Skocz do zawartości
Wojciechpop

Błędy 00462 i 00463 - gdzie szukać przyczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwertowałem już już całą diagnostykę i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co boli mego Paska, mianowicie Vag wykrywa nastepujące błędy:

 

Address 19 -------------------------------------------------------

2 Faults Found:

00462 - Control Module for Seat Memory: Rear (J522)

49-00 - No Communications

00463 - Control Module for Digital Sound Package (J525)

49-00 - No Communications

Dodam jeszcze, że nie posiadam elektrycznie regulowanych siedzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to moduł sterujący pamięcią ustawienia siedzenia. Pojawia się ten błąd po wykasowaniu ?? Może kiedyś miałeś regulowane elektrycznie siedzienia i ktoś odłączył, może ktoś próbował podłączyć. Generalnie było przy tym grzebane lub ktoś skopał instalacje tego. Przejmować się nie musisz, bez tego autko będzie nadal sprawne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to moduł sterujący pamięcią ustawienia siedzenia. Pojawia się ten błąd po wykasowaniu ?? Może kiedyś miałeś regulowane elektrycznie siedzienia i ktoś odłączył, może ktoś próbował podłączyć. Generalnie było przy tym grzebane lub ktoś skopał instalacje tego. Przejmować się nie musisz, bez tego autko będzie nadal sprawne ;)

No niestety pojawiają się ciągle i nie dają się usunąć. Sprawdzałem po wlepie w kole zapasowym - to mój pasek nie ma grzanych siedzeń (identyczna wlepa jest w książce - więc pomyłki nie ma, a błąd ciągle jest). Już załamuję ręce - bo błąd głupi może błachy - ale jest i mnie no denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz rysunek z ETKA elementów elektrycznej regulacji siedzenia. Sprawdź czy takie elementy masz pod siedzeniem, szczególnie ten sterownik. Sprawdź też pod siedzeniem pasażera.

Może być opcja że to przerobiony anglik i pozostały jakieś ślady po własnoręcznym zakładaniu takiego udogodnienia lub zmieniony był komp. Warto też sprawdzić auto innym programem diagnostycznym i kablem, może vag-com uznaje że te auto powinno mieć pamięć ustawienia siedzeń, próbuje więc połączyć się z tym sterownikiem a tu go nie ma.

fotel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniżej masz rysunek z ETKA elementów elektrycznej regulacji siedzenia. Sprawdź czy takie elementy masz pod siedzeniem, szczególnie ten sterownik. Sprawdź też pod siedzeniem pasażera.

Może być opcja że to przerobiony anglik i pozostały jakieś ślady po własnoręcznym zakładaniu takiego udogodnienia lub zmieniony był komp. Warto też sprawdzić auto innym programem diagnostycznym i kablem, może vag-com uznaje że te auto powinno mieć pamięć ustawienia siedzeń, próbuje więc połączyć się z tym sterownikiem a tu go nie ma.

Dzięki bardzo za zainteresowanie z Twojej strony. Widzę że inni jakoś nie sąchętni do pomocy. A może mam bardzo indywidualny przypadek!! :-( Pasek jest ściągany z Francji (więc to że to mógłby być Anglik - odpada). Mam jeszcze blachy francuskie (na pamiątkę), wlepa też mówi że auto jest przeznaczone na rynek francuski, komendy kompa też były po francusku (były - bo już jest English ;-) ). Teraz sobie przypomniałem że kiedyś podczas odkurzania znalazłem sprężynę pod fotelem kierowcy. Pomyslałem że to z fotela - więc olałem, może to ma jakiś związek z tymi błędami?? PO urlopie muszę odkręcić fotel i zobaczyć co jest z tą sprężyną.

Dzięki Leszku jeszcze raz. Życzę przy okazji miłego dzionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w ogóle elektrycznie regulowane fotele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek w pierwszym poście napisał że nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a nie da rady jakoś zrobić recoding modułu komfortu na wersję "bez elektrycznych foteli" ? (strzelam propozycję, ale nie wiem czy takie coś jest możliwe). Skoro moduł twierdzi, że powinien mieć te elektryczne fotele, to trzeba albo mu je po prostu "dać", albo zmusić go do tego, żeby ich nie chciał "uświadamiając go", że to nie ta wersja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedno i drugie to będzie jakiś koszt. Bezkosztowo będzie po prostu żyć z tym, że taki błąd się pojawia :D a najlepiej to nie robić całego auto-scana tylko poszczególnych sterowników żeby te nieszczęsne błędy nie kłuły w oczy :D

Zaraz, zaraz. Przecież to auto jest z francji, więc na 90% przytargane przez handlarza. Nie mam nic do handlarzy, jest wielu uczciwych ale też zdarzają się nieuczciwi. Skoro zmieniony jest język, to łatwo się domysleć że może być zmieniony przebieg(cóż za codzienność) a kto wie czy nie cały komputer. Myślę, że opcja namieszania w kompie i pozostawieniu w nim bałaganu jest możliwa i tu można szukać przyczyny problemu który ma nasz kolega :)

Edytowane przez Leszek304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odswieze temat :)

2 Faults Found:

00462 - Control Module for Seat Memory: Rear (J522)

49-00 - No Communications

00463 - Control Module for Digital Sound Package (J525)

49-00 - No Communications

 

Mam to samo w swoim passacie, auto kupilem ze znanego zrodla w USA i jezdzilem tam 3 lata. W Polsce jezdze nim juz rok i od jakiegos czasu posiadam Vaga... Nigdy moj passat nie posiadal elektrycznych siedzen a ma takie bledy jak kolega Wojtek... Czy moze wie ktos co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze jechac do kogos kto sie zna dobrze na Vagu i to zmieni? Czy zostawic to tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to rzecz ktora jest pilna do naprawy, błąd jest i możesz mieć to w dupie :P chyba że w aucie coś nie działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziala i wiem ze nie jest to pilna rzecz bo juz tyle lat z tym jezdze, ale jednak kazdy woli zeby w jego aucie bylo wszystko ok :)

Dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam temat.

U mnie w pasku posiadam zestaw - wzmacniacz z DSP + MFD (wszystko w oryginale wzmacniacz z końcówką literową A).

Mam problem tego typu, że przednie głośniki grają normalnie a tylni jeden zestaw gra o wiele ciszej niż przody natomiast drugi tylni zestaw nie gra wcale. Przeleciałem kompa vag-iem i wykazał błąd nr 00463 - "sterownik cyfrowego procesora dźwięku (J525) brak komunikacji.

Czy ktoś ma pojęcie co jest nie tak?? Z góry dzięki za jakiekolwiek pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Odgrzewam temat.

U mnie w pasku posiadam zestaw - wzmacniacz z DSP + MFD (wszystko w oryginale wzmacniacz z końcówką literową A).

Mam problem tego typu, że przednie głośniki grają normalnie a tylni jeden zestaw gra o wiele ciszej niż przody natomiast drugi tylni zestaw nie gra wcale. Przeleciałem kompa vag-iem i wykazał błąd nr 00463 - "sterownik cyfrowego procesora dźwięku (J525) brak komunikacji.

Czy ktoś ma pojęcie co jest nie tak?? Z góry dzięki za jakiekolwiek pomysły

 

00463 to blad syreny alarmu .Jesli niemasz dzwieku przy zamykaniu i otwieraniu auta jesli masz dziewieki jak zamykasz i otwierasz to niewiem juz sam :hehe

 

Kupiłem auto od pierwszego wlasciciela bez syreny i tak sam walcze z alarmem kupiłem nowy modu z alegro, dwa dni temu go wsadzilem do auta i wyskoczyly mi bledy których nie mialem ( brak komunikacji z dzwiekiem cyfrowym ) teraz bede chciał wymienic syrene , ciekawe czy zadziala.

Czyli niewiesz z jakiego auta wymontowali modul? czy mial elektryczny fotel czy szyber dach?

Edytowane przez Sobek800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności