Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście polecam:

http://images38.fotosik.pl/157/9443e747eacdee15med.jpg

 

http://allegro.pl/cb-radio-alan-199-a-antena-hustler-gratisy-i1766390638.html

 

Nie duże pieniążki a latam na tym 3 lata i jest ok ..

Żadnych zakłóceń..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam CB radia do swojego paska...miałem g*** midlanda i gruszka w nim padła.Postanowiłem zainwestować w coś lepszego uniden,president.

Czytam na forum ale tu każdy ma swojego faworyta i ciężko wytypować zwycięzce cena/jakość.

 

Oto 3 modele które zostały mi polecone

 

http://allegro.pl/uniden-to-cb-radio-nie-potrzebuje-reklamy-cb-lodz-i1793112667.html#gallery

 

http://allegro.pl/uniden-pc-76xlw-made-in-philippines-i1779996571.html#gallery

 

http://allegro.pl/uniden-pc-78-ltw-tuning-dla-wymagajacych-lodz-i1790039105.html#gallery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gruszka w nim padła

 

gruszka to może z drzewa spaść ... Przy CB jest mikrofon

 

Ja i tak polecałbym Midlandy-jadę na nich od 15 lat (100,48plus) i jakoś nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ubota 68 i w życiu bym tego nie kupił.Nie wiem jak 78, bo nie miałem.

Jednak w takich cenach wybrałbym Cobrę np. tą http://allegro.pl/cobra-146-gtl-densei-ec-2002-i1793239390.html

lub większą jak Cię rozmiary nie przerażają http://allegro.pl/cb-cobra-29-ltd-classic-rartyas-i1791797562.html

Odbiorniki mają cud malina, a na nadajnik też nie ma co narzekać.

Tak w nawiasie, to mikrofony, czy też ich kable, padają prawie w każdym radiu.Taka ich mentalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeździ Uniden 510XL i na moje wycieczki w zupełności wystarcza. No i dostałem do niego fajną antenę od Kwassolino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w Midlandach padają gruszki, które w dodatku moim zdaniem są duże i nieporęczne. Poza tym te radyjka są całkiem zmyślne. Mam Alana 109 i poza awarią mikrofonu działa bez zarzutu. Dokupiłem tani mikrofon za 40 zł i wszystko gra.

W tej chwili używam President Johnny II. O tym nie muszę chyba nic pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie chciałem mieć dużego mikrofonu. Taki w Unidenie 520 mi bardzo pasował. Teraz mi się w ręku gubi. Nigdy więcej małego mikrofonu.

 

Tak przy okazji, to w Presidentach i Unidenach mikrofony też mają swoje problemy.

 

A Johnny II... szczerze mówiąc to żadna rewelacja, a jeszcze szczerzej, to dla mnie wyjątkowe badziewie jest.

Mialem chińskiego U520, którego zabrała mi żona. Zamieniłem na Johnny'ego II. Następnego dnia wymieniłem na Walkera. Johnny'ego nie byłem w stanie słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu. Mieszkam w Holandii, więc wybór mam ograniczony. Do radia jestem już przekonany - biorę Yosana 120.

 

1. Którą antenę wybrać? Waham się między Sirio AS 100 a ML145. Cena ta sama. Tylko MLka wydaje mi się za duża. Duża jest między nimi różnica? Potrzbuję takiej długiej anteny? Będzie stała na dachu.

 

2. Czy do jazdy po Polsce będę potrzebował jakiegoś przestrojenia, jak to ma się w przypadku radyjek importowanych zza oceanu?

 

3. Czy po Beneluxie i Niemcach mogę jeździć legalnie z takim sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ML-kę, długość ma znaczenie.

Generalnie zachód stoi w "piątkach", u nas przestraja się na "zero", może warto poszukać radia które będzie to obsługiwać?

Jeździć z radiem możesz ale z tego co słyszałem to tam ruchu w eterze zbyt wielkiego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jako że z CB będę korzystał jedynie w trasie, zdecydowałem się już na ML. Zdaję sobie sprawę, że dużo sobie nie pogadam. Ale dosyć często jeżdżę do Polski, a dzięki takiemu radyjku nie będę musiał jeździć sam, a i na miśki w samej Polsce się przyda.

 

O co chodzi z tymi piątkami i zerami? Posiadając zachodnie radio nie będę odbierał polskich kierowców?

 

OK, doczytałem. W takim razie nie ma sensu ładować się w to radio. Wezmę wtedy trochę droższego Yosana Turbo, który także jest na forum polecany.

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w Holandii to proszę Pana masz taki wybór, że głowa mała.

Można piękne perełki wyrwać. Wiem bo już niejedną wyrwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do was pytanie.

Swoją przygodę z cb zacząłem z Alanem 199A i anteną Maas turbo 1,60m na magnesie, ale mam już dośc tego radia. Wqrwia mnie niesamowicie ciągłe szumienie, pozatym z tą anteną powinienem wymiatac 10km spokojnie, a w mieście ledwo 3km, a na prostym odcinku drogi w dolinie Noteci, gdzie są same łąki, od biedy 8km. Mierzyłem moc radia i wypluło 3,6W. Antena zestrojona idealnie.

Co powiecie o radiu Stabo XM3003E? Najchętniej kupiłbym starego Herberta albo Alana 28, ale nie mam miejsca w samochodzie na tak duże radio. W a4 b5 naprawdę cieżko jest upchnąc takiego kloca. Teraz mam zamontowane pod podłokietnikiem i wydaje mi się że to idealne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mierzyłem moc radia i wypluło 3,6W

Czyli wszystko OK.

Jeśli chodzi o odbiornik, to tak jak piszesz - Alan 28 lub stary herbert. To już bardzo wysoka półka porównując do teraźniejszych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś powiedziec o tym Stabo XM3003E? Bo na te nowe unideny i Mtechy legend II wiara narzeka, a o Stabo słyszałem kilka dobrych opinii. Podobno bije wyżej wymienione radia pod względem czystości odbioru. Ewentualnie co byście polecili tak powiedzmy do max 400zł z Rf-gainem? Radio ma odbierac tak, żebym zauważył sporą różnicę w stosunku do Alana 199A i byc rozmiarem zbliżone do w/w.

Cytat:

Napisał Woojtass Zobacz post

Mierzyłem moc radia i wypluło 3,6W

Czyli wszystko OK.

Czyli jest jakiś problem z anteną? Bo chyba powinien lepiej zbierac, prawda? Ostatnio ją troche rozebrałem, poczyściłem z rdzy i innego syfu, ale to nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdania na temat Stabo, bo go nie używałem. Mtecha będę odradzał każdemu bo to wyjątkowe G. Uniden z chin działa o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że to samo będzie dotyczyło Stabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boję się, że to samo będzie dotyczyło Stabo.

Jak nie testowałeś i nie masz pewności,to po co siejesz ferment?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie co byście polecili tak powiedzmy do max 400zł z Rf-gainem?

Stara Cobra 19 Plus, bez RF-Gaina.Satysfakcja z użytkowania gwarantowana, albo odkupuję ją od Ciebie w razie niezadowolenia.Nie pierwszy raz to publicznie deklaruję, i ci co mnie posłuchali, to jeszcze nikt nie chciał jej odsprzedać.Oprócz czasu na przetestowanie, nic nie tracisz.Idziesz na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności