Skocz do zawartości
krzysr

Coming/leaving home swiatlami przeciwmgielnymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przesledzilem forum i znalazlem informacje o roznych mozliwosciach konfiguracji swiatel do jazdych dziennych (glowne i przeciwmgielne).

 

Czy ktos natomiast wie, czy mozna zmienic aby coming/leaving home korzystalo z przeciwmgielnych? Zapalanie ksenonow na 20 sekund po otwarciu samochodu pewnie skraca ich zywotnosc, a funkcja jest praktyczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez drutowania nie można, można tylko zmienić czas świecenia świateł między 1 a 120 s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos sie oriętuje czy można tą funkcje uaktywnić w Superbie rocznik 2005 ? bo pod lusterkami ma światełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos natomiast wie, czy mozna zmienic aby coming/leaving home korzystalo z przeciwmgielnych?
Nie orientuje się, czy można tak zrobić oryginalnie, ale ukradnij prąd z lampki sufitowej i podciągnij do przewodu od halogenów i masz wszystko tak jak chcesz-dodatkowo możesz ustawić ile sek.mają przeciwmgielne świecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę takiej możliwości

 

dzis na e-bay znalazłem ogłoszenie Superba z 2005 roku mi miał tą funkcję więc ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleciora i podepnę pod wątek, bo za mało postów nastukałem i jeszcze nie mogę swojego wątku założyć... ;-)

 

Anyway.... Chodzi o Coming/Leaving Home. Z tego, co tu obserwuję, to wiele osób ma coś nie ten tego.

 

Mam auto z końca 2008, wersja Highline z MFA+ i multifunkcją w kierownicy, czujnikiem zmierzchu/deszczu. Tak naprawdę jest to MY2009. Czyli biały display i włącznik świateł nie z położeniem TUNEL, tylko AUTO (jest 0, AUTO, pozycyjne i dalej już PM itd). Mam ustawiony tryb skandynawski + amerykancki. Czyli w dzień świecą się tylko reflektory połową mocy, a jak zaciągnę ręczny, to gasną. Jak się ściemni, to zapala się reszta.

 

I teraz tak... Mam włączone w komputrze zarówno coming jak i leaving home na 20 sekund. Pokrętło od świateł ustawione na AUTO i od półtora roku nie dotykałem go. Jest ciemno. Otwieram samochód, światła się zapalają. Odpalam, jadę sobie, dojeżdżam, zatrzymuję się, wyłączam samochód, światła gasną (mimo włączonego coming home). Wysiadam, zamykam samochód, światła się NIE zapalają. Byłem z tym w ASO, powiedzieli mi, że poprzestawiali coś, ale nie mogli sprawdzić, czy działa, bo był dzień. A okazało się, że nie działa. I moje pytanie. Co to może być nie tak? Baranom w ASO trzeba konkretnie powiedzieć, co mają zrobić, bo inaczej, to mają w dupie i nie wysilą przez chwilę szarych komórek, żeby coś wykombinować. Nawet im nie przyszło do głowy, żeby emulować zmrok zaklejając czujnik na szybie jakąś taśmą i sprawdzić, czy dobrze ustawili.

Edytowane przez Majosa
Lyterówka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie w aso mogli zasymulowac zmrok zaslaniając czujnok swiatla chocby reką a znajduje sie on tam gdzie czujnik deszczu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie o tym piszę. Wiesz, zaklejenie czujnika taśmą to wersja full wypas, bo ma wolne ręce tudzież kolegi wołać nie musi... Wracając do ad remu ;-) , ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa poprawnie,poczytaj instrukcje. W starszych vw np golfie V dzialało tak jak byś chciał,swieciło samo po zgaszeniu samochodu, tutaj funkcje coming home uruchamiasz poprzez pociagniecie manetki od długich swiateł po zgaszeniu samochodu. potem jak zamkniesz świeca sie tyle ile masz ustawione na kompie. Roztrzasalismy juz kiedys ten problem z kolegami, poszukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No dobra... Ale na samym początku, jak tylko kupiłem samochód i bawiłem się ustawieniami, włączyłem coming home i co prawda ręki sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że CH działało tak, jak bym chciał. Czyli wysiadam, zamykam samochód, światła się zapalają. Nawet pamiętam, że byłem na imprezie plenerowej (czyt. ognicho w szczerym polu ;-) ), samochód stał dalej w absolutnej ciemności i miałem włączone CH, żebym się nie zabił o coś wystającego z ziemi, jak będę od samochodu szedł. I nie musiałem uruchamiać nic ręcznie. Po prostu zamykałem samochód i świeciło. Później wyłączyłem i jedno i drugie, bo mi nie było potrzebne. Za jakiś czas znowu zaczęły być mi przydatne światła i chciałem sobie z powrotem włączyć. I qpa. Już mi się nie udało CH włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Coming Home świeci 20 sekund po zamknięciu auta i wcale nie muszę nic robić manetka od długich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czyli nie mam aż tak dużej dziury w mózgu, dobrze pamiętałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23092010161.jpgbo masz starsza wersje z czerwonymi zegarami, z białymi działa juz inaczej.Zeby zakonczyc bezsensowna dyskusje wklejam zdjecie instrukcji obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo masz starsza wersje z czerwonymi zegarami, z białymi działa juz inaczej.Zeby zakonczyc bezsensowna dyskusje wklejam zdjecie instrukcji obsługi

 

zgadza się ;)

 

to fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę jednak tą wersję z czerwonymi zegarami - taką mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uruchamiasz poprzez pociagniecie manetki od długich swiateł po zgaszeniu samochodu

Wystarczy mieć dostęp do Vaga... i możesz zmienić na stary tryb przy 30 bitowym module Cent. elektryki [od modelowego 2008]

beztytuu3ak.png

Odznaczasz 5 bit [czerwona ramka] aby mieć OLD wtedy chodzi automatycznie a nie za pomocą manetki dodatkowo możesz włączyć doświetlanie zakrętów z halogenów :D... gotowe kodowanie z doświetlaniem powinno wyglądać tak jak na obrazku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwrociłem na to uwagi, sprawdze w nastepnym tygodniu i moze sobie przestawie,chociaz zrobili to pewnie specjalnie przy ksenonanch zeby je troche oszczedzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz zrobili to pewnie specjalnie przy ksenonanch zeby je troche oszczedzic...

Zapewne tak:) , jak chcesz to zrób sobie te dodatkowe doświetlanie z zakrętów wtedy bedzie miał w lampie i w halogenach :D w końcu do czegoś trzeba te halogeny wykorzystać :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podwójne doswietlanie chyba sobie jednak odpuszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności