Skocz do zawartości
tomcio1

GŁOŚNIKI w wersji Comfortline i Basic: takie same?

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica między tymi passatami w dźwięku jest kolosalna, zwłaszcza jeśli chodzi o nasycenie basów. w moim na maxa mam cały czas +9 i jest tak akurat. W rodziców, basy trzeba mieć ustawione w okolicach +4 bo wszystko później to już wali nie miłosiernie, a i przy tych +4 bije na głowę moje +9. No mówię wam jak by zupełnie dwa różne systemy. Radia mimo, że obydwa wyglądają tak samą różnią się dwoma szczegółami. Ten rodziców ma dłuższą gałkę głośności i przyciski wciskają się trochę inaczej jak u mnie-u mnie bardziej miękko. Nie wyciągałem radia rodziców, więc nie wiem kto jest producentem-moje zrobił sony. Wydaję mi się, że radia mimo, że obydwa to gamma V, to zrobione przez różnych wytwórców.

 

Gamme V dla VW produkowalo kilku dostawcow: Sony, Grundig, Blaupunkt i TechniSat.

 

Sony i Grundiga nalezy unikac....

 

Ps: ''Sony nawet jak dobre to gra jak zepsute''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na super dźwięku (na taki wypadałoby wymienić wszystkie głośniki i radio) to kup oryginalne głośniki i tweetery. Na allegro można dostać nowe w normalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem 3x b5 i musze powiedzieć ze w wersji z nawigacją ... głośniki są do dupy

 

Totalna porażka. Wersja gorzej wyposażone miały całkiem znośne wyposarzenie .

 

w FL to juz wogole nie ma o czym rozmawiać ... nie usłyszysz basu ... testowane na 4 modelach... w tym highline z 2004 roku

 

 

 

I to nie zalezy od radia ... bo przełożyłem drzwi z głosnikami z auta z navi...

 

do passka w ktorym ładnie basy grały ... i zrobiła sie kupa ... to wina głosników

 

A przełożyłem całe drzwi kompletne

Edytowane przez Lasqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co ja się orientuję, to różnica w głośnikach była dopiero wówczas, jeśli autko było wyposażone w procesor dźwięku...

A teraz cytując siebie samego rozwinę fotograficznie swoją myśl :D

Zdjęcie nr 1:

Po lewej jest zwykły głośnik montowany od Bety, przez Gamme i MCD po MFD...

Po prawej jest głośnik, który był montowany pod procesor dźwięku DSP przy navi MFD (1J0035456A)... Zwykły głośnik ma papierową (lub z podobnego materiału) membranę... Głośnik pod DSP ma membranę z gumo-podobnego materiału...

Zdjęcie nr 2 (tweetery-przód):

Po lewej zwykły tweeter. Po prawej-pod DSP.

Zdjęcie nr 3 (tweetery tył):

Po lewej zwykły tweeter. Po prawej pod DSP.

 

Fotki dzisiaj pstrykałem przy przekładce głośników :D

DSC00299.JPG

DSC00303.JPG

DSC00309.JPG

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem na ebayu drugą gammę V :) Dlaczego? Po pierwsze nie miałem do mojej kodu, a zmieniłem licznik na full fis. Po drugie kaseciak mi wyzionął ducha w niej a lubiłem go używać na dobrej jakości kasetce philipsa do podpięcia mp3-zaskakująco dobra jakość była. Nie jestem audiofilem, ale byle czego też nie lubię. Jak padł kaseciak w gammie, kupiłem moduł w miejsce zmieniarki (taki przy którym zmieniarki nie tracę) ale zaskakująco jakość była lepsza na mojej kasetce aniżeli na tym pudełeczku. No i najważniejsze-cena: dałem za nią 99 pensów i 8 funtów przesyłka :) Radio z kodem oczywiście. Dziś przyszło i co się okazało-gałka od regulacji głośnośći wyraźnie dłuższa od tej w mojej gammie marki sony, taka sama jak w passacie rodziców-myślę sobię-hurrra. A na boku piękny dla mnie napis BLAUPUNKT. Po odpaleniu w aucie rogal na gębie! Teraz bas mam ustawiony na 0 i jest o niebo mocniejszy jak na gammie marki sony przy +9 Mówię wam różnica przeogromna-tak samo jak się dziwiłem słuchając w passacie rodziców, jak różnie te auta brzmią, tak dziś się dziwowałem, że wcześniej tej dziadowskiej sony-gammy nie wywaliłem i że aż taka różnica jest.

Przy okazji po wpisaniu kodu, moja nowa gamma zapoznała się z nowym licznikiem i zapamiętały się nawzajem i tak samo jak na oryginalnej gammie i oryginalnym liczniku, nie muszę wpisywać kodu po odłączeniu zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po lewej jest zwykły głośnik montowany od Bety, przez Gamme i MCD po MFD...

 

A nie jest to związane z okresem produkcji?

Np. głośniki wysokotonowe były na ogół Philipsa, a ja mam Blaupunkta.

 

Jak miałem Opla, to tam też ten sam model radia był produkowany przez kilku dostawców...

 

Ktoś zaproponował lepszą cenę i zaczęto wsadzać ich głośniki.

Ale mogę się mylić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. głośniki wysokotonowe były na ogół Philipsa, a ja mam Blaupunkta.

Te głośniki, które na moich zdjęciach są po lewej stronie, czyli te zwykłe bez DSP są produkcji Blaupunkta... Nie wiem, z czym miał związek montażu głośników Philipsa w niektórych Passatach... Mogę tylko dodać, że te głośniki są z mojego autka-rocznik 2003...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sadzać po fotach są to głośniki DSP??

 

http://allegro.pl/glosnik-wysokotono...418233272.html

Pod DSP, ale to są głośniki pod procesor 1J0035456, czyli nie pod navi tylko pod Gamme. Na pewno grają lepiej niż te zwykłe ;)

To są głośniki spod wzmacniacz Monsoon-amerykański rynek-powinny grać dobrze :)

Nie nie podejdą do Passata B5-mają mocowanie na 6 śrub/nitów. To są głośniki, które były montowane w Golfie V. To są zwykłe głośniki.

 

Tutaj znajdziesz kilka informacji na temat głośników pod DSP :)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=651157#post651157

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1176939#post1176939

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=661069#post661069

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje trendline i 8 glosników "vw symphony" - wyczytalem z kodow wposazenia, ze to tak sie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam comforta i glosniczki blaupunkta takie jak podane wyzej " papiezaki" ktos napisal ze nie odczuje sie basu ? hmm... specjalnie dokupilem takie same 2 i podwpielem na tyl, oczywiscie bez tweetera, radio mam od poczatku pioneera bez mp3 ale ladnie gra wiec jest. ustawione w radyjku zeby odcinal powyzej 100hz ( F I E 100 ) i na 2/3 glosnosci czysciutko wibruje cale autko, masuje plecy tylek i lusterka wewnatrz lata. Przerobilem juz pare glosnikow m.in. pioneery za 360zl i wrocilem do ori. Jak dla mnie graja rewelka, nie raz zostalem zapytany " a gdzie masz ta tube" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie bo ostatnio zmieniałem boczki drzwiowe i zauważyłem że w tylnych drzwiach gwizdki są z nr seryjnym ale bez producenta,a u siebie w boczkach mam blaupunkta i powiem szczerze że grają nieźle więc przełożyłem swoje stare je do nowych boczków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie, czy same głosniki dsp zamiast papierzaków zagrają pod radiem bez owego wzmiacniacza dsp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam komforta i moj poprzedni wlasciciel zainwestowal w salonie w zmiane glosnikow, faktura za ten zabieg nie pamietam dokladnie ale cos ok 1800zl, jak kupowalem passka to nie wiedzialem o tym tylko dopiero jak przejzalem wszystkie faktury ktore dostalem z samochodem...i do sedna kumpel ma identycznego passka tylko ze juz z seryjnymi glosnikami i kiedys go zebralem na impreze i byl w szoku jak poscilem plytke(radio seria gamma ze zmieniara) pyta sie mnie gdzie mam schowany subbofer. na drugi dzien wsiedlismy do jego samochodu zapodal radio i porazka:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma głośników z tylu to i tak instalacja została poprowadzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie. W Seacie Cordobie 05 rodziców były 4 glośniki a instalacja do tylnych kończyla się w srodkowym słupku niestety w Passku jak są 4 głośniki to i przewody wychodzące od radia dochodzą tyko do przednich drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz się może ile głośników seryjnie miał b5 fl comfortline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a orientujesz się może ile głośników seryjnie miał b5 fl comfortline?

 

to nie zależy od werji wyposażeniowej tylko od radia. Jak miał bete to miał 2(4 licząc wysokotonowe). Jak radio gamma lub wyższe to 4(8 z wysokotonowymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tematu. W moim b5 fl z 2001 roku (comfortline, 4 glosniki) lepiej gra (lepszy bas) niz w wersji przed liftem (basic), i to o niebo lepiej. Glosniki z zadnym z aut nie byly wymieniane. Auta z polskich salonow (jedno z 99r, a drugie z '01).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności