Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to czujnik 7N0 też nie będzie działał i podobno z działa czujnik 5K7955559B. Będę kupował w najbliższym czasie pod uchwyt asystenta taki to jak Ci się nie spieszy to poczekaj i potwierdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 22:48, CULTUS3 napisał:

Z tego co wiem to czujnik 7N0 też nie będzie działał i podobno z działa czujnik 5K7955559B. Będę kupował w najbliższym czasie pod uchwyt asystenta taki to jak Ci się nie spieszy to poczekaj i potwierdzę.

Zmieniłem w B6 BCM na R i czujnik RLS 5K0955559C i B i na obydwóch czujnikach nie działa zamykanie szyb podczas deszczu. Założony na chwilę czujnik kwadratowy 1K0955559AF i zamykanie szyb podczas deszczu już działa w B6. Wcześniej miałem BCM z końcówką J i na nim zamykanie szyb podczas deszczu nawet na czujniki 1k0 i tak nie działało.

Teraz szukam czujnika okrągłego na którym to jednak zadziała, jakieś pomysły  ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie potwierdzić w Passacie B6 na okrągłych czujnikach 5k7955559 B i C przy BCM z końcówką R soft 475 nie działa zamykanie szyb podczas deszczu. Na szczęście wytrwałość poplacila, 5k7 czujniki poszły w kosz. Montaż nowego chińskiego okrągłego czujnika plus modyfikacja samochodu i działa zamykanie szyb podczas deszczu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się dalej chciało testować to na 5Q0 też działa, ale trzeba jeszcze jeden sterownik wymienić, ale za to nie trzeba chińszczyzny stosować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolfe jeśli chodzi sterownik wycieraczek to już wymieniony na ten nowszy z LIN 2.0, bo stare czujniki 1k0 wraz z 5k7 działają na LIN 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to jak masz już sterownik wycieraczek na linie 2.0 to lepiej na 5Q0 wymienić, wszystko p&p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz też miałem wszystko P&P przy chińskim czujniku który też ma taką samą wtyczkę jak 5Q0 czy 5k7 czy 1k0. A sterownik jak zmieniłem na LIN 2.0 to nie miałem akurat czujnika 5q0 do testów lecz był 81D więc już raczej taki zostanie na aucie bo bardzo dobrze działa, w miarę szybko reaguje na krople deszczu więc lepiej nie musi działać ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz4 na 5q0 czujnik wilgotności można zakodować, na chińskim też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@let_me_b3 Na chińskim działa czujnik wilgotności. Zakodowalem go w klimatroniku że jest i błędów brak, a kiedyś był błąd jak zakodowalem, a miałem jeszcze czujnik 5k7.

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 5k7 nie mają czujnika wilgotności.

To pewnie dlatego był błąd w climatroniku.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak 5k7 i 1T0 nie ma czujnika wilgoci. Wystarczy że jako podsystem jest jako RLS to nie ma czujnika wilgoci, a jak pokazuje się jako RLFS to już wtedy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dobrzy ludzie. Przeczytałem cały temat i mam jedno pytanie. Mam Passata B7 z 2012 roku. Fabrycznie miał BCM o oznaczeniu 421 H. Powiedziano mi, że 421 nie może mieć opcji „rain closing”, dlatego zdobyłem BCM o oznaczeniu 422 R. Ustawiłem opcję „rain closing” i działa. Ale teraz mam inny problem. Kiedy pada deszcz, samochód jest zamknięty, a kiedy włączam samochód i zaczynam jechać, wycieraczki nie działają w trybie automatycznym. Działają tylko w trybie ręcznym. Kiedy wyłączę samochód i włączę go ponownie, wszystko działa normalnie. Czy macie rozwiązanie tego problemu?

Dziękuję wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności