Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie moge za punkty payback wziasc sobie radio presidenta tommy za 25999pkt lecz bez anteny ale to nie stanowi problemu bo antene sobie dokupie lecz nie wiem czy to radyjko bedzie dobrze hulalo bo slyszalem rozne opinie i chcialbym sie Was zapytac co sadzicie o tym radyjku ktore moge miec defacto za darmo i jaka byscie mi polecali antene ewentualnie do tego radyjka bym dobrze nadawal i odbieral sygnal bez szumow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio tandeta - najnizsza polka. Anteny produkcji sirio sa godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300 znajdę jakiś w miare dobry zestaw ? jaką antenę kupić ? czy te krótkie (małe) anteny zdają egzamin ? czym się różnią od tych długich ?

jestem totalnie ciemny w tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda punktów na to radio.

Anteny krótkie od długich różnią się długością. I to by było na tyle...

 

 

 

... gdyby nie fakt, że długość ma bardzo istotne znaczenie dla pracy. Im dłuższa tym lepsza. I rzadko kiedy jest od tej zasady odstępstwo. Przy ogólnie dostępnych antenach zazwyczaj nie ma. Przy białych krukach itp, się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka... piszę żeby nie było że zapytałem a później nie odpisałem jak się skonczyła moja historia :)

 

Miało być coś za 400 zł.... a dostałem za darmoche radio o nazwie CANVA identyczne jak w linku :

http://allegro.pl/cb-radio-canva-uni-520-cb-268-antena-gratis-promoc-i2824635568.html

 

Napewno nie jest to ideał... gdy jest zimne to nie wyświetla kanału na wyświetlaczu :P Ale działa odziwo lepiej niż Alan 109 no i .... "darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda" więc nie wybrzydzam i narazie działam na tym radiu :D

 

dziękuję za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co powiecie o tym zestawie?

rado PRESIDENT DEDDY + antena Yosan na styl PRESIDENT Missouri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiemy, ze to szajs. Napisz jaki budzet i jaka dlugosc antenki chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecicie jakiś zestawik tak do ok 350zł antenka 1m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 300 znajdę jakiś w miare dobry zestaw ? jaką antenę kupić ? czy te krótkie (małe) anteny zdają egzamin ? czym się różnią od tych długich ?
Panowie polecicie jakiś zestawik tak do ok 350zł antenka 1m.
:wmorde chyba komuś się w ogóle nie chce czytać wypocin z tych 101 stron bo codziennie takie same pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde chyba komuś się w ogóle nie chce czytać wypocin z tych 101 stron bo codziennie takie same pytania

 

Hmm czytałem i większość cb radyjek np.(Uniden, M-tech, Prezydent, Alan) to szumofony teraz nie widomo co sądzić jeden sobie chwali a drugi nie.

Na antenke sie zdecydowałem Sirio AS-100 a co do radyjka to cieżki orzech do zgryzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm czytałem i większość cb radyjek np.(Uniden, M-tech, Prezydent, Alan) to szumofony
skoro czytałeś to nie wiem po co te pytania
to szumowany teraz nie wiadomo co sądzić jeden sobie chwali a drugi nie.
i tutaj dostałeś odpowiedz na swoje pytanie bo nikt ci nie napisze konkretnie bierze ten i ten model bo każdy użytkuje co innego i każdy będzie swoje chwalić albo narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm czytałem i większość cb radyjek np.(Uniden, M-tech, Prezydent, Alan) to szumofony teraz nie widomo co sądzić jeden sobie chwali a drugi nie.

Na antenke sie zdecydowałem Sirio AS-100 a co do radyjka to cieżki orzech do zgryzienia.

 

Powiem szczerze, antenka w miarę dobra z podobnej długości polecam też sirio omegę 27 na magnesie bądź montażową. Jeździłem z taką 4 lata i jestem bardzo zadowolony. Jedyna wada jaką zauważyłem w antenkach sirio to słabo przylutowany kabel w magnesie, który lubi się wyrywać;)

 

Co do radia każdy ma swoje wymagania co do jego działania. Ja polecam jakieś radyjko z ASC tzn. automatyczną blokadą szumów. Jest to bardzo fajna funkcja, nie trzeba kręcić bez sensu SQ (squelchem), włączasz radio i samo redukuje zbędne szumy;)

 

Ja mam osobiście Presidenta Johnny III ASC od 2 lat, radyjko bardzo fajne:)

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bo zakupiłem yosana 120 i jak podłączyłem w swoim passacie dla sprawdzenia czy działa w ogóle to jak wciskam przycisk na gruszce przy wyłączonych światłach/silniku to włącza się tak słabiej podświetlenie deski rozdzielczej(?)/zegarów. Wiecie jaki może być powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę prądu ciągnie i tyle.

Jak ja u iebie postawię nośną to zwykłe radio głuchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie z innej beczki,znalazłem na elektrodzie opis modyfikacji Stabo xm 8082,może ktoś polecić fachowca z Warszawy lub okolic ogarniającego te radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uderzyć tu

 

05-077

Warszawa,

Trakt Brzeski (d.Wesoła) 61

woj. Mazowieckie, pow. Warszawa, gm. Warszawa

 

Wiem, że kiedyś się bawili unidenami. W Tarczynie masz dobrego specjalistę, ale najlepiej to wysyłkowo Ci poprawią te radia. W razie czego pisz pw to podrzuce namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lepiej podłączyć radio bezpośrednio pod akumulator czy może jak mam wolne miejsce w skrzynce bezpieczników to tam? Ogólnie jak w b5 przejść z kabiny pod akumulator żeby nie było żadnych przecieków itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pod akumulator, da się podobno przejść od strony sterownika pod szybą, ja proponuję zdjąć schowek i tam poprzez rurki od klimy przeciągnąć przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza sie taki zestawik w meście i w trasie YOSAN JC-2204 TURBO z Sirio AS-100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności