Skocz do zawartości
anomal

Dziwne dzwieki w desce

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zauwazylem dzis takie cos:

 

1. stacyjka wlaczona (silnik nie), cala elektryka wylaczona

2. przed pasazerem, w okolicach schowka/poduszki slysze caly czas chodzacy mechanizm, dzwiek podobny do dzwieku ktory, mamy gdy w aparacie cyfrowym wysuwa sie obiektyw, czyli dzwiek malego silniczka

 

co tam sie znajduje, silniczki ktore przestawiaja nawiewy (nogi, przod, itd)?

jakas kalibracja klimy? moze przy poduszce cos?

 

 

dzis padalo, szyby mialem zaparowane i wlaczylem 1 raz od miesiaca nawiew na przednia szybe, wiec moze to?

 

w logach nic nie ma, sprawdzalem vagiem przed chwila

 

a klima pokazuje 444, takze czysto

 

normalnie zglupialem :690:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co słyszysz to jeden z silniczków sterowania klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i on ma chodzic przy wylaczonej klimie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to pompka elktr. która chłodzi turbo po szybkim zgaszeniu auta, podobno coś takiego występowało w Passatach, ale pewnie faktycznie jest to silniczek od klap nawiewów.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po kiego wala on sie rusza gdy nie jest wlaczony nawiew? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cięgło od klapy spadło i silnik kręci cały czas, pewnie bez odbebeszenia deski się nie obejdzie,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale po kiego wala on sie rusza gdy nie jest wlaczony nawiew? :o

 

a po to, że jak jedziesz bez włączonego klimatronika pęd powietrza z zewnątrz nie urwał Ci głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anomal, zlikwidowales ten dzwiek? Ja mam to samo u siebie. Zaczyna mnie to coraz bardziej denerwowac bo kompletnie nie wiem co to jest. Kiedys tego nie bylo.

 

 

Pozdr,

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, dalej halasuje, olalem to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim passatem B5FL słysze dziwny głos z konsoli jakby cos tam przepływało to sie dzieje przy predkosci powyzej 70km/h pomoze ktos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był spuszczany płyn chłodniczy ostatnio? To co słyszysz to może być zapowietrzony układ chłodniczy. Możesz tez zerknac czy pod akumulatorem nie masz jeziorka bo może odpływy się poprostu zatkaly i stoi woda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dzwiny problem ze skrzypieniem z okolic schowka a raczej za nim. Dzwiek przypomina naprezanie, wyginanie plastikow. Przypuszczam ze ma to cos wspolnego z nagrzewnica ewentualnie nagrzewaniem sie kanalow z powietrzem bo odglos chyba nigdy nie zdarzyl sie na zimnym silniku a bardzo czesto slysze go przy temp powyzej 60stopni. ODglos jest bardzo glosny jakby ktos zginal pusta plastikowa butelke i trwa kilka sekund, pojawia sie co kilkanascie kilkadziesiat sekund a czasem jest spokoj przez kilkanascie minut. Zdarza sie to takze na postoju ale rzadko, czesciej jak sie jezdzi.

Wystepuje to zarowno bez wlaczonego nawiewu jak i z wlaczonym. Wydaje mi sie ze nieco pomaga wlaczenie ogrzewania ale to musze jeszcze przetestowac.

Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na któryś serwomechanizm nawiewów, prawdopodobnie obiegu zamkniętego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności