Skocz do zawartości
galina

POMOCY - Tajemnicze problemy z odpalaniem po dłuższym postoju (dokładny opis + video)

Rekomendowane odpowiedzi

komas85

Prawdopodobnie masz 038 130 073 BA

 

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

eltom

Diesel ogolnie długi się grzeje. Czujnik tem ma swoj wpływ na włączanie swiec zarowych, ale jak dokładnie musiał byś poszukac na forum. U mnie też cieżko odpalał rano ale winny był filtr paliwa, który był nieszczelny i przez to cofało się paliwo. Wymiana pomogła.

Edytowane przez kamyk198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do pompek to mam takie pytanko!!! czy moga byc takie objawy z tym porannym odpalaniem ze na prostym np. przez tydzień ciezko odpala pużniej przez jakieś parę dni pali na dotyk, czasami wydawało mi sie że kopci dość mocno na biało a czasami ani dymka niepuści i jeszcze niewiem czy ma to jakieś znaczenie- na desce przy wskażniku temperatury zewnętrznej oswiecała mi sie kontrolka w kształcie płatka śniegu przy temp +4C, a ostatnio nawet przy -15C nieoświecała sie przez jakis czas a teraz znowu sie oświeca!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.I jeszcze jedno pytanie: czy czujnik temperatury wpływa na czas grzania świec żarowych?

 

Czujnik temp ma zdecydowany wpływ na długość, gdyż to własnie on decyduje o długości grzania świec. Wiec jesli jest uszkodzony, może powodować różne zakłócenia układu grzania swiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na desce przy wskażniku temperatury zewnętrznej oswiecała mi sie kontrolka w kształcie płatka śniegu przy temp +4C, a ostatnio nawet przy -15C nieoświecała sie przez jakis czas a teraz znowu sie oświeca!!!
Ta kontrolka zapala się przy około +4 i gaśnie przy około -7 stopnie, i tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tych obrazkow tylko jeden działa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!! wczoraj odebrałem swojego pasacika od mechanika a co za tym idzie skończyła się moja codzienna poranna nerwówka z odpalaniem !!!! od pierwszych październikowych mrozów był problem z porannym odpaleniem trzeba było podgrzewać i kręcic ze trzy cztery razy i za którymś tam razem w końcu odpalił !!! potem palił na przysłowiowego strzała pół obrotu i już chodził nie pomogło wymiana świec wymiana filtrów jeden mechanik stwierdził uszkodzone trzy pompowtryski z dużą doza niedowierzania pojechałem do drugiego ( ten nie wiedział nić o pierwszym ) po sprawdzeniu diagnoza taka sama USZKODZONE POMPOWTRYSKI wymienił mi wszystkie cztery na moje zyczenie na nówki i po problemie pasacik odpala rana na dotyk cichutko silnik pracuje i wydaje mi sie ze chyba odnalazło mu sie " pare " koni ( o kosztach tu nie bede pisał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu to jest nastepojacy...

1. Do czego służy i za co jest odpowiedzialna ta częśc? W tym urzadzeniu mam zlamane takei cos plasikowe :/ (wyglada jak naped kola w starej lokomotywie, ktos kto tam zagladal wie o co chodzi)

 

2. To jest przepustnica i na jej wierzchu jest taka jakby blaszka (na zielono zaznaczona) i ona mi cyka chce załączyc ale nie może bo za chwilkę się cofa i tak ciągle, podczas gdy przekręce kluczyk w stacyjce ale bez odpalenia.

627bc6996b5d6b7c.html

http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/d8afa36f.jpg

 

http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/6301ccf8.jpg

 

Na ciepłym odpala całkiem zgrabnie (a raczej na gorącym), tylko z zimnym mam ogromny problem bo po przekręceniu zapłonu i dodaniu gazu odpali ale bez tego to marne szanse a nawet bliskie zerowym. Jak już odpalę i silnik jest zimny to obroty spadają tak nisko ze gaśnie mi silnik, ale nie dzieje się to raptownie tylko tak stopniowo powoli wskazówka w dol :/ po kolejnej probie już jest trochę lepiej i nie muszę trzymac nogi an gazie żeby obroty były prawidłowe i może sam pracowac, jak się rozgrzeje to pracuje już normalnie. Oprócz tego problem jest też nieopodal kierownicy w kostce pod nią która jak sadze ma coś wspolnego z pompa paliwa i która również nie może załapac i pstryka ciągle (jak odpalę samochód to wszystko w porządku).

 

Na tym zdjęciu problem występuje w okolicy numeru 8 oraz pod pokrywka oznaczona numerem 26, pod 26 jest właśnie ten złamany plastik co powinien ciągnąc żeby się obracało to coś za tym.

4e231c8583da534.html

http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/9757c9f5.png

 

Proszę o rade co w tym przypadku należało by zrobic bądz jaka może byc tego przyczyna. Dziekuję.

 

Pytanie dodatkowe to czy mogla się złamac ta częśc na ostatnim zdjęciu z powodu tej usterki czy ta usterka jest spowodowana złamaniem się tej części?

 

http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/8671d931.jpg

 

Na filmiku przedstawione jest zachowanie się przyrządów ale oprócz tego ze ta blaszka skacze i jest ciężko na zimnym odpalic to tam gdzie jest połamane to na ciepłym działa powolutku i z czasem przestaje a na zimnym jak szalone coś pompuje. Przewód gumowy pokazałem bo ten po prawej podczas tego klekotania podskakuje.

 

Filmik:

............................................................................................................................

Wymieniłem "zespół napędu regulacji" ale problem nie ustąpił i dodatkowe pytanie czy to może się dziac jeżeli czujnik temperatury jest walnięty? Zauważyłem że mi nie pokazuje wskazówka temperatury, chociaż dzisiaj było na 90C a potem spadło do zera i podniosło się do jakiś 10C i znowu spadło... zamówiłem nowy czujnik i jutro wymienię a jak to wszystko nie pomoże to rozkładam ręce i może w tygodniu pod ten komputer podłącze. O ile "Hajsy" będą i czas.

 

Jak wymieniałem tą cześc to podczas odłączania przewodu gumowego słychac było syk zasysanego powietrza? czy to normalne? czy może jakaś niedrożnośc?

............................................................................................................................

Wymieniłem czujnik temperatury i wskazówka puki co już działa prawidłowo no ale problem wraz jest z tym pstrykaniem, w przyszłym tygodniu albo trochę później postaram się podłączyc pod komputer i zobaczę co on mi pokarze... :/

 

Podłączyłem i oto Kody Błędów:

17967 - Throttle Body fault in Basic Settings x2 P1559

01249 - Injector cly1 n30 out put open Intermitant

01250 - Injector cly2 n31 out put open Intermitant

01251 - Injector cly3 n32 out put open Intermitant

01252 - Injector cly4 n33 out put open Intermitant

00543 - Maximum engine speed exceed Engine warranty VOID

16705 - Engine RPM Sensor G28 not a plusible Signal P0321 inter mittent

............................................................................................................................

Wyjąłem dzisiaj Przepustnice (nie było wcale tak trudno) i wyczyściłem ją ale problem nie ustąpił a zauważyłem że te kółko blaszane w środku ma szczeliny po bokach czego chyba raczej byc nie powinno.

Czy samo wyczyszczenie i zamontowanie na nowo nie wystarczy? Czy błąd dalej mi złe dane podaje i komputer świruje? Na czym polega Adaptacja przepustnicy, co to robi, czy to ustawia właśnie tą blaszkę w odpowiedniej pozycji?

............................................................................................................................

 

Wymieniłem przepustnice i problem jak był tak i jest... w takiej sytuacji nie mam już pojęcia co mam robić :(

Edytowane przez Chalim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remo ile ta przyjemność Cie kosztowała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na te logi ni jestem pewien ale czy pompki są sprawne czy nie?? mi się wydaje że są sprawne ale w 100% nie jestem pewien.

Co do tych zer na początku to są zera po przecinku. Nie wiem dlaczego tak to pokazało

 

Grupy: 013 - http://rtnet.pl/vaglog/maikpl_6127.html

Grupy: 023 - http://rtnet.pl/vaglog/maikpl_6128.html

Edytowane przez maikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wracam... z moim passatem dalej to samo. przypomne ze chodzi o to odpalanie po nocce, odpalam auto zaraz gaśnie a potem musze długo kręcić( niestety po długich kręceniach siada mi juz rozrusznik ale to nie wazne narazie).

-wymienione filtry oleje itp przed zimą,

-nowe świece żarowe

-czujnik temperatury(wywalał go komputer)

-pompa vacum czy jakos tak ta przy bloku(pociła sie)

-zakładałem zaworek zwrotny ( wczoraj go wyrzuciłem bo stwierdzilem ze to raczej nie to)

-wkładałem i wyciągałem pomke w zbiorniku chyba z 5 razy(1 od sharana, druga od paska) - chodzilo o to by sprawdzic ten dźwięk, i ciśnienie jakie podaje jest podobne moj passat ma 240tś przebiegu więc ona jest troche czarna ale te wszystkie używki też są czyszczone wiec mnie to nie przeraża bo za kazdym razem slucham jej kręci i chodzi.

I teraz pojawil mi sie problem związany z czwartym wtryskiem. na kompie wychodzi ze w tej skali od -2.8 do +2.8 mój pokazuje 2.99 ;/ i czasami zejdzie ale to rzadko do 2,64np jak wcisne pedał gazu. czy winny odpalaniu bedzie ten wtrysk? jutro rano mam jechac wymieniac co prawda na uzywany bo na nowy to mnie raczej nie stac narazie, co możecie powiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weronfalubaz sam sobie odpowiedziałeś. wymień wtrysk i wtedy będziemy szukać dalej.

Mi się wydaje że jak pokazuje po za skale to już wtrysk do wymiany :) Ale sam nie wiem bo to tylko domysły po przeanalizowaniu tego wątku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem dzis 1 wtrysk, na dwóch wymienilem uszczelki bo byly wydymane, jeden tylko byl ok nie moge sie jutra doczekac jak go odpale, co zauwazylem : silnik pracuje ciszej, równiej, nie ma drgań punktowych, również jak mialem bieg Drogowy wbity i stalem ruszałem na obrotach to szarpał tego też nie ma :) Jesli bedzie ok jutro podam koszt naprawy ;)

Edytowane przez weronfalubaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze auto pali z usmiechem na twarzy :) w pierwszy dzien zobaczymy dalej ;) dzieki. koszt uzywanego wtrysku 300, pompe vacu mam swoją juz, tą w zbiorniku również takze, 300+150uszczelnienie pozostalych i robocizna takze chyba tragedii nie ma ;)

Edytowane przez weronfalubaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem AJMa który rankiem nie chce palić... Objaw: Pali za drugim trzecim razem, kopci na siwo, śmierdzi ropą, Efekt palenia za drugim razem jest identyczny przy -5' jak i przy -25'. Przelewy na pompkach nie przekraczają 0,5 każda. Mechanicy którzy mi diagnozowali auto twierdzą że igła. Auto jedzie dynamicznie niema problemu 200km/h. Świeczki zostały wymienione i zasilanie sprawdzone, czujnik temperatury działa.... podejrzewam jeszcze uszczelniacze na pompkach... Macie jakieś opinie?? pomocy....

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem mechanik zdiagnozował szklanki :) A do tego żeby było mało to jeszcze dorzucił wałek rozrządu. Rzeczywiście jest uszkodzony krzywki są pozdzierane. więc jak masz możliwość sprawdź sobie to.

W opisie jest AFN ale brat ma AJM-a i te same objawy. powyżej 5 stopni pali na dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał juz ktoś z was pompowtryski z ASZ do AJM, Wiem że ASZ jest 130-sto konny. Kupiłem cały silnik ASZ i zastanawiam się nad przekładką pompek. Tylko pytanie, czy to będzie chodzić?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mialem podobny, ostatecznie okaząlo się ze koncówki wtrsyków wtrysków były zajechane, koszt naprawy 1300 pln, zaznaczam ze wtryski nie pompowtryski...

po naprawie pali idealnie, wystarczy dotknąc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. nie wiem co jest już grane w moim pasku. mianowicie po nocy, oraz jak dluzej postoi okolo 8 godz. to ciężej pali. Trzeba go kręcic około 5 sekund, i jak załapie to dużo dymu wylatuje z wydechy, i czuć jak by ropę czy nie wiem. I teraz pytanie jakie logi sprawdzić na vagu i czy ktoś mogłby mi doradzić na ten temat. i czy może to być pompa vacum bo wydaje mi sie ze troche tam mokro w jej okolicy. Czy pompowtryski sprawdza sie na rozgrzanym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. nie wiem co jest już grane w moim pasku. mianowicie po nocy, oraz jak dluzej postoi okolo 8 godz. to ciężej pali. Trzeba go kręcic około 5 sekund, i jak załapie to dużo dymu wylatuje z wydechy, i czuć jak by ropę czy nie wiem. I teraz pytanie jakie logi sprawdzić na vagu i czy ktoś mogłby mi doradzić na ten temat. i czy może to być pompa vacum bo wydaje mi sie ze troche tam mokro w jej okolicy. Czy pompowtryski sprawdza sie na rozgrzanym silniku?
Ja mam ten sam problem u siebie w borze 1.9 ajm pd i oprócz wtrysków wymieniłem już chyba wszystko co możliwe, vag nic nie pokazuje, dawki idealne, synchronizacja wałka ok i żadnej poprawy- załamka. Na początek sprawdź świece i czujnik temp. a jak ci się pompa poci to możliwe, że się paliwo cofa przez nieszczelność w pompie. Dobrze jest też podpiąć autko pod vaga, u ciebie może być to jakaś pierdoła:) Powodzenia Edytowane przez darkaz1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności