Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Ołkej, zwracam honor:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was wymieniał mieszek w B5? Czytałem już wszystkie tematy o tej wymianie i moja gałka zmiany biegów (po 3-ch próbach) dalej sztywno tkwi na swoim miejscu. Albo nie mam tyle siły albo coś robię nie teges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem ich już kilka w b5-tkach, zależy na jaki mieszek natrafisz jeden jest grubszy inny cieńszy, najłatwiej było mi wymienić mieszek w 3bg z 2004r. W swoim poszło najtródniej 2002r. bez imadła nie podchodź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zdjąć gałki więc nawet nie mam możliwości przymierzyć mieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy - prędzej czy później wiedziałem, że to nastąpi ...

 

U kogo wymienić uszczelkę pod głowicą razem z planowaniem (bo to raczej wskazane czytając za i przeciw) ktoś zna dobrego fachurę i jakieś ceny orientacyjne za całokształt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Adama Kalenika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam z tydzień kolejki zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę zdjąć gałki więc nawet nie mam możliwości przymierzyć mieszka.

jest tam opaska metalowa trzeba ją rozprostować i gałka w górę tylko nie za mocno abyś mógł ja póżniej spowrotem założyć, chyba mało czytałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma opaski od spodu. Gałkę mogę odkręcić i nic więcej, nie mogę jej ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra chłopy - prędzej czy później wiedziałem, że to nastąpi ...

 

U kogo wymienić uszczelkę pod głowicą razem z planowaniem (bo to raczej wskazane czytając za i przeciw) ktoś zna dobrego fachurę i jakieś ceny orientacyjne za całokształt ??

Albo zaprowadz do kleszczele, wrocisz busem i odbierzesz za kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie ma opaski od spodu. Gałkę mogę odkręcić i nic więcej, nie mogę jej ściągnąć.

musi być...

http://imageshack.us/a/img17/8219/hiw9.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-PIbIOEZ4wjs/T_x38MlW0YI/AAAAAAAAAhI/xtexKS4CSrA/s1600/P5070071.JPG

zdjęcia zapożyczone z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U kogo wymienić uszczelkę pod głowicą razem z planowaniem (bo to raczej wskazane czytając za i przeciw) ktoś zna dobrego fachurę i jakieś ceny orientacyjne za całokształt ??

W Lubejkach mam kolegę, jeżeli preferowałbyś to podam Ci numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przeprowadzania śledztwa można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że poprzedni właściciel tam gmerał, przy demontażu opaska mu pękła, nie założył nowej, a że się gałka obkręcała to zastosował jakiś polski patent. Nie wykluczam tu możliwości, że pod kółkiem z rozpiską przełożeń siedzi śrubka czy inny wkręt. Na klej nie złapane bo by nie drgnęła. Oczywiście nie namawiam do odrywania tego kółka ale warto się temu przyjrzeć. Przecież tam nie ma co tego trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedź do Adama Kalenika.

 

polecam tego człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma doświadczenie z wysyłką niestandardowych wysyłek kurierem? Muszę wysłać DPF-a do regeneracji aż pod Poznań. Jest to kawał puchy i kawałek rury. W KEX nie wysyłają dla osób prywatnych takich rzeczy, a w DPD i DHL mają limity wymiarów i nie wiem czy się zmieszczę po zapakowaniu. Firma po regeneracji odsyła Fedexem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, bez przeprowadzania śledztwa można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że poprzedni właściciel tam gmerał, przy demontażu opaska mu pękła, nie założył nowej, a że się gałka obkręcała to zastosował jakiś polski patent. Nie wykluczam tu możliwości, że pod kółkiem z rozpiską przełożeń siedzi śrubka czy inny wkręt. Na klej nie złapane bo by nie drgnęła. Oczywiście nie namawiam do odrywania tego kółka ale warto się temu przyjrzeć. Przecież tam nie ma co tego trzymać.

Nie, wszystko oryginalne ale .... już zrobiłem. Gałka była wkręcana - tylko i wyłącznie z tym, że pod gałką są dwa pierścienie. Samo kręcenie gałką nic nie dawało. Trzeba było wykręcić gałkę i potem wykręcać wszystko razem z mieszkiem. Śmieszne to trochę ale mieszek mam już wymieniony.

 

m2.jpg

m1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Gdzie w Białymstoku i najbliższych okolicach znajduje się dobry fachura od LPG ??? Byłem ostatnie 4 dni w B-ku i do żadnego warsztatu nie zdecydowałem się zajechać tak na ślepo, ale jak bym był jeszcze któregoś razu, to gdzie najlepiej się udać?

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gałka była wkręcana - tylko i wyłącznie z tym

Tak to juz jest,jak ma się gałkę od B6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności