Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem mały wywiad mejlowy z jego klientami. Podobno odpady produkcyjne Skody. Takie są domysły.

Poza tym wszystkie z jego manetek nie mają podobno naklejki z oznaczeniami sześcioznakowymi.

piotrmag1, zrobiłeś już sobie tego tempomata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet pół oznaczenia ze to VW audi skoda czy seat nic.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejna niepochlebna opinia na temat tego cuda. :( Niestety, czas kupić oryginał, zważywszy, że jego cena jest niewiele wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie zainstalowane ale wisze z podlaczeniem elektrycznym jako ze opisy sa zgola sprzeczne .

Ma ktos dobry opis do passata??

 

 

Navkol, mógłbym dostać tą instrukcje?\

na: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach walki (szukania) pelen sukces. Tempomat działa.

Jak wcześniej wspomniałem tempomat (manetkę) kupiłem od Słowaka (baltic-car)

wyglada tak

Porównanie wychodzi gołym okiem według mnie lipa ale .....

Kolejna sprawa to ze wiązka od niego ma inne kolory przewodów i to nieco komplikuje

U mnie:

2- niebieski

3 żółty/czerwony

4 i 7 - żółty 2 przewody podłączone razem

5 - biały

6 niebieski/szary

 

wiec opisów wiele jak pewnie samochodów a ja potrzebowałem do AFN z 1998roku

i jako ze opisy jakie znazłem nie były pewne, więc obciełem końcówki (wtykane do kostek) i po prostu przylutowalem do przewodów przy kostkach

obie wyjete z kostek

 

połączenie odpowiednio

Przewód niebieski/czarny manetki (6) dolutowałem do czerwony/biały kostki pomarańczowej.

Resztę przewodów podłączamy do kostki bialej

 

niebieski manetki (2) z niebieskim kostki białej

żółte 2x manetki (4 i 7) do czarny/żółty kostki białej

żółty/czerwony manetki (3) z czerwony?żółty kostki białej

biały manetki (5) czerwony/szary kostki białej

Kodowanie tradycyjnie jak wszędzie jest napisane ja zrobiłem w zeszłym tygodniu

I to już wszystko

 

Powodzenia to jest naprawdę proste....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

wiec opisów wiele jak pewnie samochodów a ja potrzebowałem do AFN z 1998roku

i jako ze opisy jakie znazłem nie były pewne, więc obciełem końcówki (wtykane do kostek) i po prostu przylutowalem do przewodów przy kostkach

obie wyjete z kostek

 

Mam juz (chyba) wszystkie elementy do zalozenia tempomatu ale im wiecej czytam i ogladam zdjec tym wiekszy metlik w glowie. Mam kilka watpliwosci:

 

Przewody od manetki przychodza do kostki pomaranczowej ale do gniazda czy do wtyczki?

Wydaje mi sie ze jest kilka rodzaji wiazek, ja mam z jednej strony wtyczke do manetki, a z drugiej strony mam 4 koncowki przypominajace te w pomaranczowym gniezdzie i jeden przewod bez zadnej koncowki. Widzialem rowniez na stronach wiazki wogole bez koncowek.

 

Podejzewam ze sa dwie wiazki przewodow, jedna od manetki do kostki pomaranczowej i druga od kostki pomaranczowej do ECU. I jesli sie nie myle mozna pomaranczowa kostke ominac.

 

Nastepna sprawa to podlaczenie przewodow z ECU. Tam potrzebne sa gole przewody czy jakies koncowki?

 

Od czego jest ta biala kostka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie (prawie) przewody podlaczylem do kostki bialej. Wpielem sie z 5 przewodami w miejscu oznaczonym TU

A tylko jeden pzewod do pomaranczowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Ja wszystkie (prawie) przewody podlaczylem do kostki bialej. Wpielem sie z 5 przewodami w miejscu oznaczonym TU

A tylko jeden pzewod do pomaranczowej.

 

A skad to wiedziales, nie znalazlem opisu gdzie ktos podlaczal tempomat wlasnie do tej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem mu mejla z niemiecką dokumentacją PDF instalacji tempomatu do silników AFN/AHH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Podesłałem mu mejla z niemiecką dokumentacją PDF instalacji tempomatu do silników AFN/AHH.

 

Aha to moze ja tez poprosze ta instrukcje chyba ze masz do modelu AWT. krzysztof_zaremba(at)poczta.fm. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie

wychodzi na to że w afn-ach były jakieś dwa rozwiązania bo ja w swoim podłączałem przewody do żółtej czarnej i brązowej i wszystko śmiga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę również poprosić schemat podłączenia tempomatu na maila [email protected]

także zaopatrzyłem się w manetkę tempomatu (z tym że z setem i resetem w guziku) oraz w wiązeke od balticar i chciałbym zamontować sobie ten wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arecki

witam. może ktoś pomoże jak sprawdzić albo może ktoś wie czy tampomat o tym symbolu OE 1J0 953 513 będzie pasował do mojego passacika?? 99 rok, tdi 110KM. manetka wygląda jak teraz ta od kierunków tyle ze ma ON i OF przesuwane i z boku RES-SET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. może ktoś pomoże jak sprawdzić albo może ktoś wie czy tampomat o tym symbolu OE 1J0 953 513 będzie pasował do mojego passacika?? 99 rok, tdi 110KM. manetka wygląda jak teraz ta od kierunków tyle ze ma ON i OF przesuwane i z boku RES-SET

 

będzie pasować, zresztą cofnij parę stron w tym temacie to zobaczysz post odnośnie mantek z tempomatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wszystko juz zostalo powiedziane w tym temacie. Ja osobiscie nie widzialem nigdie schematu a jedynie opisy. Uscislilem opis nieco oraz przetestowalem na swpim pasku w ktorym kostki sa takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatek dla paska znalazłem na forum diagtronika. Opis jest krok po kroku więc myślę, że nie będzie problemu.

 

a możesz podać linka bo szukam tego dodatku na forum diagtronika lecz niestety nie mogęznaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

A jak to wygląda z tym biało/czerwonym kabelkiem (foto) ?? Z tego co wyczytałem z tego "hiszpańskiego" poradnika to jest to kabel zasilający.

 

kable_357.jpg

 

Znalazlem instrukcje montazu i fotka powyzej chyba do niej pasuje. Ma ktos dokladnego linka do "hiszpanskiego" poradnika?

 

1

2

3

4

5

 

Moze ktos wie jak podlaczyc tempomat do silnika benzynowego AWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arecki

manetki założyłem. ma ktoś jasną czytelną instrukcję montażu tzn połączenia tego tempomatu do AFN 99rok w 110 KM?? prosze o maila [email protected]

dzięki z góry

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
manetki założyłem. ma ktoś jasną czytelną instrukcję montażu tzn połączenia tego tempomatu do AFN 99rok w 110 KM?? prosze o maila [email protected]

dzięki z góry

pozdrawiam

 

Jasna i czytelna instrukcja jest dwa posty wyzej, pod warunkiem ze masz oryginalna wiazke. Jesli jednak nie to:

 

T10................T15a

 

2 --------------- 8

3 --------------- 9

4 --------------- 10

5 --------------- 7

7 --------------- 10

 

Pin numer 6 to wlasnie ten rozny dla silnika benzynowego i diesla.

 

T10 to wtyczka do manetki tempomatu. T15a to biala w komorze silnika.

 

Chyba ze chcesz mniej oryginalnie:

link1

 

Ja jutro sie zabieram za montaz.

 

UPDATE: Tempomat zamontowany i co najwazniejsze dziala. Link do opisu bedzie w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności