba śruby przyspawałem kawałek druta żeby się nie obracała bo między blokiem a łapą silnika mało miejsca i za dużo zabawy żeby wsadzać tam klucz ) przykręciłem i jest ok [ATTACH=CONFIG]70661[/ATTACH]
  10. Silnik przełożony, zajęło mi to trzy dni. Na razie w fazie sprawdzania
  11. No właśnie remont powinien pomóc, ale tak nie było. Dodam,że auto patrzyło dwóch mechaników a jeden powiedział że diesle trak mają, że kopcą itp aż ręce opadają, a drugi to właśnie robił remont i dalej tak samo było, no ale za części które wsadził musiałem zapłacić i za robociznę też. Każdy daje gwarancję rozruchową, ale wiadomo jak jest z tym jest. Dlatego jak kupować inny silnik to tylko z auta jeżdżącego (silnik w aucie, żeby móc sprawdzić sprężanie) i od kogoś kto ma dobrą opinię. Choć handlarze itp jak sprzedają to zachwalają, że silnik igła a w rzeczywistości zalany był jakimś motodoktorem i ładnie chodzi (do czasu). Ale jeżeli wiadomo co jest nie halo w silniku na 100% i mniejszy koszt naprawy - remontu niż inny silnik to oczywiście remont u zaufanego mechanika albo samemu zrobić jak ma się warunki. Sam wsadziłem sporo kasy, żeby silniczek chodził jak powinien i d...
  12. Ja to proponuje kupić inny silnik, tylko z auta które nie jeździło w Polsce. Też kiedyś miałem taki dylemat czy remontować czy kupić używkę (na zimnym trzęsło silnikiem i dymił jak star). Znajomy mechanik mówił, żeby robić ten co mam bo kupno innego to loteria. Zdecydowałem się na remont i nie pomogło nic tylko kasa poszła w błoto a miałbym za to ze 2 silniki. Sam robiłem przekładkę i zajęło mi to 3dni. Najlepiej jak masz możliwość to sprawdzaj ciśnienie sprężania i jak dobre to bierz silnik Pozdrawiam
  13. Silnik wyciągnięty. Już widać, że "w bloku z B5 brakuje jednego otworu pod mocowanie pompy wody z B4" [ATTACH=CONFIG]70413[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]70414[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]70415[/ATTACH] Zostawić to i tylko uchwyt do alternatora przykręcić do pompy wody w tym otworze?
  14. Będę się brać za przekładkę w nast tygodniu. No żeliwo to ładnie się szlifuje. Na razie nie mam silnika i nie mogę porównać. Jak to się mówi wyjdzie w praniu Mam takie pytanie, w swoim 1Z wymieniałem rozrząd i przejechałem na nim jakieś 31tys, koło zębate wału rozrządu wymieniałem w tym roku - na nim nie przejechałem nawet 1tys czy można przełożyć napinacz i to koło zębate do silnika którego będę wsadzał (AHU)? Pasek rozrządu kupię nowy i śrubę do przykręcenia tego koła zębatego wału korbowego. Pytam bo obecnie nie dysponuje dużą ilością gotówki. Jeszcze jedno - wg ETKI w AHU jest inna pompa olejowa niż w 1Z różnią się chyba długością smoka, nie trzeba przekładać smoka z 1Z? Czy ten z AHU nie będzie kolidować z miską 1Z?
  15. "Witam, Dodam jeszcze, że przy wymianie silnika z wzdłużnej B5 do poprzecznego B4 należy: - przerzucić miske olejową, - nagwintować jeden otwór w bloku silnika pod pompe wody, - wyszlifować szlifierką kątową kawałek bloku silnika (nadlewek do mocowania pompy B5), - w bloku z B5 brakuje jednego otworu pod mocowanie pompy wody z B4, Reszta osprzętu pasuje idealnie Cenna rada, przegwontować wszystkie otwory do mocowania łap szczególnie prawa łapa silnika (nie wykorzystane otwory w B5)." a ten nadlewek do szlifowania w bloku to chodzi o mocowanie pompy wody? No to widzę, że będzie trochę kręcenia:dupablada
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności